freelance iş ilanları

Tanıtım yazıları hakkında

8 Mesajlar 907 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

freewp freewp WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 94 / 82
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Webmaster forumlarında tanıtım yazıları adlı kategorisinde onlarca paket hazırlayıp bunu onlarca kişiye satan insan var. Ben bu paketlerin alınmasını doğru bulmuyorum.

O kişi o paketteki sitelere sizler için yazı yayınladığı gibi birçok kişi içinde yayınlıyor ve şöyle bir durum var ki bu siteler genel çöp siteler oluyor. (içeriğinin ne olduğu belli olmayan saçma sapan siteler)

Bunun yerine tanıtım yazısı yayınlatmak istediğiniz siteleri kendiniz bulun. Diyelim ki siteniz telefon üzerine. Gidin telefon ile ilgili bloglar araştırın ve bu blogların iletişim bölümlerinden mail atın (üşenmeyin) Evet belki 1 lira yerine 5 lira verirsiniz fakat kaliteli olucaktır. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

wmaraci
reklam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
En doğru olan da bu zaten. Eğer kendi çapında seo yapmak istiyorsan (büyük bir kurum değilsen veya eticaret yapmıyorsan) kendi seonu kendin yapabilirsin. Sizin de dediğiniz gibi o sitelerin çoğu çöp oluyor. Birde adamlar normalinde ucuza sattı mı bir sürü kişi o paketten alıyor. En güzeli araştırarak kaliteli siteleri bulacaksın, 5-10 lira fazla verip artık yazı mı alırsın backlink mi alacaksın. Bunun yararı inanın daha fazla.
freewp

kişi bu mesajı beğendi.

fckinglegendary fckinglegendary WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 13 / 26
  • Ticaret 2, (%100)
Bence de doğru söylüyorsunuz para ve zaman bakımından biraz zorlu olur ama özenle seçip yaptıktan sonra tabiki de daha iyi olur. Birde her siteye farklı tanıtım yazısı yayınlatırlırsa daha da iyi olur diye düşünüyorum.

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 94 / 82
  • Ticaret 0, (%0)

fckinglegendary adlı üyeden alıntı

Bence de doğru söylüyorsunuz para ve zaman bakımından biraz zorlu olur ama özenle seçip yaptıktan sonra tabiki de daha iyi olur. Birde her siteye farklı tanıtım yazısı yayınlatırlırsa daha da iyi olur diye düşünüyorum.

Evet kesinlikle. Şöyle bir geziyorum da komik. Adam diyorum ki PR2 diyor, kaliteli diyor ve referans sayısı 50'den fazla belki de. Anlamıyorum

wmaraci
wmaraci

fckinglegendary fckinglegendary WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 13 / 26
  • Ticaret 2, (%100)

freewp adlı üyeden alıntı

Evet kesinlikle. Şöyle bir geziyorum da komik. Adam diyorum ki PR2 diyor, kaliteli diyor ve referans sayısı 50'den fazla belki de. Anlamıyorum

Ben pek anlamıyorum seo işlerinden aslında ama şuan ingilizce bir blog projesine başladım dediğin gibi yapınca daha iyi olacağını düşünüyorum. Fiverr(sadeceon'un gerçeği :D ) diye bir site var orda backlink satanlar tanıtım yazısı yayınlatanlar falan var gerçekten kaliteli iş yapanları bulabiliyorsun. 1-2 ay geçtikten sonra ordan tek tek bulup backlink almayı - tanıtım yaptırmayı falan düşünüyorum. Kurumsal bir firmaya falan işi verince aynen dediğiniz gibi oluyor.
freewp

kişi bu mesajı beğendi.

Yilmazs Yilmazs Eski Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 12 / 112
  • Ticaret 0, (%0)

isousluer adlı üyeden alıntı

En doğru olan da bu zaten. Eğer kendi çapında seo yapmak istiyorsan (büyük bir kurum değilsen veya eticaret yapmıyorsan) kendi seonu kendin yapabilirsin. Sizin de dediğiniz gibi o sitelerin çoğu çöp oluyor. Birde adamlar normalinde ucuza sattı mı bir sürü kişi o paketten alıyor. En güzeli araştırarak kaliteli siteleri bulacaksın, 5-10 lira fazla verip artık yazı mı alırsın backlink mi alacaksın. Bunun yararı inanın daha fazla.

Tanıtımları ana sayfada göstertmeyip arka planda 250 adet tanıtım olunca çok daha kaliteli olunuyor gerçekten :)

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 94 / 82
  • Ticaret 0, (%0)

Sezai adlı üyeden alıntı

Tanıtımları ana sayfada göstertmeyip arka planda 250 adet tanıtım olunca çok daha kaliteli olunuyor gerçekten :)

Paket olarak pazarlıyanların ki pek samimi gelmiyor hiçbir şekilde

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

Sezai adlı üyeden alıntı

Benimle uğraşma. :) İkinci kez aynı şeyi yapıyorsun. Ayrıca ben verdiğim cevapta kendi blogum ile ilgili herhangibir şey söylemememe rağmen neden kaşınıyorsun onu anlamadım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al