freelance iş ilanları

Piyasa Araştırması

9 Mesajlar 838 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

onaykeles onaykeles WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Mali Müşavir
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 283 / 103
  • Ticaret 33, (%100)
Merhaba Arkadaşlar,

1-Elimde marka olabilecek bir domain olan dukkans.com ( dukkan's) vardır. Sizce şuan kı fiyat değeri nedir . ?

2-İncir.com ve ya onlinemagaza.com projelerinde değerlendiriyim mi ?

3-Bu domainle e-Ticarete girilir mi ?

wmaraci
reklam

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
E-ticarete girersen de n11 tarzı olur diye düşünüyorum. Domain olarak satma konusunda bir fiyat bilgim yok.

• Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Mali Müşavir
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 283 / 103
  • Ticaret 33, (%100)

shateiel adlı üyeden alıntı

E-ticarete girersen de n11 tarzı olur diye düşünüyorum. Domain olarak satma konusunda bir fiyat bilgim yok.

n11 tarzı birşey yapmak için uygun bir domain fakat büyük bir yatırım gerek, buda benim gibi bir öğrenci için anca sponsor ile olur

• Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)

onaykeles adlı üyeden alıntı

n11 tarzı birşey yapmak için uygun bir domain fakat büyük bir yatırım gerek, buda benim gibi bir öğrenci için anca sponsor ile olur

Küçük mağazalarla başlayabilirsin. Mesela ilk başta 10 mağaza sınırı koyarsın. Sitede 10 mağazadan fazla olmaz. Her birine de 10 ürün sınırı koyarsın her mağaza 10 üründen fazla ürün satışa çıkaramaz.

Ya da Yakala .co, sehirfirsati gibi de olabilir. Mağaza/dükkanların indirimli ürünlerini, indirim çeklerini vb. satışa sunabilirsin.

Ya da sanalpazar gittigidiyor gibi bir site yapabilirsin onun içinde güvenli eticaret olaylarını öğrenmen lazım tabi :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Mali Müşavir
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 283 / 103
  • Ticaret 33, (%100)

Küçük mağazalarla başlayabilirsin. Mesela ilk başta 10 mağaza sınırı koyarsın. Sitede 10 mağazadan fazla olmaz. Her birine de 10 ürün sınırı koyarsın her mağaza 10 üründen fazla ürün satışa çıkaramaz.

Ya da Yakala .co, sehirfirsati gibi de olabilir. Mağaza/dükkanların indirimli ürünlerini, indirim çeklerini vb. satışa sunabilirsin.

Ya da sanalpazar gittigidiyor gibi bir site yapabilirsin onun içinde güvenli eticaret olaylarını öğrenmen lazım tabi :)

bu tip olaylar için şirket olmam gerekmiyor mu ? ayrıca güvenli e-ticaret için de uygun yazılım olması gerekir ? buna nasıl sahip olmam gerekiyor. ?

cleiner cleiner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek gayrimenkul Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 182
  • Beğeniler 15 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
böyle bir site var diyelim niye oraya üye olayım neden oraya ürün ekleyeyim??

diyelim ki 10 tane mağaza kullanıcısı bulduk öyle bir kek, müşteri olsam neden çok ürün olmayan bir siteden ürün alayım sadece isimi güzel olduğu için mi?

neyse domain ne kadar eder demişsiniz, Bence o kadar yatırımlı bir domain değil yani arsanız istanbulda mecdiyeköyde bir arsa değil arnavut köyde gelecekdeki değer durumu muallak..

• Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Mali Müşavir
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 283 / 103
  • Ticaret 33, (%100)

cleiner adlı üyeden alıntı

diyelim ki 10 tane mağaza kullanıcısı bulduk öyle bir kek, müşteri olsam neden çok ürün olmayan bir siteden ürün alayım sadece isimi güzel olduğu için mi?

neyse domain ne kadar eder demişsiniz, Bence o kadar yatırımlı bir domain değil yani arsanız istanbulda mecdiyeköyde bir arsa değil arnavut köyde gelecekdeki değer durumu muallak..

piyasada gittigidiyor ve sahibinden dışında da bir çok iyi e-ticaret sitesi var ve iyidide gelir elde ediyorlar. Bu kafa ile bakarsak hiç domain ismini almayalım o zaman ? Burada herşey reklama bakıyor.

Niye ürün ekliyim demişiniz ! gittigidiyor ve sahibindende ayrıca başka bir pazarada dukkan açmak bir işletme için güzel olur ve gelir elde edeceğini farklı müşterilere ulaşır. mediyeköyde bakkalın var iyi kazanıyorsun. arnavut köyde açmakla yeni müşterilere ulaşmak sana ne kaybettirir.

Ayrica sorduğum tek soruya cevap vermissin. Zaten bir yatırım miktarı belirlemedim. ne kadar eder dedim.

• Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)

bu tip olaylar için şirket olmam gerekmiyor mu ? ayrıca güvenli e-ticaret için de uygun yazılım olması gerekir ? buna nasıl sahip olmam gerekiyor. ?

Para sizin elinize geçtiği her olayda bir şirket olma şartı vardır. Şirket tiplerini googledan bakmanızı rica edeceğim. Lakin öyle bir işe kalkışmam diyorsanız. Mağaza/Dükkan tanıtımı yapabilirsiniz. İyi bir databese ile güzel yerlere gelinebilir. Mesela belirli bir mağazanın tam adı, açıklaması (ne yapar ne eder yeme içme mi giyim mi teknoloji mi vs.), bu dükkan nerde (adresi, map üzerinden gösterimi vs.), bu mağazada neler satılıyor neler indirime girmiş gibi bir şablon hazırlarsanız güzel şeyler olabilir.

cleiner adlı üyeden alıntı

Kusura bakmayında siz samsung marka telefon almak için girdiğiniz sitede "ooo ne güzel htc'de satıyormuş burdan alayım" mı diyorsunuz? Eğer aradığınız ürün uygun fiyata orada varsa alırsınız diğer dükkanlar veya ürünler sizi etkilemez diye düşünüyorum. Ben, örneği sadece ufaktan başlayabilsin diye vermiştim. 1 milyon üründe eklenir o problem değil ama bu seferde ekip olmadığı için takibi zor olur.

cleiner cleiner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek gayrimenkul Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 182
  • Beğeniler 15 / 43
  • Ticaret 0, (%0)

piyasada gittigidiyor ve sahibinden dışında da bir çok iyi e-ticaret sitesi var ve iyidide gelir elde ediyorlar. Bu kafa ile bakarsak hiç domain ismini almayalım o zaman ? Burada herşey reklama bakıyor.

Niye ürün ekliyim demişiniz ! gittigidiyor ve sahibindende ayrıca başka bir pazarada dukkan açmak bir işletme için güzel olur ve gelir elde edeceğini farklı müşterilere ulaşır. mediyeköyde bakkalın var iyi kazanıyorsun. arnavut köyde açmakla yeni müşterilere ulaşmak sana ne kaybettirir.

Ayrica sorduğum tek soruya cevap vermissin. Zaten bir yatırım miktarı belirlemedim. ne kadar eder dedim.

ben fikrimi söyledim hocam tercih sizin, domain kayıt etmeyin demedim kimseye fazla bir beklentiniz olmasın dedim..

ayrıca o yazdığım konularda sonuna kadar giderim, kendimi müşteri olarak görüyorum bu kendi kanaatimi söylüyorum.

Kusura bakmayında siz samsung marka telefon almak için girdiğiniz sitede "ooo ne güzel htc'de satıyormuş burdan alayım" mı diyorsunuz? Eğer aradığınız ürün uygun fiyata orada varsa alırsınız diğer dükkanlar veya ürünler sizi etkilemez diye düşünüyorum. Ben, örneği sadece ufaktan başlayabilsin diye vermiştim. 1 milyon üründe eklenir o problem değil ama bu seferde ekip olmadığı için takibi zor olur.

eğer internet üzerinden satış yaparak para kazanan biri olmuş olsaydınız sadece fiyatın önemli olmadığını anlardınız. öncelikle sanal mağaza açmakla normal mağaza açmak farklı! eğer mağaza açmanın bana bir yükümlülüğü olmamış olsa milyar tane mağaza açar trilyon tane farklı müşteriye ulaşmaya çalışırdım... mağaza açmak da sorumluluk istiyor takip, müşteri memnuniyeti, kalıcılık vs vs..

her neyse bunun gibi yüzbinlerce domain kayıt edebilirsiniz gönlünüz rahat edecekse bu domain de yüz bin eder... iyi forumlar.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al