wmaraci reklam
lidertakipci

Yazılarımız ne kadar okunuyor.

9 Mesajlar 827 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

yakupqqq yakupqqq Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 33 / 285
  • Ticaret 11, (%100)
sitemi açalı bugün 1 ay oluyor. son 1 haftaya bakınca organik gelen hit sıfır. ortalama 15-20 hit. sayfada kalış süresi 30 saniye sayfa derinliği 1,5

:confused: bazen düşünüyorum. boşuna mı uğraşıyorum? içerik olarak site tam istediğim gibi oldu ama yazılar okunmuyor. özellikle webvisörden de bakıyorum gelenlerin sadece %10 yazı okuyor. kalanlar ya resimlere bakıyor yada siteyi baştan aşşağı gözden geçirip çıkıyorlar. neredeyse hergün içerik giriyorum. ama durum bu. bu ise uzun sürmez böyle giderse bırakırım.

wmaraci
reklam

chimera chimera Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Otelcilik
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad V** C**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 69 / 50
  • Ticaret 6, (%100)
palavrahaberajansından bahsediyorsan, zaytung gibi bi alternatifi varken okumak için zaman harcamam, enerjini başka işlere harcamanı tavsiye ederim.

ebubekiragbaba ebubekiragbaba http://ebubekir.org Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1112
  • Beğeniler 202 / 160
  • Ticaret 23, (%100)
1 ay çok kısa bir süre öncelikle 1 yıl kadar uğraş sonra emeklerinin karşılığını alamazsan düşün derim hocam benim 8 ay oldu uğraşmaya devam ediyorum yılmadan hayırlısı.

macgezgini macgezgini www.macgezgini.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek prensipler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 281
  • Beğeniler 0 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
bugün aynı cevabı vereceğim 2. arkadaşsın ücretsiz ve daha sonra da ücretle veremeyeceğin ama hergün sitende paylaşacağın ve tekrar gelmelerine sebep olacak bir şey düşün (film, video, oyun, program indirme değil) eğer yaratıcı bir şey bulursan sürekli hit alırsın :)

tarafımızca forumun kullanımına son verilmiştir. kullanıcı adımızla ilgili yasal hakkımız saklıdır.
wmaraci
wmaraci

yakupqqq yakupqqq Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 33 / 285
  • Ticaret 11, (%100)

chimera adlı üyeden alıntı

palavrahaberajansından bahsediyorsan, zaytung gibi bi alternatifi varken okumak için zaman harcamam, enerjini başka işlere harcamanı tavsiye ederim.

şuan zaytung ana sayfasında 7 farklı haberde 12 kere erdoğan kelimesi geçiyor(haber içerikleri hariç).

bende eskiden sıkı takip ediyordum. ama zaytung sürekli kendini tekrar ediyor. bazen 2 ay önce yayınladığı haberi yeniymiş gibi tekrar yayınlıyor. googleye zaytung yazınca önerilenlerde yozgat ifadesi var. çünkü sürekli yozgatla ilgili haber yapıyorlar. bende aynı şeyleri okumaktan bıktığım için böyle bi projeye giriştim.
01101011

kişi bu mesajı beğendi.

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Sabır, en büyük erdemdir. Ziyaretçileri elbette irdelemelisiniz ancak bunu sadece istatistik olarak yapmalı ve öyle bırakmalısınız. Yoksa, internette tutmayacak proje yoktur. Bir diğer soru ise; siz yaptığınız işten zevk alıyor ve bedava bile olsa yapar mıydınız veya yapmaya devam eder miydiniz? Bu soruların karşılığı hayır ise; o zaman bırakın gitsin.
01101011

kişi bu mesajı beğendi.

Durgun sular derin akar.

01101011 01101011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek eğitimci, akademisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 54 / 39
  • Ticaret 2, (%100)
1. Takım çalışması (gelenektir mizah dergilerinin mantığında espriler ortada zamanla pişer)
2. Sosyal medya (bir tek burada duyuyoruz)
3. Site tasarımı (a. doğru cms/tema b. sağ sütun uçmuş?)
4. Yazım/Anlatım Zenginliği (detaya girmeyeceğim, yazdıklarınızı önce siz okumalısınız)
5. İçerik (bir tek "Kadına şiddete karşı kadınlar silahlanıyor" haberinize dikkat çekeceğim, diğerlerine değil, işiniz mizah)
6. Hedef kitle ("Durun siz araba kullanamazsınız" haberinizi kadınların da okuduğunu düşünün)
7. Zaman (Amazon ve Yahoo gitti geldi, ebay'in kurucusu ilk yıl her üye olana sevindiğini söylüyor, kimisi foto hosting olarak başladı başka bir şeye dönüştü, kimisi fazlalıklarından kurtuldu daha başka bir şeye dönüştü
8. Belki de doğru proje başka bir projedir? Bunu söylemek güç, fakat benim "internet girişimcisinin minik el kitabı" saydığım şu yazıyı okursanız o arkadaşa da, bana da hak vereceksiniz:
sorueki

kişi bu mesajı beğendi.

brknt brknt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 120 / 29
  • Ticaret 25, (%100)
Başlıktaki tüm yazıları okudum.

Sitenizi önceden de imzanızda görüp incelemiştim daha domaini okurken aklıma ilk gelen şey diğer arkadaşta olduğu gibi zaytung.

Bu "ilk akla gelen siz olamadığınız için kazanamazsınız" demek değildir, her zaman en başarılı olabilmek için ikincilere hatta 18'incilere göre bile bir yol vardır. (Bkz: Konumlandırma - Jack Trout)

Başarılı olunabilir.

Şöyle ki; Bana da bir diğer arkadaşın dediği gibi ekip gerektiren bir fikir gibi geliyor.

Paranız olursa ekibiniz olur ekibiniz olursa içerikleriniz olur içerik ve parayla da ziyaretçi çekersiniz. Hitap edebileceğiniz milyonlar şuanda bile bilgisayar başında. Onlara ulaşmak da bu dediklerimle imkansız değildir.

He zaytung ilk olduğu için mi başarılı oldu? yoksa dediğim gibi paralar harcadı mı? stratejisini bilmiyorum fakat belli bir cazibe yaratmış ki yazıyorlar. Siz de o cazibeyi yaratmalısınız. Bu da ilk olmadığınız için -mesela- parayla olabilir.

Son olarak, yine bir arkadaşın dediği gibi "tek başınıza kendinizi yorarsınız."

BrainLabs BrainLabs www.CokSukela.Com Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 194
  • Beğeniler 21 / 39
  • Ticaret 1, (%100)

bilgive adlı üyeden alıntı

Sabır, en büyük erdemdir. Ziyaretçileri elbette irdelemelisiniz ancak bunu sadece istatistik olarak yapmalı ve öyle bırakmalısınız. Yoksa, internette tutmayacak proje yoktur. Bir diğer soru ise; siz yaptığınız işten zevk alıyor ve bedava bile olsa yapar mıydınız veya yapmaya devam eder miydiniz? Bu soruların karşılığı hayır ise; o zaman bırakın gitsin.

arkadaşa katılıyorum 3 tane sitem var 5 kuruş gelirim yok :D sitede reklam var ama gelir yok uğraşıyorum alexa değerlerimde büyük düşüş sağlandı vs. çalışıyorum yani bıkmadan sıkılmadan. projeni incelemedim ama zaytunga madem rakip oldun sana tek lazım olan şey sosyal medya twitter ve facebook üzerinde yoğunlaş. cezmi gibi cezminin sitesi kadar facebook sayfası da işlek çünkü ikisini birden götürüyor. sürekli siteye hit çekmek değilde arada bi facede de beğeni yorum almak amacıyla caps sitendeki yazılardan alıntılar vs. yaparsan sosyal medya baya değerlenmiş olur ha verecek param var dersen facebook'a reklam verebilirsin site reklamı verirsin ilgi alanı belirlersin ve siteye istediğin kitleyi çekersin hemde facebook sayfanın hayran sayısı artmış olur. bence tek sıkıntın domain ismi çok uzun zaytung elle tutulur anlamlı bir kelime mi ? tartışılır :D

Edit: Siteye baktım az buçuk gözüme çarpanlardan bahsedeyim hemen.

(bu saydıklarım bence'lerim)
1- tema değiştirmelisin tema site amacına göre çok boğuk daha renkli bir tema insanların sitende kalmalarını sağlar diye düşünüyorum.
2- mizah amaçlı açtığın sitede sadece başlıklarda böyle espri demeyelim de sevimli görünme amaçlı yazılmış gibi duruyor.
3- yazıların çok kısa
bir makalenden analiz sonucu;
Girdiğiniz metindeki kelime sayısı: 136
Girdiğiniz metindeki karakter sayısı: 937

bu bence çok az yani ben makale yazdırırken en dandik konuya bile 200 kelime yazdırıyorum.
başka şeyler de yazmak isterim ama hevesini mi kırıyoruz böyle dedikçe bilemediğim için yazmadım
Alexa sıralaman da 1 ay için güzel bir düşüş sergilemiş

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al