Site Hız Problemi

50 Mesajlar 5.243 Okunma
smmexpress

Ozzyfb Ozzyfb ozancorumlu.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar.

Wordpress tabanlı bir sitem var. Natro kurumsal paket kullanıyorum hosting olarak. Paylaşımlı.

Kullandığım tema Sahifa 5.0.2 (Son sürüm), warez değil, satın aldım.

Google'dan site hızını test ettiğimde mobil 30, masaüstü 44 çıkmakta. Sitem aşırı ağır ve delirmek üzreyim artık..

WP-Super Cache eklentisini indirmiştim. Admin paneline girememe sorunu yaşadım. Silmek zorunda kaldım. Ki benim sitem sürekli güncellenen, güncellenecek bir site ve bu cache eklentisi yüzünden yeni yazılarımı düzenli kullanıcılar görebilecekler mi fln onu dahi bilmiodum ama denedim gene de, baştan böyle bir sorun oldu, sildim.

WP-Smush it yükledim, fotoların boyutlarını indirsin diye ki zaten 1 MB den yüksek boyutlu fotom bile olmuyor zaten, 1 hafta fln kullandım, sonra bir gün foto yüklerken ''http hatası'' aldım, silmek zorunda kaldım bu eklentiyi de.

Ne yazık ki bir bütçem de yok. Öğretmenim ve çocuklar için, daha doğrusu herkes için tamamen ücretsiz bir kaynak site oluşturuyorum, her şey özgün sitede, videolar kendime ait vs vs. Böyle bir işe kalkıştım, daha siteyi de kimseye duyurmadım, 3 aydır falan bilfiil uğraşıyorum, her şeyi kendim sıfırdan öğrenerek çabalıyorum ama bu site hızı sorununu çözemedim.

Acaba bir Allah'ın kulu bu sorunumda bana 'gerçekten' yardımcı olabilir mi ?

Burdan site adını yazmak yasak sanırım, bilmiyorum. İsteyene sitenin ismini pm atabilirim.

Teşekkürler.

Edit: Biraz önce hostingimden mesaj geldi konu ile alakalı, mesaj aynen şöyle:

Alan adınız için gerekli kontroller yapıldığında sunucu kaynaklı bir problem bulunmamaktadır. Kullanmış olduğunuz eklenti veya tasarım üzerinden kontrolleri yapmanız gerekmektedir. http://gtmetrix.com/reports/ozancorumlu.com/PaxyCqwx adresi üzerinde hız testi yapılmış olup JavaScript dosyalarınızda hata olduğu için sayfanızın geç açıldığı görülmektedir.

Bu ne demek ?

Aylık 150k+ Tekil Özgün Eğitim Sitesi Reklam/Tanıtım Yazısı

http://goo.gl/YZb0E2
wmaraci
reklam

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Natro yu gördüm gerisini okmama gerek kalamadı.

Bende oradaydım. Kendilerine yavaş olduğunu söyledim. Bizde hızlı dediler 10000 mbps net bendede olsa bende de hızlı açılır. Çok saçma bir şirket.

Turhost geç kafan rahat olsun. Ben Turhost kullanıyorum 4 senedir. Hiç bir problem olmadı. Büyük firmalarda oradan kullanıyor.

Sana gelen cevapı kopyala yapıştır yapıp yapmadıklarını bir sorarmısın.

Sana site hız farkını atıcam 2 site arasındaki.

cagdaskorkmaz.com.tr

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Aynı sorun ve aynı tema bendede var. Javascript hatası çıkıyor bended. Header çok yüklü galiba. Nasıl düşüreceğimi bende merak ediyorum.

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

Oyun Editoru adlı üyeden alıntı

Bende oradaydım. Kendilerine yavaş olduğunu söyledim. Bizde hızlı dediler 10000 mbps net bendede olsa bende de hızlı açılır. Çok saçma bir şirket.

Turhost geç kafan rahat olsun. Ben Turhost kullanıyorum 4 senedir. Hiç bir problem olmadı. Büyük firmalarda oradan kullanıyor.

Dostum isimtescil den geçtim buraya tavsiye üzerine, natro sorunsuz kullanan tanıdıklarım da var. Tek sorun bu olmamalı eğer bu bir sorunsa.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

Ozzyfb adlı üyeden alıntı

Dostum isimtescil den geçtim buraya tavsiye üzerine, natro sorunsuz kullanan tanıdıklarım da var. Tek sorun bu olmamalı eğer bu bir sorunsa.

İsimtescilde yavaş natro ondan daha yavaş.

Sunucularının kıbrısta ve çok sayıda müşterisi var. Hatlar yetersiz kalıyor. Sana attım mesaj. Bi sende sorun yok herkeste böyle bende tavsite üzerine girdim 140 Tl verdim 1 ay sonra param yanarak çıktım.

cagdaskorkmaz.com.tr

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

Sana gelen cevapı kopyala yapıştır yapıp yapmadıklarını bir sorarmısın.

Sana site hız farkını atıcam 2 site arasındaki.

Dostum haklı olabilirsin ama dediğim gibi isimtescilden geçtim buraya, orda 1 yıllık hosting ücreti girdi. Şimdi bir daha hosting taşıtacak ne bir bütçem var ne de bununla tekrardan uğraşacak (yedek, taşıma, ayar vs.) bilgi ve zamanım var.

• Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
ozzy bu arada phpmyadmin de wp_options diye bir tablo var. Önce tüm sql i yedekle sonra wp_optionsdaki eski eklentilerin ayar dosyalarını temizle. Benim sitemde çok işe yaradı hızlandırdı bir nebze.

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

impjix adlı üyeden alıntı

ozzy bu arada phpmyadmin de wp_options diye bir tablo var. Önce tüm sql i yedekle sonra wp_optionsdaki eski eklentilerin ayar dosyalarını temizle. Benim sitemde çok işe yaradı hızlandırdı bir nebze.

Buna kalkışırsam bir şeyleri kesin bozarım ben ama yaptırabileceğim birini arayayım, deneyeyim. Teşekkür ederim dostum.

Başka çözüm/önerisi olan varsa ve paylaşırsa gerçekten çok mutlu olacağım. Kafayı sıyırmak üzreyim.

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

Ozzyfb adlı üyeden alıntı

Dostum haklı olabilirsin ama dediğim gibi isimtescilden geçtim buraya, orda 1 yıllık hosting ücreti girdi. Şimdi bir daha hosting taşıtacak ne bir bütçem var ne de bununla tekrardan uğraşacak (yedek, taşıma, ayar vs.) bilgi ve zamanım var.

Sitendeki hız kaybı Natro dan kaynaklıdır. Herhangi bir işlem yapamayız.

cagdaskorkmaz.com.tr

• Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Zor bir işlem değil önce bir yedek alırsan hiçbişey olmaz :) dediğim çözümü esgeçme yabancı forumlardan bulmuştum. Eskiden yüklediğin deneyip geri sildiğin tema, eklenti ne varsa ayarları orada saklanıyor. Zamanla o tablo çok şişiyor ve silinmiş eklentilerin ayarları temizleyince çok rahatlıyor.

Ek Olarak:

Sitendeki hız kaybı Natro dan kaynaklıdır. Herhangi bir işlem yapamayız.

Adamın test sonuçları var sunucu hızı ayrı birşey adamın sonuclarını okudunuzmu gtmetrics den? Link vermiş orada sunucu hızı demiyor soruna javascript yazıyor...
Ozzyfb

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al