freelance iş ilanları

Özgecan Aslan ve tüm kadınlar için bir video hazırladım

11 Mesajlar 2.208 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Onuradali Onuradali position:fixed Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Site
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 736
  • Beğeniler 298 / 136
  • Ticaret 2, (%100)

Günümüzde yaşanan kadına karşı şiddet ve cinsel istismar oldukça artmış durumda. Buna artık bir son vermenin zamanı.

Ne yazık ki kadına karşı cinsel istismar gün geçtikçe artıyor, cinayetlerin ve şiddetin önüne geçilemiyor. Yaşananların en büyük sebebi ülkemizdeki kadınların bir çok konuda ikincilleştirilmesi. Başka kadınların başına böyle bir şey gelmemesi için, kadın-erkek eşitliğini sağlamak için bütüncül politikalar üretilmeli, suçlular caydırıcı bir şekilde cezalandırılmalı, toplumda yükselen şiddet kültürüne bir son verilmeli. Kadının değeri çocuklarımıza öğretilmeli.

Dünya'da kadın için söylenen sözler;
Sözlerde verilen değeri benliğinize işlemelisiniz.

"Bir uygarlığın seviyesini ölçmek isterseniz, derhal kadının hayat şartlarına bakın." -Stuart Mil

"Yeryüzünde gördüğümüz her şey, kadının eseridir." -Mustafa Kemal Atatürk

"Kadınlarda feci olan şey, ne onlarla ne de onlarsız yaşanabilmesidir." -Byron

"Erkekler yasaları, kadınlar ise ahlakı yaratırlar" -J. Keates

"Kadın, hayattaki bütün işlere cinsiyetiyle katılır, ara sıra, aşka bile." -Kari Kraus

"İmandan sonra iyi bir kadından daha büyük bir nimet yoktur." -Hz.Ömer

"Kahraman erkekler nasıl da yakıp yıktılar. Kahraman kadınlar nasıl da hayata döndürdüler." -Pamela Dugdale

Lütfen kadınlara hakettikleri değeri verin.
onur33 ThemeLove Fear

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ssyazilim ssyazilim I'm retired from the NET! Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Industry Engineering
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 734
  • Beğeniler 106 / 213
  • Ticaret 8, (%100)
Kadına kalkan eller kırılsın , çürüsün , yok olsun inşallah. Haberi duyduğumdan beri içim kan ağlıyor hala , kim bilir ailesi ne haldeler , Allah ım sen onlara yardım et kardeşimizi de cennetine al. O vicdansızlarıda en ağır cezalarında cezalandır.

Amin.

Ek Olarak: https://www.change.org/p/%C3%B6zgecan-aslan-a-tecav%C3%BCz-edip-yak%C4%B1p-atan-canilere-en-a%C4%9F%C4%B1r-ceza-yapt%C4%B1r%C4%B1m%C4%B1-uygulans%C4%B1n imza kampanyasıda burada destek verin şuan 387 bin kişi imzalamış..

macgezgini macgezgini www.macgezgini.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek prensipler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 281
  • Beğeniler 0 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
sadece idam yeterli değil öyle bir şey yapılacak ki ölünce bile kurtulamayacağım demeli bu yaratıklar o yüzden aklıma gelen en güzel çözüm islami kurallara göre defin yapılmaması bu serefsizler idam edildikten sonra yakılacak külleri de açık denize atılacak ne mezar ne dua ne defin işlemi hiç var olmamışlar gibi olacaklar bak o zaman oluyor mu bir tane cinayet !
bir de bu töre möre kim varsa yaptıran teşvik eden yardım eden topunu aynı ceza ayırt etmek yok.. aynı metni 2 kere paylaştım mazur görsünler öfkem çok büyük idamı kim kaldırdıysa kim yapanın yanına kar bıraktıysa kim köpekleri adam yerine koyuyorsa topunun allah belasını versin

tarafımızca forumun kullanımına son verilmiştir. kullanıcı adımızla ilgili yasal hakkımız saklıdır.

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
İnsan ne diyecegini bilemiyor. Gencecik kardesimize Allahtan rahmet, ailesine sabir diliyorum.

Bunu yapanlar sadece hapse atilmakla kalmamali!

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Site
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 736
  • Beğeniler 298 / 136
  • Ticaret 2, (%100)

ssyazilim adlı üyeden alıntı

Kadına kalkan eller kırılsın , çürüsün , yok olsun inşallah. Haberi duyduğumdan beri içim kan ağlıyor hala , kim bilir ailesi ne haldeler , Allah ım sen onlara yardım et kardeşimizi de cennetine al. O vicdansızlarıda en ağır cezalarında cezalandır.

Amin.

Ek Olarak: https://www.change.org/p/%C3%B6zgecan-aslan-a-tecav%C3%BCz-edip-yak%C4%B1p-atan-canilere-en-a%C4%9F%C4%B1r-ceza-yapt%C4%B1r%C4%B1m%C4%B1-uygulans%C4%B1n imza kampanyasıda burada destek verin şuan 387 bin kişi imzalamış..

Teşekkürler katıldım arkadaşlarıma da imza atmalarını söyleyeceğim

macgezgini adlı üyeden alıntı

sadece idam yeterli değil öyle bir şey yapılacak ki ölünce bile kurtulamayacağım demeli bu yaratıklar o yüzden aklıma gelen en güzel çözüm islami kurallara göre defin yapılmaması bu serefsizler idam edildikten sonra yakılacak külleri de açık denize atılacak ne mezar ne dua ne defin işlemi hiç var olmamışlar gibi olacaklar bak o zaman oluyor mu bir tane cinayet !
bir de bu töre möre kim varsa yaptıran teşvik eden yardım eden topunu aynı ceza ayırt etmek yok.. aynı metni 2 kere paylaştım mazur görsünler öfkem çok büyük idamı kim kaldırdıysa kim yapanın yanına kar bıraktıysa kim köpekleri adam yerine koyuyorsa topunun allah belasını versin

Bence atsınlar halkın önüne o zaman da yalvarırlar öldürün diye.

Mertcan adlı üyeden alıntı

İnsan ne diyecegini bilemiyor. Gencecik kardesimize Allahtan rahmet, ailesine sabir diliyorum.

Bunu yapanlar sadece hapse atilmakla kalmamali!

Amin.

Katılıyorum idam şart fakat önce işkence edilmeli.

PiN PiN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 107 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Kınamakla, gösteri yapmakla, protesto etmekle olmaz bu iş. Bu gibi cânileri ölüm paklar ve sıradan îdamlar değil!

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Site
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 736
  • Beğeniler 298 / 136
  • Ticaret 2, (%100)

PiN adlı üyeden alıntı

Kınamakla, gösteri yapmakla, protesto etmekle olmaz bu iş. Bu gibi cânileri ölüm paklar ve sıradan îdamlar değil!

Kınamadan, protesto, gösteri yapmadan ne yazık ki bu devletin adaleti düşünemiyor. Adalet bakanı bile sadece kınamayla yetinmişken tepki göstermemek mümkün değil.

PiN PiN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 107 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

Onur Adalı adlı üyeden alıntı

Kınamadan, protesto, gösteri yapmadan ne yazık ki bu devletin adaleti düşünemiyor. Adalet bakanı bile sadece kınamayla yetinmişken tepki göstermemek mümkün değil.

Bakın, tepki göstermek yanlış ve yersiz demiyorum. Mutlaka içten gelen bir vicdâni durum sebebiyle elbet tepkiler ayyuka çıkacak fakat birbirinin benzeri, kopyala/yapıştır tepkilerle bu olayların önüne geçilmez. Gerçi ne kadar yazsam fuzûli, neticede başkalarının baskısı altında kalıp idâmı kaldıran bir zihniyet varken, bu gibi durumların son bulmasını beklemek abesle iştigal olur.

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
İdam cezası getirilsin isterim ben de ancak ülkemiz de adalet sistemi çarpık olduğu ve hiçbir şey doğru düzgün uygulanmadığı için boşu boşuna idam edilenlerde mutlaka olacaktır. Bunun yerine hırsızların her suçta bir eli kesilmeli, tecavüzcüleri hadım edip cezaevlerine tıkamalı, orada da zaten cinsel hayatları devam eder ama başka şekilde, haliyle.
Onuradali

kişi bu mesajı beğendi.

Fear Fear ♥ AdSense $$$ Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Y**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 108 / 44
  • Ticaret 2, (%100)
Mısırda öldürülen kız için basın toplantısında salya, sümük aglayanlar, kendi ülkelerinde ki cinayete ses çıkarmıyor.
Çok ilginç gerçekten...

Özgecan Aslanın katili idam edilsin..
Onuradali

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al