wmaraci reklam
lidertakipci

Seo Çalışması

13 Mesajlar 1.566 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

AbdullahD AbdullahD Bilgisayar Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 404
  • Beğeniler 72 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar seo çalışması nedir ? Bunun için neler yapmalıyım ? Kısaca bilgiler verirseniz çok memnun olurum. :)

Konnektör
wmaraci
reklam

volkankey volkankey WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Ögretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ş**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
http://www.volkankey.com/seo-nedir/
Ve
http://www.volkankey.com/seo-ipuclari-1/
Yazilarimi okuyabilirsin

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Kardeş seo çalışması kelimesinden önce, seo nedir ve temel seo nedir tanımlarına bakmanı öneriririm. Veya sormanı, ancak soracağına kendin araştır daha farklı daha iyi sorular sormanı dilerim. Bu sorulara uzun uzun cevap vermek bence güzel değil.

Seo çalışması hk birşey söyleyeyim yukarıdaki paragrafımı destekleyecek. Seo çalışmasını yapacak kişi araştırmacı olmalıdır, araştırmacı kimliğiyle iyi seoyu yapar ve başarılı olur. Bu yüzden araştırmacı olmakla başla kardeşim bu konuyla ilgileneceksen :)
Karikaturname dtmuratcan

kişi bu mesajı beğendi.

AbdullahD AbdullahD Bilgisayar Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 404
  • Beğeniler 72 / 36
  • Ticaret 1, (%100)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Kardeş seo çalışması kelimesinden önce, seo nedir ve temel seo nedir tanımlarına bakmanı öneriririm. Veya sormanı, ancak soracağına kendin araştır daha farklı daha iyi sorular sormanı dilerim. Bu sorulara uzun uzun cevap vermek bence güzel değil.

Seo çalışması hk birşey söyleyeyim yukarıdaki paragrafımı destekleyecek. Seo çalışmasını yapacak kişi araştırmacı olmalıdır, araştırmacı kimliğiyle iyi seoyu yapar ve başarılı olur. Bu yüzden araştırmacı olmakla başla kardeşim bu konuyla ilgileneceksen :)

Baya yerin dibine soktun hocam sen beni :rolleyes::)

Konnektör
wmaraci
wmaraci

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

AbdullahD adlı üyeden alıntı

Yerin dibi olmadığını tam tersi en üste çıkartacak şey olduğunu da anlarsın inş bir gün kardeşim :)

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

AbdullahD adlı üyeden alıntı

Yok ya :) Ustam öyle yapmaz. sadece bu sorunun cevabını vermek çook uzun bir mesele. Hani bir kaç blog okuyup anlamadıgın yeri sorsaydın iyi olurdu. ?
Seo çalışması nasıl yapılır ben kısaca cevap vereyim.
Sitene 500+ kelimelik makaleler gir. Hit getirecek konuları yaz. Ben ilk başlarda aklıma gelen her seyi yazıyordum ama yazdıklarım aranan şeyler değilmiş. :) Yazılarında kalıcı bilgiler ver. O zaman hiç eskimezler. Bu şekilde bir kaç ay geçince günlük bir tane diye başla backlink işine. Bunu da dediğim gibi hit getirecek yerleden yapmaya çalış. Domain süresini uzat. Site için link inşaasını yap. Ben genelde asıl sayfamı tanıtan syfalar yaparım ve bu sayfalrdan asıl sayfama link verrrim. Bunun yanında sosyal medyada hit getirecek paylaşımlar yap. Her zaman hit gelmesi diyorum çünkü;
Eğer aldıgın backlinklerden hit gelmezse yazılardan hit gelmezse kırılgan bir yapın olur.Evet belki siten yeniyken ağır bir backlink aldın ama hit varsa kullanıcı menunsa bu kolay tolere olur. Bİr de mutlaka link aldığın sayfa kaliteli olsun.
Başka yollar da var. Bazı sitelerde 5 liraya firme ekleme forum falan yapıyorlar. İşe de yarıyor. Ama yarın nolur orası mechul. 2 tane gıcık hayvan gelir tekmeler siteyi. Panda Penguen :)

Ek Olarak:

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Yerin dibi olmadığını tam tersi en üste çıkartacak şey olduğunu da anlarsın inş bir gün kardeşim :)

sen cevap vermeden ben yazacaktım ama ben yazarken sen cevabını yazmışsın :) Doğru ustam. Bu forumun en sevdiğim yanı bu. Kimse kimseyi incitmiyor. bu güzel bir durum.

Sahip Sahip WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 1, (%100)

kendoka adlı üyeden alıntı

Yok ya :) Ustam öyle yapmaz. sadece bu sorunun cevabını vermek çook uzun bir mesele. Hani bir kaç blog okuyup anlamadıgın yeri sorsaydın iyi olurdu. ?
Seo çalışması nasıl yapılır ben kısaca cevap vereyim.
Sitene 500+ kelimelik makaleler gir. Hit getirecek konuları yaz. Ben ilk başlarda aklıma gelen her seyi yazıyordum ama yazdıklarım aranan şeyler değilmiş. :) Yazılarında kalıcı bilgiler ver. O zaman hiç eskimezler. Bu şekilde bir kaç ay geçince günlük bir tane diye başla backlink işine. Bunu da dediğim gibi hit getirecek yerleden yapmaya çalış. Domain süresini uzat. Site için link inşaasını yap. Ben genelde asıl sayfamı tanıtan syfalar yaparım ve bu sayfalrdan asıl sayfama link verrrim. Bunun yanında sosyal medyada hit getirecek paylaşımlar yap. Her zaman hit gelmesi diyorum çünkü;
Eğer aldıgın backlinklerden hit gelmezse yazılardan hit gelmezse kırılgan bir yapın olur.Evet belki siten yeniyken ağır bir backlink aldın ama hit varsa kullanıcı menunsa bu kolay tolere olur. Bİr de mutlaka link aldığın sayfa kaliteli olsun.
Başka yollar da var. Bazı sitelerde 5 liraya firme ekleme forum falan yapıyorlar. İşe de yarıyor. Ama yarın nolur orası mechul. 2 tane gıcık hayvan gelir tekmeler siteyi. Panda Penguen :)

Ek Olarak:

sen cevap vermeden ben yazacaktım ama ben yazarken sen cevabını yazmışsın :) Doğru ustam. Bu forumun en sevdiğim yanı bu. Kimse kimseyi incitmiyor. bu güzel bir durum.

Siz bence seo konusunda birilerine birşeyler öğretmeye çalışmayın. Sondan başa okudum yok, baştan sona okudum gene yok :) Seo böyle yapılmaz.

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

Sahip adlı üyeden alıntı

Siz bence seo konusunda birilerine birşeyler öğretmeye çalışmayın. Sondan başa okudum yok, baştan sona okudum gene yok :) Seo böyle yapılmaz.

Teşekür ederim. Sitelerimde yaptıgım hatalar varmış demek ki. Buyrun siz benim yanlış yaptıklarımı acıklayın. Hem ben hem de konu acan arkadas faydalansın.

Ek Olarak:

1-Sitene 500+ kelimelik makaleler gir.
2-Hit getirecek konuları yaz.
3-Yazılarında kalıcı bilgiler ver.
4-Bu şekilde bir kaç ay geçince günlük bir tane diye başla backlink işine.
5-Bunu da dediğim gibi hit getirecek yerleden yapmaya çalış.
6-Domain süresini uzat.
7-Site için link inşaasını yap.
Sizce bu maddeler hangisinde hata var anlayamdım. Google bile yazsanız "seo çalışması" diye sanırım en fazla bu konular çıkardı.

Sahip Sahip WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 1, (%100)

kendoka adlı üyeden alıntı

Teşekür ederim. Sitelerimde yaptıgım hatalar varmış demek ki. Buyrun siz benim yanlış yaptıklarımı acıklayın. Hem ben hem de konu acan arkadas faydalansın.

Hocam seonun 1. kuralı uzun süreli bir domain almakla başlar. 2. kuralı içeriğe uygun domain 3. kuralı sunucu,sabit ip, iyi bir optimazyon ve dnsler sonrasında hatasız tema, google webmaster vs. kayıtlar tamamlanır. Sitenizin içeriğine uygun kategori oluşturmalar, yazıların doğru kategorilerde olması, bu işin başlangıcıdır. Önce buradan başlanması şarttır.

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

Sahip adlı üyeden alıntı

Hocam seonun 1. kuralı uzun süreli bir domain almakla başlar. 2. kuralı içeriğe uygun domain 3. kuralı sunucu,sabit ip, iyi bir optimazyon ve dnsler sonrasında hatasız tema, google webmaster vs. kayıtlar tamamlanır. Sitenizin içeriğine uygun kategori oluşturmalar, yazıların doğru kategorilerde olması, bu işin başlangıcıdır. Önce buradan başlanması şarttır.

Şimdi ben de sizin bu mesajınızı alıp şunu yapabilirim.

Sahip adlı üyeden alıntı

Hocam seo bir pazarlama stratejisi olduğu için öncelkle domain almadan önce sektör araştırmasıyla başlar. Sitenin sektörü ve rakipler doğru analiz edilince uygun kısa akılda kalıcı ve marka değeri olacak bir domain bulunur. Site daha yayına açılmadan içeriğin büyük kısmı hazırlanır. Site açılmadan önce yapılacak bir başka iş ise paravan bloglar acıp özgün sekilde beslenir. Sonra site yayına açılır ve düzenli yazılar yazılır. bu işin başlangıcıdır. Önce buradan başlanması şarttır.

Sen bu işi bilmiyorsun.

Desem doğru olur mu ?
Bence olmaz.
Sizce oluyorsa hayırlı olsun.

Ha ben yazımda sıralamaya dikkat etmeden yazdım. O ayrı. Çünkü hızlıca fikir verme amacıyla yazıldı. Ve zaten soru soran kişi büyük ihtimal soruyu yayında olan bir site için sordu.
Bu arada sanki sizde ufak bir sıralama hatası var.

Sahip adlı üyeden alıntı

Hocam seonun 1. kuralı uzun süreli bir domain almakla başlar. 2. kuralı içeriğe uygun domain

Önce uzun süreli domain alacağız sonra içeriğe uygun bir domain alacağız. :eek:
Neyse sıkıntı yok. Bu forumu seviyorum :) :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al