wmaraci reklam

Film sitesi açmak ne kadar riskli?

12 Mesajlar 2.465 Okunma
wmaraci reklam

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
Aklıma takıldı. Film sitesi açmak da ne kadar risk var? Yani demek istediğim telif hakkı v.s... Geleceği var mı? Önü açık mıdır? Kimisi olumsuz bakıyor olaya ama kimisi de aylık 2 - 3 bin lira götürüyor.. Riskli ise şuan ki film siteleri bundan niye etkilenmiyor, biliyorsunuz tonla tanınmış film sitesi var bunlar niye kapanmıyor ?

wmaraci
reklam

gokhantan gokhantan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek K.G.U
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** S**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 17 / 41
  • Ticaret 2, (%100)
bende merak ediyorum bunu.Bilgisi olan bir arkadaşımız yazarsa sevinirim.

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Forumda bu konu hakkında bir çok konu açıldı. Hemen hemen her hafta görmeye başladık neredeyse.
Film sitesi güzel bir gelir kaynağı olabilir, ancak telif olaylarıyla uğraşabilmen lazım.
Filmler kesinlikle kendi sunucunda barınmayacak, bot ile çekmen daha sağlıklı olur.
Yerli filmlerde sorunlar daha çok oluyor, dikkat ettiysen yeni filmler piyasada çok çabuk hemen bulunmuyor.
Telif için gelen mailleri dikkate alır da içeriği değiştirirsen problem olmaz diye düşünüyorum.
Ayrıca Hosting yabancı lokasyonlu olmalı, kolay gelsin.
CivanDemir

kişi bu mesajı beğendi.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

Gokcinodul Gokcinodul Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Developer - Yazılım Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 130
  • Beğeniler 31 / 29
  • Ticaret 5, (%100)
Merhabalar;

Film sitesi hakkında bir kaç bilgi paylaşayım..

1.Film sitesi herkes kurabilir,
2.Fragmanlarını türk lokasyonlara yüklenebilir,
3.Filme ait bütün partlarını veya full partını rusya destekli sitelerde bir sıkıntı çıkmıyor neden derseniz, Rusya telif hakkı gelince reddediyor yani sorunsuz bir şekilde yayınlamana izin veriyor.

Örnegin youtube üzerinden bir Telif hakkı bildirimi geldi ise eğer, O Telif hakkı otomatik olarak Contaid ID diye biliyorum o sistem partnerliğini almış olduğundan dolayı yüklenen videoları youtube sunucularındaki bütün videolar'dan analiz ediyor o yüzden otomatik telif hakkı belirtiyor.

Ben bu işi 3 yıl boyunca yaptım güzel paralar kazandım ama şimdi yapmıyorum sıkıldım ve daha çok yazılım ile ilgileniyorum ara sıra film Script'i yazıyorum..

için rahat olsun istediğin gibi bir film sitesi oluşturabilirsin..
CivanDemir

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)

Mertcan adlı üyeden alıntı

Forumda bu konu hakkında bir çok konu açıldı. Hemen hemen her hafta görmeye başladık neredeyse.
Film sitesi güzel bir gelir kaynağı olabilir, ancak telif olaylarıyla uğraşabilmen lazım.
Filmler kesinlikle kendi sunucunda barınmayacak, bot ile çekmen daha sağlıklı olur.
Yerli filmlerde sorunlar daha çok oluyor, dikkat ettiysen yeni filmler piyasada çok çabuk hemen bulunmuyor.
Telif için gelen mailleri dikkate alır da içeriği değiştirirsen problem olmaz diye düşünüyorum.
Ayrıca Hosting yabancı lokasyonlu olmalı, kolay gelsin.

Gokcinodul adlı üyeden alıntı

Merhabalar;

3.Filme ait bütün partlarını veya full partını rusya destekli sitelerde bir sıkıntı çıkmıyor neden derseniz, Rusya telif hakkı gelince reddediyor yani sorunsuz bir şekilde yayınlamana izin veriyor.

Örnegin youtube üzerinden bir Telif hakkı bildirimi geldi ise eğer, O Telif hakkı otomatik olarak Contaid ID diye biliyorum o sistem partnerliğini almış olduğundan dolayı yüklenen videoları youtube sunucularındaki bütün videolar'dan analiz ediyor o yüzden otomatik telif hakkı belirtiyor.

Ben bu işi 3 yıl boyunca yaptım güzel paralar kazandım ama şimdi yapmıyorum sıkıldım ve daha çok yazılım ile ilgileniyorum ara sıra film Script'i yazıyorum..

cevaplarınız için teşekkürler, arkadaşlarla birlikte film sitesi açmayı planlıyorduk. Bu yeni yasa falan diyorlardı o biraz gözümüzü korkutmuştu açıkçası.. dedikleriniz dışında film sitesi açmak da sorun yok yani..

CelloBello CelloBello Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek dekor
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

Gokcinodul adlı üyeden alıntı

Merhabalar;

3 sene film sitesi yaptığına eminmisin ? bence yanlış yonlendiriyosun insanı ilsturk yani http://www.ilsturk.com/ bunun yasaklamış olduğu filmleri sitene eklede bak seni googlede ne yapıyo bi gör rusyaymış :) arkadaşlar film sitesi yapacak olanlar kesinlikle yerli yapım filmlerden uzak durun + yabancıda popüler filmler listesi var adam patent isim hakkı satın almış kesinlikle meta açıklaması bile yasak sora böyle olursunuz googlede site:yenibe.com yazın görürsünüz siteniz 3 kuruş etmez

onur33 onur33 https://onurr.org Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 829
  • Beğeniler 106 / 155
  • Ticaret 18, (%100)
Eskiden film sitem vardi satmadan önce :) 2000 filmi tek tek elimle girmistim de tabiki telif ihtarı yolladilar yaklaşık 100 film için aynı anda gelmişti bir de.. Riskli mi tabiki riskli fakat ihtarları günü gününe işleme alırsanız sorun olmaz diye düşünüyorum.

Kişisel Blog: www.onurr.org

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)

onur33 adlı üyeden alıntı

Eskiden film sitem vardi satmadan önce :) 2000 filmi tek tek elimle girmistim de tabiki telif ihtarı yolladilar yaklaşık 100 film için aynı anda gelmişti bir de.. Riskli mi tabiki riskli fakat ihtarları günü gününe işleme alırsanız sorun olmaz diye düşünüyorum.

kaldırtılan filmler yerli miydi yabancı mıydı hocam?

onur33 onur33 https://onurr.org Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 829
  • Beğeniler 106 / 155
  • Ticaret 18, (%100)

Civan Demir adlı üyeden alıntı

kaldırtılan filmler yerli miydi yabancı mıydı hocam?

Her ikisinden de vardı hocam

Kişisel Blog: www.onurr.org

seomweb seomweb ceobilisim.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Business Man
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 1142
  • Beğeniler 247 / 199
  • Ticaret 25, (%100)
Dizi sitesi daha çok kazandırıyor diye duydum aylık 10bin ile 30bin arası değişiyormuş.

iqhaber.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al