Biz neden site yapıyoruz ? Para için :) O zaman hiti değil parayı konusalım. Şimdi diceksiniz hit olmadan para mı olur ? Olmaz tabi. Ama günlük 10 k hite de ihtiyaç yok. Sadece firma reheri şeklinde bile yapsanız para kazanırsınız. Fakat kaliteli olacak. Bunun yanında bu iş benim mesleği derseniz ve insanlarla ilişkiniz iyiyse kazanmamak için sebep yok. Yerel radyoları düşünün. Nasıl kazanıyorlar. Kral fm varken radyo mu acılır diyenler antalyada neşter fm dinleyicisi oldu. Yerel seyler sahiplenilir. Kalkındırılmak istenir. Yani site tutar tutmasna sen nasıl paraya cevireceğine bak. Bu da nasıl olur. Firma reklamlarıyla satış ile olur.
Hem sonra haber çıkmaz demişsiniz.İnanın bana 1000 kişilik bir köyden bile haber cıkar. '5 bin nufuslu yerde hiç mi evlenen ölen olmaz. 40 yas üstü insanların yarısından çoğu beni internete atcakalar diye siteye girer. Hem ilçeye has haberler seni sevdirir. Reklamını cabuk yaparsın. Bir reklam hazırlayıp şehrin giriş çıkışına koysan kaç lira tutar ki. Ya da iyi bir restoranttan baslangıc için sponsor olmasını istesen. Sana 500 lira olsa herkese duyurursun siteyi. Sonra kim ölmüş de mevlüdü var mı ilçede o gün okul tatil mi falan filan. olur o iş. Bende yapmak istiyorum ama vakit sıkıntı. Bir de yaparam konyaya yapacagım sektör büyüyünce gelişim yavas oluyor.