lostyazilim

Özgün İçerik mi SEO mu?

43 Mesajlar 5.375 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

grafen grafen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 962
  • Beğeniler 23 / 181
  • Ticaret 17, (%100)

servet6666 adlı üyeden alıntı

Teşekkürler, ama benim anlamadığım SEO ve reklamı mı benzettiniz?

Sadece örenek verdim reklamı şu şekilde düşün senin backlink aldığın site senin bir şekilde yorum yapıyor google botları bir siteye girdiğinde linkleri tarayarak başka sitelerede gidiyorlar sen sadece botlara doğru yolu gösteriyorsun

wmaraci
reklam

UrcBilisim UrcBilisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)
Seo'nun temelinde özgün içerik var ise, sizce hangisi olmalı? :) Özgün içerik olmadan legal yollarla seo yapılamaz. Ki bunu Google bangır bangır bağırarak diyor. Özgünlük şart diye. Ancak küçük siteler belki hemen faydasını göremiyordur. + olarak özgün içerik ve sürekli güncellik en güzel seo taktiklerinden birisidir. Deneyin görün bir siteye 20 30 dakika da bir içerik girin özgün içerik, site kafayı yer uçar gider:) Özgün içerik olmadan özellikle küçük sitelere yapılacak seo çalışması, zannımca bi yere kadar olacaktır.

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Sizlerden katbekat amatör olduğumu düşünüyorum ama gene de yorum yapmak isterim. Bence %100 özgün içerik %50 seo bir siteyi uçurmaya yeter. Verilen önem ağırlığı kesinlikle özgün içerikte olmakla birlikte seo'dan da tam ödün vermemek lazım.

UrcBilisim UrcBilisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)
Kafanız karışmasın. Özgün içerik girebiliyorsanız ve imkanlarınız müsaitse seo yaptırabiliyorsanız en güzeli elbette budur. Ancak seo yaptıramıyorsanız, kesinlikle özgün içeriğe devam edin ve çok önem verin. Yeni bir sitede özgün içerik ile google aramalarda, web kısmında çıkan 5 görsel arasında çok çıkıyorum mesela ben. Birçok aramada da ilk sayfalara yakın oluyor. Hiçbir seo çalışması yaptırmadım ve anlamamda sadece basit mantık kısmını biliyorum.

wmaraci
wmaraci

SonicMaster SonicMaster Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 5 / 103
  • Ticaret 3, (%100)
Seo nun içinde zaten özgün içerik var ikiside birbirinden ayrılamaz
Karikaturname

kişi bu mesajı beğendi.

servet6666 servet6666 bilgieksenim.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci, Bloggerci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 22 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Şu an gelen cevaplara bakarsak; Özgün içerik daha önemli deniyor. Ben şu ana kadar blogumda 300 tane özgün içerik paylaşmış durumdayım.

Peki neden 1 aylık bir site alexa dünya sıralamasında 1 milyonlarda sıraya girerken, ben 2 yıllık olmama rağmen 4 milyonlardayım. Hani sadece özgün içeriye bakarsak bende çok fazla özgün içerik var ama sıralama vs. kötü.

Karikaturname Karikaturname WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)

servet6666 adlı üyeden alıntı

Şu an gelen cevaplara bakarsak; Özgün içerik daha önemli deniyor. Ben şu ana kadar blogumda 300 tane özgün içerik paylaşmış durumdayım.

Peki neden 1 aylık bir site alexa dünya sıralamasında 1 milyonlarda sıraya girerken, ben 2 yıllık olmama rağmen 4 milyonlardayım. Hani sadece özgün içeriye bakarsak bende çok fazla özgün içerik var ama sıralama vs. kötü.

Hocam soruyu yanlış sormuşsun, aldığın tüm cevaplar da (bir tanesi hariç) elbette yanlış olmuş. Öncelikle SEO nedir, ona bir bakmak lazım.
SEO ikiye ayrılır, site içi ve site dışı SEO olmak üzere. Site içi SEO siteye özgün ve kaliteli içerikler eklemek, SEF URL sistemi kullanmak, doğru anahtar kelimeler ve etiketler kullanmak, doğru başlık ve açıklamalar hazırlamak ve meta taglar aracılığı ile siteyi arama motoruna en iyi tanıtmaktır. Yani özgün içerik dediğin SEO'nun bir parçasıdır.
Site dışı SEO ise, sitenin hem takipçiler gözünde, hem de arama motorları gözünde daha fazla görünür olmasını sağlamaktır. Sosyal medya sitelerinde hesap oluşturup buralarda imleme yapmak (link eklemek), dizin sitelerine kaydolmak, google gözünde değerli olan sitelerin sana referans vermesi (backlin), tanıtım yazıları alarak kullanıcıların seni tanımasını sağlamak vs.
Yani SEO tüm bunların hepsidir. Türkçesi Arama Motoru Optimizasyonu demektir, yani arama motorlarının senin içeriklerini kullanıcılara en kolay, en doğru ve en hızlı şekilde sunmasını saplamak...
kendoka itfm1453 servet6666

kişi bu mesajı beğendi.

Ağacı Sev Yeşili Koru Ayıyı Öp!

alpmusti alpmusti www.alpmusti.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 8 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Kesinlikle ve kesinlikle özgün içerik. Demek istediğim şey SEO'un önemli olmadığı değil fakat özgün içerik listenin başında geliyor. Aslında içerik kelimesinden bağımsız düşünürsek , özgünlük bu işin temel noktası.

SEO'nun açılımına bakarsanız Search Engine Optimization (Arama Motorları Optimizasyonu) olduğunu görürsünüz. Yani arama motorları için yapılan bazı taktik ve düzenlemeleri kapsıyor ama yazılarınız ise insanlara hitap ediyor. Robotlara değil de insanlara hitap etmeniz daha önemlidir. Ben , bu yüzden kesinlikle ve kesinlike özgün içerik diyorum.

Kişisel Blogum -> www.alpmusti.com

sixpackiyi sixpackiyi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad U** C**
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 6 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Seonun gücünün kaynağı zaten özgün içerikten geçer.
Karikaturname

kişi bu mesajı beğendi.

servet6666 servet6666 bilgieksenim.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci, Bloggerci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 22 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Şu an kesinlikle artık şunu anladım, daha fazla özgün içerik ile insanlara yol göstermeliyim ve daha sonra SEO ile ilgilenmem gerektiği.

Çünkü tüm cevaplar; özgün içerik olduktan sonra SEO bir şekilde halledilire çıkıyor.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al