teknoabi adlı üyeden alıntı

Javascript dosyalarınızı küçültüp, eğer başka bir siteden çekiyorsanız dosyaları kendi sunucunuzdan çekmenizi öneririm.

Host kaynaklı bir problemde olsa kullanmış olduğunuz eklentiler, boyutu büyük resimler çok etkilidir.

Son olarak tarayıcı önbellekleme özelliğinden eklentisiz faydalanırsanız daha iyi olacaktır.

Öncelikle zaman ayırdığın için teşekkürler.

Javascript dosyası nedir, ne işe yarar, nasıl şişer ve nasıl küçültebilirim bilmiyorum.

Siteme yüklediğim resimleri masaüstünden atıyorum direkt, başka bir siteye upload edip ordan atmıyorum. Kullandığım resimlerin her birinin boyutu 1 MB bile değil, inceleyebilirsiniz.

Kullandığım eklentiler şunlar:

1. All In One SEO Pack

2. bbPress

3. Fast Secure Contact Form (Hosting kullanman gerekir dedi)

4. Google XML Sitemaps

5. Instagramy (Temanın eklentisi)

6. WordPress.com’dan Jetpack

7. Limit Login Attempts

8. NextScripts: Social Networks Auto-Poster

9. Regenerate Thumbnails (Bunu bugün yükledim, tema önerdi, silicem)

10. Social Login

11. Taqyeem (Temanın eklentisi)

12. Taqyeem - Buttons Addon (Temanın eklentisi)

13. Taqyeem Predefined Criteria (Temanın eklentisi)

14. WP-Mail-SMTP (Hosting kullanman gerekir dedi)

htaccess dosyasına bir kod girip önbellekleme yapmaktan bahseden bir çok yazı okudum. Fakat benim sitem güncel bir site, yani her gün bir çok yazı, video, haber vs yayınlanmakta. Bu htaccess dosyasına girilen kod ile yapılan önbellekleme işlemi anasayfası güncellenmeyen siteler için kullanılan bir şey diye okumuştum. Çünkü önbellekleme yapılınca yeni gönderilen görünmeyecek sitede kullanıcı tarafından. Yanlışsam düzeltin.