wmaraci reklam
lidertakipci

SEO cu arkadaşlar bir bakabilirler mi?

6 Mesajlar 778 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

zekoliko zekoliko WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek eczacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** L**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 14 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
6 ay öncesinde kurduğum fakat son 3 aydır düzenli bir şekilde içerik girdiğim sağlık sitem mevcut.
Son 2 aydır özellikle ortalama günde 5 konu giriyorum.
Konular büyük oranda özgün olmakla beraber rekabeti çok da az olmayan konulardır. Örn:Alkali Diyeti, depresyon vs.
Yazı başlıklarımı google'da arattığımda çoğunu ilk sayfada göremiyorum haliylen de hit alamıyorum istediğim ölçüde.
Sitenin index sayısı 2200 civarında
Alınan günlük tekil hit 200-300 arası
Sayfa görüntülenmede 400-500 arası

İlk sorum sizce bu indexe bu hit normal mi?
İkinci sorum adsense reklamı için henüz başvurmadım hitim çok kazandırmayacağı için sizce ne zaman başvurmalıyım adenseye
Üçüncü sorum da günlük 5-10 hit getirebilecek konular açmak istiyorum.Hangi konuların bu tarz bir hite sahip olabileceği ile bilgilere ulaşabileceğim bir site var mıdır

Şimdiden teşekkürler arkadaşlar

wmaraci
reklam

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
İndex ile hitin bir alakası yoktur. İndex, dizine eklenen sayfalarının sayısını gösterir. Bu sayfalar ilk 100 içinde çıkmıyorsa, yüzbinlerce indexin olsada ne farkederki.
Özgün içerik varsa yükselirsin. Ama gerçek özgünlükten bahsediyorum. Mesela çoğu zaman yanlış yapılan birşey:

ORJİNALİ:
Dün akşam dişim çok ağrıdı.
KOPYALANIP ÖZGÜNLEŞTİRİLEN HALİ:
Dişim akşam fena ağrıdı.

Buna özgünlük denemez. Mesela yüksek lisans yapanlar bilir. Tezini yazarsın ve kurula sunarsın. Kurul o tezi bir bilgisayar programına okutur. Aynı koduda yazılmış binlerce tez arasında karşılaştırma yapılır ve eğer herhangi bir önceden yazılmış teze %19'dan fazla benziyorsa o tez kabul edilmez. Google'da milyonlarca sitenin bilgileri kayıtlı. Sen ne yaparsan yap o konunun çalıntı oduğunu haliyle anlayacaktır.
Bu yüzden Alkali diyetini açıklarken, ne zaman çıkmış, ne işe yarar, kim çıkarmış, çıkaran insanın hayat hikayesi, tıbbi dayanakları, biyolojik etkileri, konunun uzmanlarından açıklamalar, üniversite araştırmaları vs bilgileri de uzun uzun yazmalısın. Araştırmalısın. Tahminimce sen birkaç kelime değiştirip, yazıya da anahtar kelimeleri yığıp index bekliyorsun. SEO çalışmalarından ve backlinkten uzak durup, işini temiz ve doğru yaparsan yükselirsin.
contentwriter alcnmedia

kişi bu mesajı beğendi.

zekoliko zekoliko WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek eczacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** L**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 14 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Backlinkler hakkında duruşunuz nasıl
makale satın aldım bolca.Bu makalelerde durum aynı.Sektör dişli bir sektör olduğu için yıllanmış siteleri alt etmek çok zor oluyor bu sebeple.Site domainin otoriterliği artırma noktasında backlink inşaası mantıklı değil midir?

alcnmedia alcnmedia Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 26 / 22
  • Ticaret 3, (%100)

zekoliko adlı üyeden alıntı

makale satın aldım bolca.Bu makalelerde durum aynı.Sektör dişli bir sektör olduğu için yıllanmış siteleri alt etmek çok zor oluyor bu sebeple.Site domainin otoriterliği artırma noktasında backlink inşaası mantıklı değil midir?

Hocam makale satın almanın bana göre pek bir faydası yok. Sonuçta bu işi yapanlar bir makale için en az 75 krş, taş çatlasın 2,3 lira falan alıyorlar. Adam sizin sitenizin yükselmesi için uğraşmaz. Domain otoritenizin artmasını istiyorsanız yukarıda ki arkadaşında dediği gibi geniş içerikler yazın. Konuyu detaylı bir şekilde yazın ve makalenizin paylaşılabilir olmasına dikkat edin. Bundan kastım. Makaleleriniz hem içerik hemde görsel olarak ziyaretçilere hitap edecek tarzda olsun. İlgi çekici başlıklar kullanabilirsiniz. Ayriyetten kırık link inşasından yararlanarak ek link kazanmaya önem verin. E-mail pazarlama yöntemi bu aralar her ne kadar rağbet görmesede yinede işe yarar bu yöntem. Düzenli olarak mail okuyan kitlelere görsel mail şablonları hazırlayarak görsel yönde iyi bir izlenim yaratırsanız. Konunun içeriğine bile bakmadan sitenize gireceklerine eminim. Ve son olarak da site hızınıza önem verin. :)
erdemcrk58

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

zekoliko adlı üyeden alıntı

Backlink hatadır hocam. O eskidenmiş. Eskiden PR ne kadar yüksekse, backlink ne kadar çoksa o kadar yararına oluyordu. Şimdi siz gidip seoculardan backlink paketi alacaksınız. Hem arama motorlarının gözünde değerinin ne olduğunu bilmediğiniz sitelerden backlink almış olacaksınız, hem de bir anda birçok backlink alınmış olacağı için arama motorları bunu anlayacak. Backlink istiyorsanız birkaç tane profil backlink yapın kendinize, daha fazlasına gitmeyin. Adobe.com, wordpress.com gibi sitelere üye olup profilinizde site adresi yazın yeter.
Öbür türlü düşünün, arama sonuçlarında çok gerilerdesiniz, sitenize fazla kişi girpip çıkmıyor, hemen çıkma oranı yüksek, sosyal medya etkileşimleri az. Başka bir sitenin bu siteden link vererek bahsetmesi ne kadar saçma değilmi? Backlink almak çaresizlikten, arama motorlarını kandırmaya çalışmaktan başka birşey değildir. Siten kalitedir, başka siteler senden bahseder. İşte o zaman bu backlinkler işe yarar, öbür türlü çok zararı olur. Yapay olarak yapılmış bi backlink inşasından hayır gelmez. Sen işini kalitelileştirmeye bak hocam. İnsanlar siteni severse, arkadaşlarına tavsiye eder vs site yükselir. Öbür türlü birşey bekleme.

cmyuksel cmyuksel Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 15 / 28
  • Ticaret 3, (%100)
hocam yanılıyorsunuz backlink hata değildir! asla sizler google algoritmasını neden değiştirdiğine bakın önce sonra siz olsanız önemi nereye verirsiniz ona bakın

en son olarakta son 3 yılda seo araçları nereye yöneldi

eğer detaylı bilgi isterseniz açıklarım ama doğru backlink her zaman işe yaradı yarar sadece yanlış backlinkler artık zarar veriyo bu değişti bunun önlemini aldılar sakın bu tuzağa düşmeyin!

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al