lostyazilim

Bir Websitenin Tanıtımı

8 Mesajlar 1.543 Okunma
lstbozum

AtakanAtes AtakanAtes 1881 - 193∞, özlemle... E-Mail Onaysız
  • Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Tek.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2867
  • Beğeniler 54 / 747
  • Ticaret 25, (%100)
We sitenizin tanıtımına başlamadan önce bir planınızın olması gerekmektedir. Ben kendi önerilerimi aşağıya sıraladım. Ancak bütün webmasterların kendine ait stratejileri farklı planları vardır. Benim anlatacaklarım aramıza yeni katılan bir websitenin yapması gerekenlerdir.

1. Web sitenizin içeriği oturmadan tanıtıma başlamayın.
Web siteniz doldurulmamış sayfalarla doluysa, yapım aşamasındaysa ya da çok az bilgiye, içeriğe sahipse tanıtıma başlayarak vakit kaybına uğramayın. Sitenize gelen ziyaretçiler aradıklarını bulamayacak ve bu site adresinizin kalitesini sarsacaktır.

2. Arkadaşlarınızla ve aynı içeriğe sahip olduğunuz sitelerle link takası yapın.
Böylece daha çok ziyaretçi çekebilir hemde arama motorlarının işlerini kolaylaştırabilirsiniz. Ne kadar çok link alırsanız Google Pagerank'ınız o kadar artar. (google pagerank öğrenmek için tıklayın)

3. Meta Tagslarınızı Düzenleyin.
Arama motorlarında hedef kelime meta tagslar ile belirlenir. Anahtar kelimelerinizi özenle seçin. Wordpress alt yapısı kullanıyorsanız "All in Seo" kullanmayı ihmâl etmeyin.

4. Websitenizi web dizinlerine kaydedin.
Dizinlere burdan ulaşabilirsiniz. Dizinler siteleri konumlarına göre ayıran site arşivleridir. Dizinler sizin arama motorlarında yükselmenizde büyük rolü vardır. Kullanıcıların aradıkları sitelere kolayca ulaşmalarını sağlarlar. Sitenizi dizine tam kategorisine göre kaydedin. Ve unutmamak gerekir ki sitelerinizi arama motorlarınada kaydedin, eğer ki siteniz google, yandex gibi arama motorlarında yer almıyorsa o site bir hiç sayılır. Ziyaretçi trafiğinizin büyük bir kısmını arama motorlarından kazanırsınız.

5. Sayaç kullanmayı ihmal etmeyin.
Sayaçlarla sitenizin günlük, haftalık, aylık hatta saatlik hitini kontrol edebilirsiniz. Sitenize hangi kelimeden daha çok ziyaretçi geliyor belirleyip o kelimeyi anahtar sözcük yapabilirsiniz. Bunun içinse say.ac kullanabilirsiniz.

[COLOR=Red]Açık Dizin Projesi (DMOZ)[/COLOR]
Open Directory Project (ODP) ya da diğer adıyla DMOZ dünyanın en köklü, en büyük dizinidir. Gönüllü olarak düzenleme yapan (editör) yüzlerce kişiden oluşan ODP Türkçe de dâhil olmak üzere birçok dili desteklemektedir. Dmoz'a site kaydettirmek tabi ki de kolay değiltir. DMOZ'a site eklerden sitenizin yaşını doldurmasını bekleyin. DMOZ'u olmazsa olmaz yapanlar ise yandaşları :) yani ortakları sayılan Google, AOL , Netspace , Lycos gibi internet devleri dizin hizmetinde ODP'yi temel almaktadır. Yani sitenizi DMOZ'a kayıt ettirmeyi başarırsanız otomatik olarak bincelerce link almış olur ve arama motorlarında üst sayfalara çıkarsınız.

Yazar: Atakan ATEŞ
Kategori: Webmaster
Web Adresi: Server Tanıtımı

wmaraci
reklam

Onur07 Onur07 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 850
  • Beğeniler 596 / 114
  • Ticaret 2, (%100)
Güzel yazı fakat Dmoz'un eskisi kadar etkisi yok Google ile anlaşmalı değiller diye biliyorum çünkü . Bozulmuştu galiba anlaşma.
UnPoo

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Tek.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2867
  • Beğeniler 54 / 747
  • Ticaret 25, (%100)

Onur07 adlı üyeden alıntı

Güzel yazı fakat Dmoz'un eskisi kadar etkisi yok Google ile anlaşmalı değiller diye biliyorum çünkü . Bozulmuştu galiba anlaşma.

Onur07 Onur07 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 850
  • Beğeniler 596 / 114
  • Ticaret 2, (%100)

Yazdan öyle bir haber hatırlıyorum dediğim gibi tam emin değilim.

wmaraci
wmaraci

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
Güzel bir yazı almuş Atakan, eline sağlık.

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
Anlaşması bozuldumu bilmiyorum ama Google'ın eskisi kadar önemsemediği apaçık ortada DMOZ'u. Güzel bir yazı, teşekkürler.

• Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Tek.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2867
  • Beğeniler 54 / 747
  • Ticaret 25, (%100)

Burak adlı üyeden alıntı

Güzel bir yazı olmuş Atakan, eline sağlık.

Sinan adlı üyeden alıntı

Anlaşması bozuldumu bilmiyorum ama Google'ın eskisi kadar önemsemediği apaçık ortada DMOZ'u. Güzel bir yazı, teşekkürler.

Önemli değil, dmoz ve google ilişkilerinin bozulduğunu daha yeni duydum ama sanmıyorum :cool:

b3yaz b3yaz WMAracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2048
  • Beğeniler 69 / 125
  • Ticaret 18, (%100)
Güzel makale ellerine sağlık.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al