Şu wordpress diyenlerin hiç biri neden dediklerini yazmamış. Joomlanın artılarını tekrar tekrar ben yazmıcam zaten herkes yazmış. Joomla ile wordpress karşılaştırılamaz ikisininde amaçları farklı joomla 1.5 ilk çıktığı günden beri joomla kullanıyorum, ayda 2 veya 3 site yapiyorum. Bu yazın başlarında wordpress öğreniyim dedim baya bi tema arşivi yaptım 3-4 ay kullandım ve bizzat kullanıp deneyimleyen biri olarak şunu söylüyorum wordpress bu işin hem kolayına kaçıp hemde hiç uğraşmayanların işi. Joomlada kolaya kaçanların kullanacağı bir sistem ama wordpress e göre çok çok üstün yanları var. Önceki mesajlarda kurumsal bir sitede istenebilcek tüm özellikleri arkadaşlar yazmış ve içinde gelen özellikler wordpress te bi dünya modül karmaşasında eklenti kurarak yaptığınız işlemler joomla ile hazır geliyor. Bunun yanında seo konusunda hem joomla hemde wordpres denedim ve kullandıgım temalar aynıydı joomla ile ilk sayfaya tek kelimede çıkan sayfam wordpress te 2. sayfaya zor geldi. Joomlayı herkes yapamaz ve yapmasında zaten wordpress kullanmaya devam edin :)