freelance iş ilanları

Amerikayı Yeniden Keşfetmeye Karar verdim. !!! Yorumlarınızı bekliyorum !!!

26 Mesajlar 3.782 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

mizraklar mizraklar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Elektronik Müh.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 34 / 35
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba Arkadaşlar,

hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim.

sayenizde 2 günde 2 yıllık rekorumu kırdım :)

az önce inceledim de açtığım konuların en çok hit alanı 500 gösterim felan bu konu 2 günde 350 gösterim oldu neredeyse :)

Buda demek oluyor ki iyi bir tartışma çıkaracak bir konu açıldığında içeriği hiç önemli değil epey bir hit alıyormuş :)

Bunu yeniden görmüş olduk :) Konuyu kızıştırmak için yazdığım cevaplar için de kusura bakmayın.. maksat konuyu kızıştırmak içindi..

Hakkınızı helal edin.

wmaraci
reklam

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
forum olarak çok kızıştık !

• Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Elektronik Müh.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 34 / 35
  • Ticaret 0, (%0)

ermaneray adlı üyeden alıntı

forum olarak çok kızıştık !

Merhaba Arkadaşlar,

evet aynen yoksa bu kadar yorum ve hit olmazdı :)

tiwaly tiwaly NodeJS / PHP / NoSQL Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad i** A**
  • Mesajlar 363
  • Beğeniler 135 / 104
  • Ticaret 7, (%100)

mizraklar adlı üyeden alıntı

Merhaba Arkadaşlar,

bu yorumuda beğendim haklısınız kendi framework üm ile piyasaya iş yaparsam kendini coder zannedenlerin kafası karışır değil mi?

Haklısınız..

Hocam olayı sadece lamerlara yıkmışsınız birde şöyle düşünün. Sizin yaptığınız frameworkü rahatlıkla anlayacak birisi olsa bile o frameworkü anlamak için vakit harcaması gerekecektir en nihayetinde. Üstelik bu sadece sizin yadığınız yazılım için harcaması gereken bir zaman ve bunu (Sizin yaptığınız frameworkün milyonlarca site tarafından kullanılmayacağını varsayarak söylüyorum) sadece sizin scriptiniz için yapacak belki bir daha ihtiyacı olmayacak. Coder için sorun olmasa bile bunu fiyata yansıtarak son kullanıcıya gidecek ve sizin yaptığınız framework ile yazılan script = editlemesi pahalı script olarak akılda kalacak. :) Bilemem anlatabildim mi.

Ek olarak sadece PHP üzerine yazılı bir framework olacak ise sizin yazdığınızın piyasadakilerden ne farkı olacak ? Sürekli destek mi vereceksiniz ? Performansı daha iyi mi olacak ? Amacınız piyasadakilerle rekabet etmek değil ise kafanıza göre yapın zaten fark etmez :)
ama siz coderlara seslenmek, "Amerikayı tekrar keşfetmeyin, keşfedilmişi var gelin üzerine birşeyler ekleyip daha güzel hale getirin." diyorsanız o zaman durum farklı.

Bence phalcon u örnek alarak o çapta bir işe girişebilirsiniz. Phalconun olayı php den çok c++ ile kodları hızlandırmak üzere mesela.

Şimdiden başarılar.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Elektronik Müh.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 34 / 35
  • Ticaret 0, (%0)

tiwaly adlı üyeden alıntı

Hocam olayı sadece lamerlara yıkmışsınız birde şöyle düşünün. Sizin yaptığınız frameworkü rahatlıkla anlayacak birisi olsa bile o frameworkü anlamak için vakit harcaması gerekecektir en nihayetinde. Üstelik bu sadece sizin yadığınız yazılım için harcaması gereken bir zaman ve bunu (Sizin yaptığınız frameworkün milyonlarca site tarafından kullanılmayacağını varsayarak söylüyorum) sadece sizin scriptiniz için yapacak belki bir daha ihtiyacı olmayacak. Coder için sorun olmasa bile bunu fiyata yansıtarak son kullanıcıya gidecek ve sizin yaptığınız framework ile yazılan script = editlemesi pahalı script olarak akılda kalacak. :) Bilemem anlatabildim mi.

Ek olarak sadece PHP üzerine yazılı bir framework olacak ise sizin yazdığınızın piyasadakilerden ne farkı olacak ? Sürekli destek mi vereceksiniz ? Performansı daha iyi mi olacak ? Amacınız piyasadakilerle rekabet etmek değil ise kafanıza göre yapın zaten fark etmez :)
ama siz coderlara seslenmek, "Amerikayı tekrar keşfetmeyin, keşfedilmişi var gelin üzerine birşeyler ekleyip daha güzel hale getirin." diyorsanız o zaman durum farklı.

Bence phalcon u örnek alarak o çapta bir işe girişebilirsiniz. Phalconun olayı php den çok c++ ile kodları hızlandırmak üzere mesela.

Şimdiden başarılar.

Merhaba Arkadaşlar,

anlayışınız ve yorumunuz için teşekkürler.

benim de amacım bir den çok kişi kullanmasa bile en azından yapılmış olması için ayrıca basit ve hızlandırıcı optimize edici modüller ile desteklenmiş birşey düşünüyorum aslında bunu başkaları için değil kendim için yapmayı istiyorum... Ben bu işi seviyorum..

C, C++ destekli php mesela :)

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
kaç gündür konu gündemde ama hiçbişe almadım
mizraklar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al