wmaraci reklam
lidertakipci

grandbazaar.gift - yorumlarınız önemli.

19 Mesajlar 2.085 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

SPOT Interactive SPOT Interactive Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Pazarlama, Web Programlama, SEO, E-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

d0RuK adlı üyeden alıntı

Düzeltme için teşekkür ederim. Ben de 50bin TL sermaye olması gerekiyor diye biliyordum. Sermaye bildiriminde de bulunmak gerekiyor değil mi?

ismailweb adlı üyeden alıntı

LTD kurmanın masrafı 3-4 bin TL :) bütçesi ? bunun ofisi var muhasebecisi var aylık kar oranları var...

Muhasebe ücreti aylık 140 TL ödüyorum, bağ-kur 400 TL, damga vergisi 40 TL. KDV hariç aylık masrafınız bu kadar çıkar. Ek belge ücretleri çıkabilir yaptığınız işe göre.

Fakat kurmadan önce 10 bin TL banka hesabınızda yada elinizde olmalı, sermaye olarak beyan ediyorsunuz. 10 bin TL yi vermiyorsunuz, sadece gösteriyorsunuz :)

Tecrübe edinmeden yorum yapmayınız, eğer işçi çalıştırmayacaksınız bu iş gayet masrafsız.

Ek Olarak: Kuruluş ücretleri değişken, noterde belge onaylatıyorsunuz bunun ücreti var. Bir kaç belgeye ücretler ödüyorsunuz ama en fazla tutacağı miktar 4 bin tl olur.

wmaraci
reklam

ismailweb ismailweb Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 349
  • Beğeniler 4 / 52
  • Ticaret 0, (%0)

SPOT Interactive adlı üyeden alıntı

Muhasebe ücreti aylık 140 TL ödüyorum, bağ-kur 400 TL, damga vergisi 40 TL. KDV hariç aylık masrafınız bu kadar çıkar. Ek belge ücretleri çıkabilir yaptığınız işe göre.

Fakat kurmadan önce 10 bin TL banka hesabınızda yada elinizde olmalı, sermaye olarak beyan ediyorsunuz. 10 bin TL yi vermiyorsunuz, sadece gösteriyorsunuz :)

benim bildiğim kadarıyla kurumsal firma olarak en az 50 bin üstü kar oranı olması lazım, sizinki şahsi ltd ye girmesi gerekiyor, yanlışsam düzeltin

size yol gösterebilirler fakat yalnız yürümek zorundasınız !

• Üyelik 21.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

benim bildiğim kadarıyla kurumsal firma olarak en az 50 bin üstü kar oranı olması lazım, sizinki şahsi ltd ye girmesi gerekiyor, yanlışsam düzeltin

Şirketi açmadan kar oranı belli olmaz. Kar oranı diye birşey yoktur, yıllık hesap özeti vardır.
Yıllık hesap özetide kestiğiniz faturalar yani devlete beyan ettiğiniz satışların ve beyan ettiğiniz giderlerin yan yana getirilip, hesaplanıp ne kadar kâr edildiğini göstermek amaçlı yapılan bir işlemdir. Muhasebeciniz hallediyor zaten.

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Neyseki şu an bu rakamların az yada çok olmasının bir önemi yok. Esas iş stok ve operasyon. Bu yetkinliğe ulaşmam birkaç sene alacak muhtemelen..

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 21.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Ek olarak yanlışlık olmasın benim şirketim şahıs şirketi fakat limited şirkete geçireceğim hazırlıklar yapılmakta. Bilgim olduğu için yazdım.

Ek Olarak: @d0RuK başarılar dilerim. E-ticaret konusunda yardımcı olurum gerekliyse.

ismailweb ismailweb Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 349
  • Beğeniler 4 / 52
  • Ticaret 0, (%0)

Ek olarak yanlışlık olmasın benim şirketim şahıs şirketi fakat limited şirkete geçireceğim hazırlıklar yapılmakta. Bilgim olduğu için yazdım.

Ek Olarak: @d0RuK başarılar dilerim. E-ticaret konusunda yardımcı olurum gerekliyse.

zaten işte benim dediğimde bu 500000 TL bütçeniz olduğunda kanunlar gereği LTD olmak zorundasınız bu kurumsal firma için tabi zamanında bir tanıdığım reklam şirketi kuruyordu ordan aklımda kalmıştı..

size yol gösterebilirler fakat yalnız yürümek zorundasınız !

• Üyelik 21.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

zaten işte benim dediğimde bu 500000 TL bütçeniz olduğunda kanunlar gereği LTD olmak zorundasınız bu kurumsal firma için tabi zamanında bir tanıdığım reklam şirketi kuruyordu ordan aklımda kalmıştı..

Öyle birşey olabilir tabi ki fakat LTD olmak için 500 bin şartı yok onu belirtmeye çalıştım. 500 bin benim için hayal şuan 30 40 binlerde yüzüyorum.

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)

Ürün satışı veya hizmet satışına göre artan oranlarda vergi uygulanıyor sanırım şahıs şirketine. Limitede geçeceksiniz işler fena değil galiba :)

Yardımcı olduğunuz için müteşekkirim, aklımda soru olursa size danışacağım

• Üyelik 21.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

d0RuK adlı üyeden alıntı

Ürün satışı veya hizmet satışına göre artan oranlarda vergi uygulanıyor sanırım şahıs şirketine. Limitede geçeceksiniz işler fena değil galiba :)

Yardımcı olduğunuz için müteşekkirim, aklımda soru olursa size danışacağım

Vergi artmıyor hocam, dijital ürün satışı yapıyorum imzamdaki sitelerden bakabilirsiniz. Vergi sabit %18 benim için, 3 ayda bir geçici gelir vergisi ve yılda bir gelir vergisi ödüyorum. Geçici gelir vergisi yapılan satışın %20 si. Yani hem %20 ödüyorsunuz hemde %18. %38 vergiye gidiyor. İşler fena değil, Minecraftity.com de satış ortaklığı sistemi var istersen katılabilirsin (reklamın iyisi kötüsü olmaz)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al