TeamScriptim adlı üyeden alıntı

Benimde hoşuma giden bir çalışma ancak tek bir tuşla "â,î.." gibi harfleri nasıl yazacaklar onu merak ediyorum?
hocam bu konuda Q tuşunu örnnek alın a ya shift ile bsınca biri ctrl ile basınca biri çıkar :rolleyes:

Ek Olarak:

depresan adlı üyeden alıntı

niye ki?

kendileri osmanlıcaya destek verirken osmanlıca klavye çıkartmamaları çok komik olmuş
ayrıca türkçe klavye yapacaklarsa x q w harflerini de çıkarsınlar da görelim
amaç çıkartmak değil bunlar çıkarsa kod yazanlar ne olacak diye düşünmüştürler
Osmanlıca konusuna gelince ingilizce fransızca almanca öğrenmek bizleri 1. sınıf insan yapıyor haklı olabilirsiniz! ancak Osmanlıca dersi gelmesi çok yerinde bir karar neden mi?
--> Siz Osmanlı Devleti'nin belgelerini-yazışmalarını eserlerini okumak istemez misiniz
--> Biz Türküz dimi Ama biz bu duruma getiren bugünlere kadar Anadoluyu Türk yurdu yapan Osmanlıdır şimdi Osmanlıca öğrenmek zorumuza mı gidiyor ne kaybedeceksin bir yerde işe başladın ve arap bir misafir geldi arapça bilen yok ne yapacaksınız Bunu yaşadım ve gerçekten faydası oluyor (yardım eden arapça biliyordu)
--> Osmanlıca bilen sayısı sadece üniversitede o dil bilimciler bundan 50 yıl sonra çocuklarınız osmanlıca bilse ne zararı olur? zararı olmaz ancak bu ülkeye faydası olur Kurtuluş savaşı 1.dünya savaşı Osmanlı devleti hakkında bilgiler Ermeni Sözde Soykırımı nasıl alt edilebileceği
-->Osmanlıca Sadece Mezar taşlarında yazan yazı değil bir devletin (osmanlı)geçmişini anlamanıza yardımcı olacak en iyi kaynak
-->Peki Ben niye öğrenmedim <--
-->1sene önce mezun oldum Okul müdürüm bu konuda her zaman bilgi veriyordu ve bize gerekliliğini anlatıyordu
--> Şuan Kpss nedeniyle başlayamıyorum sınava hazırlanıyorum ama sonra mutlaka öğreneceğim
iyice Avrupalı olmuşuz yeminle