wmaraci reklam

LG G2 Hala Satın Alınır mı?

14 Mesajlar 3.398 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

G3M1N1 G3M1N1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Teknoloji basını
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 57 / 29
  • Ticaret 3, (%100)
Hala alınır mı? başlıklı yazılarımıza devam ediyoruz. Ve bu yazımıda LG G2 hala alınır mı sorusunu cevaplıyoruz. Biliyoruz, yeni bir akıllı telefon almayı düşünüyorsanız mümkün olan en az parayı ödeyerek alabileceğiniz en yüksek performansa sahip olmak istiyorsunuz. Tam olarak bu konuya ilişkin bir yazıyla sizlerle birlikteyiz. LG markası ülkemizde akıllı telefon konusunda son yıllarda ismini duyurmaya çalışan bir firma. Aslında bu konuda başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Samsung ve Apple markalarının pazar paylarında yaşanan daralmaların en önemli sebeplerinden bir tanesi LG’nin son dönemlerde duyurduğu LG G2 ve LG G3 modelleri. Şimdi gelelim esas sorumuza : LG G2 Hala Alınır mı?

LG G2 Ne Zaman Duyuruldu?
LG‘nin fiyat performans canavarı G2 modeli 7 Ağustos 2013 tarihinde duyuruldu. Üzerinden neredeyse 1.5 sene geçmiş. Normal şartlarda böyle bir cihazı almak pek mantıklı olmazdı ancak LG G2‘nin özel bir durumu var. Bu da Nexus 5 ile olan akrabalığı. Şimdi kısaca teknik özelliklerinden bahsedelim ardından bu cihazı satın almanın günümüz koşullarında mantıklı olup olmayacağı konusunda yorumlarımı aktaracağım.

LG G2 Teknik Özellikleri
5.2 inç boyutunda True HD-IPS Gorilla Glass 2 424 ppi Full HD çözünürlükte (1920 x 1080) ekran, 13 megapiksel (1080p) arka, 2.1 megapiksel (1080p) ön kamera, 2.26GHz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 800 MSM8974 işlemci, 2GB RAM, 16/32GB dahili depolama alanı, 3000mAh gücünde batarya, NFC, 4G desteği ve 143 gram ağırlık, LG G2 modelinin teknik özellikleri arasında.

Bu teknik özellikler gündelik kullanım ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayabilecek boyutta. Yani bu cihazla şuan hem gündelik işlerinizi, sosyal ağ kullanımını, internet gezinimini, popüler Android oyunlarını oynamak gibi zevklerinizi rahatlıkla yerine getirebilirsiniz. Ancak bunlar bana yetmez derseniz LG G2’yi almak için 2 farklı sebebiniz daha var. Şimdi bunlardan bahsedip yorum kısmına geçelim.

LG G2 ve Nexus 5 Benzerliği
Google’ın Nexus serisi kapsamında ürettiği cihazlardan bir tanesi olan Nexus 5, LG tarafından üretilen bir cihaz. Nexus 5, şuan Android 5.0 Lollipop (yani en güncel Android sürümü) güncelleştirmesini almış durumda. Üstelik Google, Nexus 5 modeline Android Lollipop sürümü kapsamındaki tüm güncelleştirmeleri verecek. Ve Nexus 5 ile LG G2 modellerinin içerisinde yer alan anakart tamamen aynı. Yani kamera, pil kapasitesi ve ekran boyutu haricinde LG G2 ve Nexus 5 modelleri arasında hiçbir fark yok. Bu detay bizlere 2 şeyi açıklar.

LG G2 Android Güncelleştirmeleri Alacak mı?
LG G2 modeli Android 5.0 güncelleştirmelerinin tamamını alacak. Nexus 5 ile LG G2 arasında donanımsal bir fark olmadığı için LG, güncelleştirmeleri resmi olarak yayınlamasa bile geliştiriciler tarafından mutlaka bir sonraki Android sürümü LG G2 için port edilecektir. Kısacası LG G2 alırsanız, Android güncelleştirmelerini dert etmenize gerek yok. Çünkü Android 5.0 Lollipop sürümünü yüklediğiniz anda cihazın ömrünü 1 yıl daha uzatmış olacaksınız. Ki güncellemek zorunda da değilsiniz. Dilerseniz mevcut sürümle de uzun bir süre LG G2‘yi kullanabilirsiniz.

LG G2 Hala Alınır mı?
Bu sorunun cevabı kesinlikle evet. Teknik özellikleri itibariyle mevcut en güncel ve en hızlı akıllı telefonlardan sadece birkaç adım geride olan LG G2, Nexus 5 modeli ile olan benzerliği ve fiyat performans oranı ile satın alınabilecek en uygun akıllı telefonlardan bir tanesi. Üstelik LG markasının çok fazla modeli olmadığı için, güncelleştirmelerin çoğunu G2 için çıkaracağı düşünülebilir.

Fiyat olarak eğer biraz araştırma yaparsanız 1200 TL’ye 32GB depolama alanı sunan modelini bulabiliyorsunuz. Eğer bana 16GB depolama alanı yeter diyorsanız daha uygun fiyatlara da bulmanız mümün.

Kaynak : LG G2 Hala Alınır mı?

wmaraci
reklam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
1000 TL'ye alınabilecek piyasadaki en iyi telefon.
Okeskin

kişi bu mesajı beğendi.

sadrazam sadrazam Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 399
  • Beğeniler 124 / 97
  • Ticaret 8, (%100)
Bende var kesinlikle alınabilir.
G3M1N1

kişi bu mesajı beğendi.

Onur Onur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 0 / 297
  • Ticaret 65, (%98)
Tabii ki alınabilir. İsmail abinin dediği gibi piyasada 1000 TL'ye alınabilecek en iyi telefon.
G3M1N1

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

cankural06 cankural06 www.cankural.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 11 / 73
  • Ticaret 15, (%93)
"1000 TL'ye en iyi telefon" tartışılır ancak bu sene hatta önümüzdeki senede alınabilir.
G3M1N1

kişi bu mesajı beğendi.

BRKNCPN BRKNCPN ucakteknolojisi.org Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 279
  • Beğeniler 69 / 53
  • Ticaret 4, (%100)
Kullandım, parasına göre çok çok iyi bir telefon bir sorununu göremedim ancak Iphone'den vazgeçemediğim için satmak durumunda kaldım :)
G3M1N1

kişi bu mesajı beğendi.

G3M1N1 G3M1N1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Teknoloji basını
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 57 / 29
  • Ticaret 3, (%100)
Umarım faydalı bulmuşsunuzdur :)

DarkJoueur DarkJoueur ! Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek M.
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ş**
  • Mesajlar 400
  • Beğeniler 24 / 96
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaşlar şunu artık insanlara anlatmak istiyorum. Bıraksın telefon numarasını arayacağım makale hoş güzel ama dünya üzerinde alabiliyorsan düşük modeli de dahil "iPhone" gerisi hikaye.

İçim dışım bir olsaydı, bana bakan seni görürdü.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

DarkJoueur adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar şunu artık insanlara anlatmak istiyorum. Bıraksın telefon numarasını arayacağım makale hoş güzel ama dünya üzerinde alabiliyorsan düşük modeli de dahil "iPhone" gerisi hikaye.

Hocam şimdi gidip iPhone 4 mü alalım yani. Arkadaşımda var, kasmalar donmalar almış başını gidiyor.

DarkJoueur DarkJoueur ! Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek M.
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ş**
  • Mesajlar 400
  • Beğeniler 24 / 96
  • Ticaret 5, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Hocam şimdi gidip iPhone 4 mü alalım yani. Arkadaşımda var, kasmalar donmalar almış başını gidiyor.

4 çıkalı kaç sene oldu bir düşünün, 0 cihaz kasar mı sizce ?

İçim dışım bir olsaydı, bana bakan seni görürdü.
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al