wmaraci reklam
lidertakipci

This Account Suspended Hatası Nasıl Çözülür?

33 Mesajlar 7.840 Okunma
wmaraci reklam

HellBoy05 HellBoy05 Patron Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci / Ekonomist
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 14 / 45
  • Ticaret 5, (%100)

bilgive adlı üyeden alıntı

Forumda sevdiğimiz bir kardeşimiz Tural Abiyev bu konuda size yardımcı olacaktır. Hatta VPS panel kurulumuna bende ücretsiz yardımcı olabilirim. Diğer bazı arkadaşlar ise çok ama çok zor bir iş olduğu için 20 TL filan istiyorlar, kurulum için. İsterseniz para isteyenlerin de yüzünü güldürebilirsiniz tabi. Fakat, sorununuzu bedava cloudflare ile çözebileceğinizi düşünmüyorum. Ücretli seçenek hakkında ise bilgim yok.

Ek olarak: Arkadaş, Türkçe internete ücretsiz dayanışma sistemini getirmemiz lazım. Adam evden bana para karşılığında yardım ediyor, şimdi ofisteyim, şimdi eve geçeceğim filan diyor. Ama hikaye, artık kendisine nasıl bir kılıf uydurmaya çalışıyorsa? İnternette küçük bir araştırma ile yapılabilecek işleri para ile yaparım diyenlerden bıktım yemin ederim. Bu kişilere Allah müstehaklarını versin diyorum.

Çok sağolun yardımınızı isterim. Yakın zamanda iletişime geçebilir miyiz sizinle. Tural abinin nick nedir forumda?
Ben birkez taşımıştım konular-üyeler-mesajlar kalıyor ancak tema-modlar-paketler-kodlamalarım hepsi gidiyor SMF de.

wmaraci
reklam

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Tural bey'in üyelik sayfası burada. Benim skype kullanıcı adım zaten. SMF'yi daha önce kurmadım ama siteyi önce panelde zipleyip, ardından taşırsak ve sql dosyası büyükse bunu da SQLDumpSplitter ile parçalayıp yeni panelin mysql'una atarsak. Hiçbir sorun olmayacağını düşünüyorum. Siz elle mi taşımayı denediniz?

Durgun sular derin akar.

• Üyelik 25.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 14 / 45
  • Ticaret 5, (%100)

Tural bey'in üyelik sayfası burada. Benim skype kullanıcı adım zaten. SMF'yi daha önce kurmadım ama siteyi önce panelde zipleyip, ardından taşırsak ve sql dosyası büyükse bunu da SQLDumpSplitter ile parçalayıp yeni panelin mysql'una atarsak. Hiçbir sorun olmayacağını düşünüyorum. Siz elle mi taşımayı denediniz?

SMF için taşıma işlemi biraz farklı. Onun uygulamalarını yapmıştım onu yapmak içinde bu tüm modlar falan gidiyormuş normal aslında ama benim tekrar bu kurulumları yapacak kadar zamanım yok ki her mod sorunsuz kurulmuyor eksikleri oluyor onları düzeltmek gerekiyor benimde kod bilgim yok araştırarak yapmıştım taşıma işleminden bu yüzden korkuyorum.

Database 60 mb benim oda yüksek değilmi sizce?

• Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Bu arada OVH satın alma işleminiz gerçekleştikten sonra, ödeme sayfasında kredi kartınız ile kimlik fotokopinizi göndermenizi istiyorlar. Bunları bilgisayarınızın web kamerası ile resim çekerek de gönderebilirsiniz. Bu gönderiniz esnasında VOT'tan muaf olduğunuzu da belirtirseniz ayyılk 1.99 euro'ya geliyor. Yaklaşık 1,2 günde cevap veriyorlar ve kredi kartınızla satın alıyorsunuz. Bende günlük 150 kadar ziyaretçi oluyor ve çok sorgu yapan MediaWiki ile bir Wordpress kullandığım halde Vesta panel ile birlikte daha işlemcinin %40'ı aştığını görmedim. Mesajlarıma bakarsanız, bir ara digitalocean ile OVH'yi de karşılaştırmıştım. Yaklaşık olarak 3 haftadır OVH'deyim. Sorun ile karşılaşmadım. Bunun yanı sıra Vesta günlük olarak yedek alıyor.

Bunu yazmadan önce ben yukarıdakileri yazmıştım. Benim sql dosyası 60 madde , 4.500 sayfa ile 100 MB filan. Yani sizinki hiç yüksek değil.

Durgun sular derin akar.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 25.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 14 / 45
  • Ticaret 5, (%100)

Bu arada OVH satın alma işleminiz gerçekleştikten sonra, ödeme sayfasında kredi kartınız ile kimlik fotokopinizi göndermenizi istiyorlar. Bunları bilgisayarınızın web kamerası ile resim çekerek de gönderebilirsiniz. Bu gönderiniz esnasında VOT'tan muaf olduğunuzu da belirtirseniz ayyılk 1.99 euro'ya geliyor. Yaklaşık 1,2 günde cevap veriyorlar ve kredi kartınızla satın alıyorsunuz. Bende günlük 150 kadar ziyaretçi oluyor ve çok sorgu yapan MediaWiki ile bir Wordpress kullandığım halde Vesta panel ile birlikte daha işlemcinin %40'ı aştığını görmedim. Mesajlarıma bakarsanız, bir ara digitalocean ile OVH'yi de karşılaştırmıştım. Yaklaşık olarak 3 haftadır OVH'deyim. Sorun ile karşılaşmadım. Bunun yanı sıra Vesta günlük olarak yedek alıyor.

Bunu yazmadan önce ben yukarıdakileri yazmıştım. Benim sql dosyası 60 madde , 4.500 sayfa ile 100 MB filan. Yani sizinki hiç yüksek değil.

bu kredi kartı ve kimlik fotokopisi sakat iş değil mi :)

• Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Ayrıca burada linux sunucularda sorun olmadığı yazıyor. Fakat yine de sizi gaza getirmek istemem tabi. İyice düşünüp, taşınmalısınız bu konuda. Eğer hala ben yapamam diyorsanız ve kuşkularınız varsa, bir de hostinginiz ile CPU yükseltme hakkında konuşun. Belki bir başka çözüm yolu da bu olabilir. Ancak daha önce de söylediğim gibi cloudflare çözümünü internette detaylıca bir araştırın ve okuyun, önce.

Ek Olarak:

HellBoy05 adlı üyeden alıntı

bu kredi kartı ve kimlik fotokopisi sakat iş değil mi :)

Neden sakat olsun ki, sonuçta onlar Fransa'da ve onların da devlete karşı sorumlulukları var.

Durgun sular derin akar.

• Üyelik 25.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 14 / 45
  • Ticaret 5, (%100)

Ayrıca burada linux sunucularda sorun olmadığı yazıyor. Fakat yine de sizi gaza getirmek istemem tabi. İyice düşünüp, taşınmalısınız bu konuda. Eğer hala ben yapamam diyorsanız ve kuşkularınız varsa, bir de hostinginiz ile CPU yükseltme hakkında konuşun. Belki bir başka çözüm yolu da bu olabilir. Ancak daha önce de söylediğim gibi cloudflare çözümünü internette detaylıca bir araştırın ve okuyun, önce.

Ek Olarak:

Neden sakat olsun ki, sonuçta onlar Fransa'da ve onların da devlete karşı sorumlulukları var.

Göze alamıyorum cidden taşıma olayını bu olayı bi firmaya sorayım yükseltme olayını ozaman

Ek Olarak: Bir arkadaş bir miktar ücrete hataları komple düzelterim demişti bu yollada olmazmı?
sorueki

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)

HellBoy05 adlı üyeden alıntı

Göze alamıyorum cidden taşıma olayını bu olayı bi firmaya sorayım yükseltme olayını ozaman

Ek Olarak: Bir arkadaş, bir miktar ücrete hataları komple düzeltirim demişti. Bu yolla da olmaz mı?

Eğer gerçekten bu arkadaşın, işi bildiğini düşünüyorsanız; neden olmasın? Sonuç olarak sorgu miktarını azaltmaya çalışacak. Bu kişi tüm .js, .css dosyalarını bir araya toplar, ayrıca .js ve .css dosyalarından gereksiz olanları temizler, resim boyutlarını optimize eder, imagemagick kurulu değilse, bunu kurar, sql dosyanızı gözden geçirirse; yardımı olabilir. Fakat, eğri oturalım, doğru konuşalım. Bunları bilen bir kişi maalesef bunu bir miktar ücrete özellikle bir CMS için yapmaz. Forumunuzun scripti size özel olsaydı, bu konuda evet yapar, yapılabilir derdim ama sonuçta kullandığınız ücretsiz bir CMS ve bu arkadaşın CMS'yi neredeyse kökten yeniden yazması lazım.

Hiçbir zaman yalan konuşmadım ve yalan konuşmayı da asla sevmem. Maalesef gerçekler bunlar.

Durgun sular derin akar.

• Üyelik 25.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 14 / 45
  • Ticaret 5, (%100)

Eğer gerçekten bu arkadaşın, işi bildiğini düşünüyorsanız; neden olmasın? Sonuç olarak sorgu miktarını azaltmaya çalışacak. Bu kişi tüm .js, .css dosyalarını bir araya toplar, ayrıca .js ve .css dosyalarından gereksiz olanları temizler, resim boyutlarını optimize eder, imagemagick kurulu değilse, bunu kurar, sql dosyanızı gözden geçirirse; yardımı olabilir. Fakat, eğri oturalım, doğru konuşalım. Bunları bilen bir kişi maalesef bunu bir miktar ücrete özellikle bir CMS için yapmaz. Forumunuzun scripti size özel olsaydı, bu konuda evet yapar, yapılabilir derdim ama sonuçta kullandığınız ücretsiz bir CMS ve bu arkadaşın CMS'yi neredeyse kökten yeniden yazması lazım.

Hiçbir zaman yalan konuşmadım ve yalan konuşmayı da asla sevmem. Maalesef gerçekler bunlar.

anladım hocam sağolasın birazcık araştırayım ben ozaman

horroz horroz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek internet cafe çalışanı
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 59 / 16
  • Ticaret 5, (%80)

Hiç gerek yok güzel kardeşim. Madem 80 TL bütçen var. OVH'den 1.99 euro'ya VPS satın al. Avrupa vatandaşı olmadığın için VOT yani KDV istemediğini de belirt. 10 GB alanın ve 10 TB bandwith'in ve 1 çekirdek işlemcin ile 1 GB RAM'ın da oluyor, böylece. Kısa bir araştırma ile VESTA paneli kur ve siteni taşı. Hatta ns'lerin de kendi siten olacak. Fazlasını önermiyorum ama istersen 2 web sitesi bile kurabilirsin. cloudflare ile uğraşmak zor olabilir. Ayrıca ücretsiz sürümü ne kadar destek veriyor emin değilim.

Türkiye'deki hostingler, kendileri zaten 1 GB RAM'lı makinede %15 CPU kullanmana izin veriyorlar. (Sanal RAM çok pahalı ya :) )Gerisini sen düşün artık.

hocam bu vesta panel nasıl ücretsizmi? ve cpanel gibi aynı işlevi görürmü? sitesine baktım demo falanda yok veya fiyatlandırma sanırım destekparalı

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al