lostyazilim

Hosting Sektöründe Devrim Olabilir

36 Mesajlar 5.281 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

baranos baranos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)

GhostRider adlı üyeden alıntı

Bana göre fikir olarak güzel fakat, 1TL'den hosting herkes alır dener en azından fln ama örnek veriyorum şöyle bir şey olabilir benim düşüncem yani.

Bunun yerine;

2 ay deneme süresi koyarsın hosting paketlerine ( Memnun kalmazsanız para iade fln.)

Ondan sonra zaten sen kaliteli bir hizmet sunduğun taktirde zaten herkes tercih edecek ve seni önerecektir.
İyi bir reklam ile yapılmayacak bir şey değil bana göre.
Dediğim gibi ama burası çok önemli her şey reklam öyle bir reklam yaparsın ki herkes bilir seni, ama sen iyi bir reklam yapar ama hizmetin yetersiz kalırsa o zaman kimse önermez verilen o kadar emekte boşa gider, zararını saymıyorum bile.

Eğer iyi bir reklam yapar ve hizmetin kaliteli olursa en başta ben gelirim ve herkese önerir, gerekirse elimden bir şey gelirse eğer projene destek dahi olurum.

Amaç tabiki para kazanmak herşeyin bir karşılığı olucak, ama asıl hedef : Kaliteli,Hızlı,Güvenilir bir firma olmak.

Çünkü hosting şirketi kurmak kolay değil, milletin emeği söz konusu sen bir açık bırakırsın milletin onca emeği boşa gider.

Ben isterim ki olsun güzel işler yapılsın, bu forum sitesi açıldığından beri bu forumdayım.Yeri geldi birçok kişiye önerdim, birçok ticaret yaptım para kazandım.Bizlere böyle bir fırsat verdi "WMARACI" birçok webmasterın ekmek teknesi oldu.Bizim ekmek teknemiz forumlar açık konuşuyorum yani ve şunu da.Birçok kişinin sitesini kuruyor tasarımını çizip kodlamasını yapıyoruz siz eğer kaliteli bir hizmet sunarsanız biz çalıştığımız kişilere bile sizleri önerebiliriz.

Bilmiyorum ben böyle düşünüyorum, her şey sizin elinizde!

Hesabını kitabını iyi yap, kaliteli bir hizmet ver! Sonuna kadar buradaki herkesin desteği yanına olacağına inanıyorum.

NOT : Biraz uzun oldu :) okuduğunuz için vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Ne güzel yazmışsınız çok teşekkür ederim, ben teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

BrutalStar BrutalStar Yazılımcı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** C**
  • Mesajlar 697
  • Beğeniler 149 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
Tabii ki kullanılır neden olmasın. Önemli olan soru şu; siz bu işi sürdürebilecek misiniz?

BLOG | http://safkaninsan.blogspot.com/

cwt cwt Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)

baranos adlı üyeden alıntı

Zaten yüzbinlerce kişiye hitap etmek amaçlanmakta.

yıllık 1 tl'ye hosting satıp 100.000 müşteri edineceğinize 500 tl'ye hosting satın 200 kurumsal müşteriniz olsun. en azından başınız ağrımaz
vergisi,personeli, donanımı,avukatı,ofisi... gibi konuları da kattığınız zaman düşündüğünüz gibi olmıyacağını yani 1 tl'ye hosting satamıyacağınızı göreceksiniz.

kaliteli iş yapıyor ve işinize değer veriyorsanız müşteriyi siz seçersiniz :)

isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)
1 TL'den hem zarar etmeyip hemde kaliteli bir hizmet sunmayı düşünmek garip zira 3 farklı lokasyondan Cloud hosting diyorsunuz her sunucu 150 TL olsa aylık (ki emin ol daha fazla)
Aylık 450 TL oraya cPanel, Litespeed vs. derken 600 TL aylık masraf çıkar.

1 TL'den 600 adet hosting hesabını bir sunucuya atarsanız bu sunucudan belirttiğiniz performansı geçin, siteler açılırsa sükretmek gerekebilir :)

wmaraci
wmaraci

felsefesizfilozof felsefesizfilozof Yetenek Avcısı Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad D** I**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 12 / 33
  • Ticaret 0, (%0)

cwt adlı üyeden alıntı

yıllık 1 tl'ye hosting satıp 100.000 müşteri edineceğinize 500 tl'ye hosting satın 200 kurumsal müşteriniz olsun

Bu yoruma tamamıyla katılıyorum. İnşallah işin sonunda üzülmezsiniz. Başarılar..

www.yetenekavcilari.net | Geleceğin yetenekleri burada

Mehmet Tahta Mehmet Tahta Human Geek Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Data Scientist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 0 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,

Daha önce benzer bir konuya yanıt eklemiştim. Muhakkak okumanı öneriyorum.

1TL'ye hosting satman mümkün değil. Verdiğin fiyatla 0,84TL cebine para kalır KDV düşüldüğünde. Fatura keseceğin için muhtemelen faturayı da 30 kuruş gibi bir fiyata mal edeceksin, geriye 0,54TL kalacak. Altyapı giderlerin, kira giderlerin, maaş giderlerin, diğer ihtiyaçların da bunun içine girdiğinde kar etmen teknik olarak mümkün değil, sıfır kazançla da devam etmen mümkün değil, kesinlikle zarar yazarsın. Yaklaşık 7 milyar insan var dünyada, bu 7 milyarın tamamına da satış yapsan yine kazanç elde edemezsin sunduğun bu iş modeli ile.

Not: İki konuyu da sen açmışsın, şimdi farkettim :p

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al