freelance iş ilanları

gen.tr site içeriği satmak

19 Mesajlar 4.197 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

kalemdir kalemdir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 106 / 70
  • Ticaret 1, (%100)
Aklıma takılan bir konu var. Gen.tr gibi .tr uzantılı sitelerin satışı yasak biliyorsunuz , devir konusunda da , devretseniz bile whois bilgileri sizin adınıza kalıyormuş , değişmiyormuş deniliyor.

Atıyorum birinin abc.gen.tr diye bir blogu var. 50-60 tanede özgün makele girmiş. Gün geliyor satmayı düşünüyor. Biride alıyor. Tabi domaini satamayacağı için sadece içeriği satıyor. Alan kişide farklı ve sıfır bir alan adına bu içeriği giriyor. Tabi gen.tr sahibi site içeriğini silmiş.

Şimdi alan şahsın site içeriği google tarafından özgün içerik olarak görünür mü?

Yada şöyle sorayım , bir domaine ait içeriği asıl site kapandıktan belli bir süre sonra başka bir domain altında yayınlasak , 2. domain spam olarak algılanır mı?

Neden sordum , böyle bir şey mümkünse gen.tr domain sahibi siteyi satar sonrada 1-2 ay gen.tr uzantısından yönlendirme yapar alan şahsın sitesine. Bu sayede yasak bir nevi geçilmiş olur.

---
wmaraci
reklam

sacmaliyoruz sacmaliyoruz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek programcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 832
  • Beğeniler 65 / 138
  • Ticaret 1, (%100)
domain neden satılmasın ben ona takıldım ?

kalpsiz02 kalpsiz02 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek tekstil
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 15 / 7
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam Belge istenmeyen tüm domainer satılır ve devredilir. Gen.tr uzantıları için hiçbir belge istenmemektedir. ve Gen.tr uzantılı domainler satılır ve devredilir. bunun için hiç bir sorun yoktur.

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)

kalpsiz02 adlı üyeden alıntı

Hocam Belge istenmeyen tüm domainer satılır ve devredilir. Gen.tr uzantıları için hiçbir belge istenmemektedir. ve Gen.tr uzantılı domainler satılır ve devredilir. bunun için hiç bir sorun yoktur.

Yanlış bilgilendirme yapılmış. .TR domain hiç bir şekilde satılamaz.

“.tr” ALAN ADI KAYIT POLİTİKASI VE KURALLARI
2. “.tr” Ülke kodlu alan adlarının satışı, kiralanması ve devri yasaktır. Alan adlarının satışı, kiralanması ve devrinin tespiti halinde ilgili alan adı sahibine ait alan adlarının tamamı iptal edilir. Alan adının devri, alan adı tahsisine esas teşkil eden belgelendirilmiş hakların devri halinde mümkündür.
UyuzWeb Fear gorgeouskykhan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek tekstil
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 15 / 7
  • Ticaret 5, (%100)

MertBalci adlı üyeden alıntı

Yanlış bilgilendirme yapılmış. .TR domain hiç bir şekilde satılamaz.

Belge istenen hiçbir domain satılamaz. Gen.tr uzantılı domain satılır ve devredilir. Ben gen.tr uzantılı domain aldım+ sattım bunun için hiçbir problem yoktur.

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)

Belge istenen hiçbir domain satılamaz. Gen.tr uzantılı domain satılır ve devredilir. Ben gen.tr uzantılı domain aldım+ sattım bunun için hiçbir problem yoktur.

Yukarıda kuralı paylaştım. Nic.tr satışını yasaklamıştır, satışı tespit edildiği zaman elinizdeki tüm alan adlarına el koymaktadır.

• Üyelik 13.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek tekstil
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 15 / 7
  • Ticaret 5, (%100)

MertBalci adlı üyeden alıntı

Yukarıda kuralı paylaştım. Nic.tr satışını yasaklamıştır, satışı tespit edildiği zaman elinizdeki tüm alan adlarına el koymaktadır.

Alan adının devri, alan adı tahsisine esas teşkil eden belgelendirilmiş hakların devri halinde mümkündür. (bu kısmı iyi okuyunuz belgeden bahsediyor Dimi ? ve gen.tr kaydında hiçbir belge istenmemektedir.

sen gidip nic.tr üzerinde gen.tr uzantılı domain alırsan belki devredemessin. ama gidipte bir firmadan alırsan istediğin kişiye aktarırsın vede satarsın. Çünkü gen.tr uzantılı domainin hangi firmada reglemişsen zaten firma kendi adına alıyor ve firma içindede istediğin kişiye satarsın devredersin

Fear Fear ♥ AdSense $$$ Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Y**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 108 / 44
  • Ticaret 2, (%100)

TR domainleri hiçbir türlü satışı gerçekleştirilemez. Aynı zamanda whois bilgileri değiştirelemez.

Nic.tr domain satışını anladığı anda domaini durdurmaktadır.,

Eğer Gen.tr uzantısı bir şirkete ait ise, anca şirket devrinde satışı gerçekleşebilmektedir.

Satışının yasak olmasının da diğer sebebi whois bilgileri değişmediği için. Gen.tr domaini sattınız diyelim siz yarın bir gün o domaini geri alma hakkına sahipsiniz.
MertBalci

kişi bu mesajı beğendi.

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

Alan adının devri, alan adı tahsisine esas teşkil eden belgelendirilmiş hakların devri halinde mümkündür. (bu kısmı iyi okuyunuz belgeden bahsediyor Dimi ? ve gen.tr kaydında hiçbir belge istenmemektedir.

sen gidip nic.tr üzerinde gen.tr uzantılı domain alırsan belki devredemessin. ama gidipte bir firmadan alırsan istediğin kişiye aktarırsın vede satarsın. Çünkü gen.tr uzantılı domainin hangi firmada reglemişsen zaten firma kendi adına alıyor ve firma içindede istediğin kişiye satarsın devredersin

Nic.TR ile daha önce bu konuda iletişime geçtim, satışın mümkün olmadığını belirttiler bütün .tr uzantılarda. Sadece com.tr, net.tr, org.tr gibi alan adlarının transferi, tescil işleminde kullanılan belgenin noter onaylı olarak devri ile mümkün olabiliyor.

filmizleweb filmizleweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 1 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
peki isim tescilden aldıksa ? ben isim tescilden aldım filmizle.web.tr yi şu anda satılık mesala web.tr uzantısı satarım bunu bi sıkıntı olmaz arkadaşta satabilir kurallara fazla takılmayalım :D

Seslichat.web.tr
wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al