freelance iş ilanları

Seo Analizinde Çıkan Hatalar

9 Mesajlar 1.143 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Klavye Ustasi Klavye Ustasi klavyeustasi.blogspot.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Batman
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar, ben Blogger kullanıcısıyım. Seo analiz sayfasına tıklıyorum tıkladıktan sonra hatalarıma bakıyorum. 3 tane belirtilmiş
1) H (Heading Tags) Etiketleri
Sitenizde mutlaka h etiketlerine yer vermenizi öneririz. H etiketlerinin kullanımı ve SEO'ya etkisi için tıklayınız.

2) Anahtar Kelime (Keywords) Uzunluğu
Anahtar kelime meta etiketi 260 karakterden az olmalıdır. 260 karakterden uzun olması arama motorları tarafından spam olarak yorumlanmaktadır.

3) Alt Etiketi Bulunmayan Resimler
Arama motorlarına bir resmin ne hakkında olduğunu alt etiketini kullanarak söyleriz. Alt etiketi olmayan resimleri arama motorları anlayamaz. Bu yüzden alt etiketi bulunmayan resimlerinizde alt etiketi kullanıp, bu resimlerin ne hakkında olduğunu arama motorlarına tanıtınız.

Bu tarz 3 uyarı var, öncelikle Heading Tags nedir, nasıl eklerim neye yarar?
Anahtar kelimeyi nereye gireceğim hiçbir fikrim yok ?
Resimleri etiketlemek dediği başlık eklemek mi, resimlerin adları düzgün 12315.jpg değil konuyla alakalı yazdım.
Yardımcı olursanız sevinirim

Ayrıca sitemde 120 adet dış link varmış, yani ben bu kadar olduğunu zannetmiyorum. Zararı nelerdir ?

Son olarak dışarıdan çağrılan dosyalar demiş. Detaylara bakıyorum birsürü resim var, ve hepsini önce masaüstüne kaydettim sonra blogger dan bloguma ekledim yani başka bir yerden link almadım, ama diyorki kendi sunucunuza yükleyin ? Mevzuyu anlamadım

İsterseniz bir de siz analiz edin. klavyeustasi.blogspot.com
Tavsiyeleriniz, yardımlarınız için teşekkürler.

wmaraci
reklam

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
2 yi sallama dostum o artık çalışmayan bir faktör
soulmy

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Batman
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

impjix adlı üyeden alıntı

2 yi sallama dostum o artık çalışmayan bir faktör

Öncelikle teşekkürler :) diğerleri hakkında fikriniz varsa cevabınızı bekliyorum

• Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Bloggerda wordpress gibi heading1 h2 h3 diye çıkmıyor sanırım makalelerde. Konu başlıklarını h1 etiketi kullanarak yaz demiş muhtemelen öyle yapıyorsundur onada aldırış etme.

Resim alt etiketi ise resimi ilk yazıya dahil ederken resim adı ve açıklama kısmı gibi birşeyler olması lazım wordpresste öyle ama bloggerı malesef bilmiyorum resim upload ederken bir göz atın.

Evet fazla dış link zararlı nerelere gidiyor bu linkler? Makale sayınız fazla ise ve düzgün sitelere link çıkışı yapmışsanız örn facebook gibi yada bir wiki konusu gibi bir sıkıntı olacagını sanmıyorum.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Batman
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Bloggerda wordpress gibi heading1 h2 h3 diye çıkmıyor sanırım makalelerde. Konu başlıklarını h1 etiketi kullanarak yaz demiş muhtemelen öyle yapıyorsundur onada aldırış etme.

Resim alt etiketi ise resimi ilk yazıya dahil ederken resim adı ve açıklama kısmı gibi birşeyler olması lazım wordpresste öyle ama bloggerı malesef bilmiyorum resim upload ederken bir göz atın.

Evet fazla dış link zararlı nerelere gidiyor bu linkler? Makale sayınız fazla ise ve düzgün sitelere link çıkışı yapmışsanız örn facebook gibi yada bir wiki konusu gibi bir sıkıntı olacagını sanmıyorum.

Bilgileriniz için teşekkürler. linkler nereye gidiyor demişsiniz, bloggerin kendi sunucusuna gidiyor. Çünkü ben makaleyi yazarken upload ediyorum resimleri, başka yerden link alıp vermiyorum. İsterseniz analiz ettirip bakın. Galiba anlamamış analiz uygulamamız.

• Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)

Klavye Ustasi adlı üyeden alıntı

Bilgileriniz için teşekkürler. linkler nereye gidiyor demişsiniz, bloggerin kendi sunucusuna gidiyor. Çünkü ben makaleyi yazarken upload ediyorum resimleri, başka yerden link alıp vermiyorum. İsterseniz analiz ettirip bakın. Galiba anlamamış analiz uygulamamız.

Dostum kontrol ettimde şimdi sorun blogspot.com.tr ve blogspot.com adı altında iki farklı link var fakat ikiside senin sitenin linki. Sağolsun blogger tr eklemiş sonuna bizimkilerin. Wmaracı seo tools da anlayamıyor com.tr nin senin siten olduğunu. Seo aracına klavyeustasi.blogspot.com.tr olarak arattıgında iç link olarak alıyor sorun yok yani..

• Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Batman
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Dostum kontrol ettimde şimdi sorun blogspot.com.tr ve blogspot.com adı altında iki farklı link var fakat ikiside senin sitenin linki. Sağolsun blogger tr eklemiş sonuna bizimkilerin. Wmaracı seo tools da anlayamıyor com.tr nin senin siten olduğunu. Seo aracına klavyeustasi.blogspot.com.tr olarak arattıgında iç link olarak alıyor sorun yok yani..

Tamam o zaman teşekkürler şuanda içim rahatladı :)

Sadece resimlere alt başlık olayı kaldı şuanda. Ben alt başlık falan bulamadım, direkt başlık ekliyorum. aynı şey mi ? şu resime bir bakarsanız sevinirim

• Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Evet başlık metni kısmını doldurun yeterli. Alternatifie gerek yok. Antivirus yazınızıda +1 ledim paylaştım. Başarılar size

• Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Batman
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Evet başlık metni kısmını doldurun yeterli. Alternatifie gerek yok. Antivirus yazınızıda +1 ledim paylaştım. Başarılar size

Yardımlarınız için çok teşekkürler. Hepimize başarılar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al