wmaraci reklam

Sitem birden bire düştü

10 Mesajlar 1.129 Okunma
wmaraci reklam

iceberk iceberk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek makina mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,

Konuyu nerede açacağını bilemediğim için burada açıyorum. Aslında niyetim kimseyi kötülemek veya suçlamak değil ama çevredeki arkadaşlardan da duyumlarıma göre bunu burada sorma gereğini hissettim.

Birkaç ay önce burada günlük hiti 3000+ olan sitemi satışa koymuştum. Ancak beklediğim fiyatlar gelmediği için satmaktan vazgeçtim. Ancak aradan çok kısa bir süre sonra sitem bazı kelimelerde ilk sıralardan 9-10. sayfalara geriledi. 2 hafta kadar süren bu durum düzeldi. Aradan 1 ay geçtikten sonra tekrar geriledi ve şu an son derece kötü durumda. Gelenler var tabi ama eskisini mumla aratıyor.

Merak ettiğim konu şu: Forumda siteleri baltalayacakkişiler bulunabilir mi? (bunu nasıl yaparlar bilmiyorum hatta teknik olarak mümkün mü onu da bilmiyorum ama içimi bu kurt kemirip duruyor. Çünkü arkadaşım siteyi satılığa çıkarma demişti, bu nedenle kendimi kötü hissediyorum. En azından içimi rahatlatmam lazım)

Burada ne forum yöneticilerini ne de kullanıcıları suçlamak değil niyetim. Sadece kendimi rahatlatmak istiyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

News News Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 1 / 13
  • Ticaret 1, (%100)
Burada veya herhangi bir forumda satışa konulan sitelerde sadece Adsense reklamlarına önem verilir ve bundan dolayı sitenin adı verilmesi tercih edilemez, kimse sizin sitenizin hitini düşüremez, son bir ayda yaptığınız değişiklikler, günde kaç haber girdiğiniz, içerik kaliteniz gibi nedenlerden dolayı siteniz düşmüş olabilir. Satışla herhangi bir alakası yoktur.

• Üyelik 11.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

News adlı üyeden alıntı

Burada veya herhangi bir forumda satışa konulan sitelerde sadece Adsense reklamlarına önem verilir ve bundan dolayı sitenin adı verilmesi tercih edilemez, kimse sizin sitenizin hitini düşüremez, son bir ayda yaptığınız değişiklikler, günde kaç haber girdiğiniz, içerik kaliteniz gibi nedenlerden dolayı siteniz düşmüş olabilir. Satışla herhangi bir alakası yoktur.

Siteye saldırı düzenlenip sunucuyu yorarak erişilmesine mani olmak ve botların siteye ulaşamamasını sağlamak yapılabilir diye düşünmüştüm. Dediğim gibi içimi rahatlatmak istiyorum. Şu an sitemin hiti tamamen yarıdan fazla düştü.

dihack dihack WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 50 / 49
  • Ticaret 2, (%100)
Kesinlikle satış yapılan siteye zarar verilmez bunu kimse istemez arkadaşımızında dediği gibi adsense olan sitelerin linkleri gizlenir.Forumdan yada forumlardan kesinlikle olmaz.google sürekli güncellemeler yapıyor kesinlikle bununla alakalı bir durum inceletin derim...

Prof Kurumsal Seo Hizmetleri
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 1 / 13
  • Ticaret 1, (%100)

iceberk adlı üyeden alıntı

Siteye saldırı düzenlenip sunucuyu yorarak erişilmesine mani olmak ve botların siteye ulaşamamasını sağlamak yapılabilir diye düşünmüştüm. Dediğim gibi içimi rahatlatmak istiyorum. Şu an sitemin hiti tamamen yarıdan fazla düştü.

Herhangi bir saldırı olup olmadığını anlamak için Cpanel girerek bant genişliği, CPU kullanımlarını 1 aylı olarak görüntüleyin, eğer cpu limitiniz 100 de 100 ise bir saldırı olabilir eğer değilse saldırı yoktur. Botların sitenize erişim yapıp yapmadığını anlamak için Yandex Webmaster Tools ile ve Google Webmaster Tools ile botları kontrol edebilirsiniz. İyi günler.

• Üyelik 11.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

News adlı üyeden alıntı

Herhangi bir saldırı olup olmadığını anlamak için Cpanel girerek bant genişliği, CPU kullanımlarını 1 aylı olarak görüntüleyin, eğer cpu limitiniz 100 de 100 ise bir saldırı olabilir eğer değilse saldırı yoktur. Botların sitenize erişim yapıp yapmadığını anlamak için Yandex Webmaster Tools ile ve Google Webmaster Tools ile botları kontrol edebilirsiniz. İyi günler.

Sitede cache olmasına rağmen cpu aşımına uğrayıp duruyordu zaten ve dizine eklenen sayfa sayısı da düştü. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

• Üyelik 01.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 1 / 13
  • Ticaret 1, (%100)

iceberk adlı üyeden alıntı

Sitede cache olmasına rağmen cpu aşımına uğrayıp duruyordu zaten ve dizine eklenen sayfa sayısı da düştü. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Rica ederim.

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
Sizinle aynı kategoride hizmet veren rakip siteyide kontrol etmenizde yarar var belki sizden daha kaliteli içerik girdi ve seo çalışması yaptı bununla birlikte sizin sıralamanızda değişme olmuş olabilir.

Ayrıca sizden habersiz sitene fake hitte göndermiş olabilirler. Şimdi 1 hafta gönderirler hiti sen iyi sitem hit alıyor derken bırakıp kestiler mi google'in gözünde spamcı, hileyle hit çeken site olarak algılanmış olabilirsiniz.

O yüzden google webmaster araçları sayfanızdan sitenize gelen bağlantıları kontrol edin, bilmediğiniz veya güvenmediğiniz linkleri engelleyin.

wptreni.com |  Wordpress Blogu

• Üyelik 11.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Machine adlı üyeden alıntı

Sizinle aynı kategoride hizmet veren rakip siteyide kontrol etmenizde yarar var belki sizden daha kaliteli içerik girdi ve seo çalışması yaptı bununla birlikte sizin sıralamanızda değişme olmuş olabilir.

Ayrıca sizden habersiz sitene fake hitte göndermiş olabilirler. Şimdi 1 hafta gönderirler hiti sen iyi sitem hit alıyor derken bırakıp kestiler mi google'in gözünde spamcı, hileyle hit çeken site olarak algılanmış olabilirsiniz.

O yüzden google webmaster araçları sayfanızdan sitenize gelen bağlantıları kontrol edin, bilmediğiniz veya güvenmediğiniz linkleri engelleyin.

Sıralamalarda bir düşüp tekrar çıkıp sonra tekrar düştüğüm için rakip sitelerin çalışmış olmaları ihtimali bana düşük geliyor. Öyle olsa bile 2. 3. sıradan (sayfa değil) 11. sayfaya gerilemesi de çok mantıklı değil. Bu işi yapacak 100 site ve hepsi de birden çalışmaya girip bizim sitemizin üstüne çıkacak? (daha önce de söyleyenler olmuştu o nedenle bu konuda da düşünme fırsatımız olmuştu). Zaten o sayfalarla ilgili düzenlemeler yaptık.

Bu arada sitedeki hemen çıkma oranı ise 0 a yakın. Yani gelen pat diye de çıkmıyor.

Geçen hafta da bu disavow isteğinde bulunduk bakalım etkili olacak mı bilmiyorum.

Bir de adsense içinde bize rakip reklamları kapatmıştık. Bu da çok düşük ihtimal ama etkisi olabilir mi bilmiyorum.

Merakım aslında şu şekilde; hileyle hit çekme senaryosuna benzer ancak siteye saldırılar gerçekleştirip sunucuyu yorarak sitenin sürekli erişilmez olması sağlanabilir mi? sürekli erişilemeyen bir site google taafından düşürülebilir mi?

teşekkürler

murat709 murat709 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad N** D**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 48 / 66
  • Ticaret 8, (%100)
sitenin adı nedir acaba? Birde sitene aldığın backlinkler kaldırılmış olabilir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al