wmaraci reklam
lidertakipci

Optimizasyon Sorunum.

11 Mesajlar 1.309 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

RecLast RecLast Copyright by RecLast Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Game Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ü** E**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 5 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar.
Sitemde optimizasyon sorunları var hatta bunun için bir konu açmıştım; http://wmaraci.com/forum/ucretli-tema-isleri/site-optimizasyon-entegre-yaptirilacak-ucretli-213712.html

Cevap gelmemesi üzerine bende kendim el atayım biraz olsun hataları giderip en azından Sarıya (B,C) yapayım istiyorum sitemi. Basit olanları en azından giderebilirim diye düşünüyorum bu yüzden her türlü öneriye ve desteğe açığım.

Şuanki sorunuma gelecek olursam. Sitenin büyük kısmını resimlerin entegresi kaynaklı olduğunu söylüyor. Benim resimlerim tek resim 700x350 boyutunda. Yani özellikle fazla fazla resim olmasını istemedim. Farklı çözünürlükler ile çokfazla yer ve alan kaplıyor. Fakat Google bunların optimiza edilmesini istiyor. 3 tane eklenti denemedim bir türlü sonuna ulaşamadım. WP Smushit eklentisini kullandım fakat düşürmüyor. EWW İmage Optimizer kullandım fakat ondada düşürmüyor. Genelde şu hatayı gösteriyor tüm resim optimize eklentilerin.
"EWWW Image Optimizer requires exec(). Your system administrator has disabled this function."
Bunun sebebi ne olabilir acaba? Bişeylerin kapalı olduğunu söylüyor fakat bir türlü anlamadım. Acaba FTP den yazma izinleri yada buna benzer birşeydemi sorun var? Yardımcı olursanız sevinirim.

Mobil için wptouch eklentisini kurdum. Site bazen mobil bazen hala aynı gözüküyor bunun sebebini bir türlü anlayamadım. Şuanda mobile uygunmu sitem bakabilirmisiniz acaba yada düzgün çalıştırabileceğim bir yöntem varmı mobile için. Normalde sitem mobilde de düzgün açılıyor fakat mobile uygun olmadığını söylüyordu bende bu yüzden bu eklenti ile çözmeye çalıştım.

Birde allinoneseo eklentisi kurdum bu 3 eklentide herhangi bir güvenlik açığı yada sorunu varmıdır? Güvenilir dediler ama yinede bi sorayım istedim.

Bunların dışında site optimizasyonum için neler yapmalıyım neler yapabilirim yardımcı olacak varsa çok memnun olurum.
Şimdiden Teşekkürler.
RecLast

Oyun, Oyun Geliştirme, Yazılım, Teknoloji, Sanat, Tasarım !
https://blog.umiteski.com.tr
wmaraci
reklam

Bahadir32 Bahadir32 Satılık domainler Kullanıcı
  • Üyelik 23.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Feel
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 822
  • Beğeniler 203 / 219
  • Ticaret 27, (%100)
Sitenizin resimlerini tek tek optimize edebilirsiniz Elle optimize etmeniz için online optimize bir çok site var. yok ben elle uğraşmam diyorsanız siteniz wp alt yapısı ile kurulu anladığım kadarı ile o zaman WP Smush.it eklentisi ile optimize edebilirsiniz. Ayrıca bu eklenti yahoo'nun resim optimize servisi ile entegreli şekilde çalışmaktadır. Diğer sorunuza gelirsek sitenizin mobil uyumluluk testi için googlenin servisini kullanabilirsiniz. şurdan test edin . https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/?utm_source=psi&utm_medium=referral&utm_campaign=landingpage Ayrıca sitenizi hızlandırmak için önbellekme kullanmalısınız. bunun için WP nin 2 eklentisi mevcut W3 total Cache ve Super Cache, Bu eklentilerden hangisi iyi diye sorarsan ben kendimde kullandığım W3 total cache öneririm..

Kriptokulis.com | Bitcoin & Altcoin Bilgi Paylaşım Forumu

RecLast RecLast Copyright by RecLast Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Game Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ü** E**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 5 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
bahsettiğiniz wp smushit var zaten fakat dediğim gibi işe yaramıyor. EWW yide denedim yukarıda bahsettiğim hatayı verdi ki muhtemelen aynı sebebden veriyor. Bişeyi açmamı istiyor ve açmazsan optimize etmiyor. Bunun çözümünü biliyormusunuz acaba?
Bi tane mobil eklenti kullandım o mobil sorununu biraz olsun çözdü gibi şuan. Sizce sıkıntı varmı acaba kontrol edebilen biri yorum yazarsa sevinirim.
Şuan tamda w3total cache deniyorum bakalım. Biraz karışık ama 1 kerelik bi ayarı var güzelce yaparsam ve olursa baya işimize yarayacak gibi ^^
Bu arada yorumunuz için teşekkürler :)

Oyun, Oyun Geliştirme, Yazılım, Teknoloji, Sanat, Tasarım !
https://blog.umiteski.com.tr

HastalaVista HastalaVista WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 21.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Seo Destekcisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Ç** E**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 53 / 49
  • Ticaret 59, (%100)

RecLast adlı üyeden alıntı

bahsettiğiniz wp smushit var zaten fakat dediğim gibi işe yaramıyor. EWW yide denedim yukarıda bahsettiğim hatayı verdi ki muhtemelen aynı sebebden veriyor. Bişeyi açmamı istiyor ve açmazsan optimize etmiyor. Bunun çözümünü biliyormusunuz acaba?
Bi tane mobil eklenti kullandım o mobil sorununu biraz olsun çözdü gibi şuan. Sizce sıkıntı varmı acaba kontrol edebilen biri yorum yazarsa sevinirim.
Şuan tamda w3total cache deniyorum bakalım. Biraz karışık ama 1 kerelik bi ayarı var güzelce yaparsam ve olursa baya işimize yarayacak gibi ^^
Bu arada yorumunuz için teşekkürler :)

hocam smuh it desdeğini bıraktı galiba ücretli olarak devam ediyor siz optimize problemine bir çözüm buldunuzmu çünkü benimde optimize problemim var

wmaraci
wmaraci

Lagger Lagger SEO & Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 512
  • Beğeniler 5 / 34
  • Ticaret 7, (%100)

shey42 adlı üyeden alıntı

hocam smuh it desdeğini bıraktı galiba ücretli olarak devam ediyor siz optimize problemine bir çözüm buldunuzmu çünkü benimde optimize problemim var

isterseniz 20TL'ye düzeltebilirim resim optimizasyonu ve eklenti düzenlenmesi pm atabilirsiniz

akdenizz akdenizz Hayırlı günler Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 16 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Bence yukle photoshopu ac resmi ardindan ust taraftaki ilk menuye gir save of website de kalitesini kendince ayarla ve kaydet ger filezilla ile gonder hostinge. Ben calistigim sirketin kini oyle yaptim fenada olmadi resim kalitesi gir bak istersen palvitaya

• Üyelik 21.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Seo Destekcisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Ç** E**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 53 / 49
  • Ticaret 59, (%100)

Lagger adlı üyeden alıntı

isterseniz 20TL'ye düzeltebilirim resim optimizasyonu ve eklenti düzenlenmesi pm atabilirsiniz

hocam otomatik tüm ortam galerisini smuh it gibi optimize edecekmi çünkü manuel çok yöntem var

Lagger Lagger SEO & Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 512
  • Beğeniler 5 / 34
  • Ticaret 7, (%100)
eklentiyle değil isterseniz yaptıktan sonrada skype üzerinden anlatabilirim ve eğer etkili olursada ödeme yaparsınız

• Üyelik 21.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Seo Destekcisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Ç** E**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 53 / 49
  • Ticaret 59, (%100)

akdenizz adlı üyeden alıntı

Bence yukle photoshopu ac resmi ardindan ust taraftaki ilk menuye gir save of website de kalitesini kendince ayarla ve kaydet ger filezilla ile gonder hostinge. Ben calistigim sirketin kini oyle yaptim fenada olmadi resim kalitesi gir bak istersen palvitaya

hocam film sitesi neredeyse resimle çalışıyor site e birde geçmiş eski resimler var diğer arkadaşım bu tür işlerden hiç anlamaz yani manuel olarak çalışamaz illa ortama yüklerken optimize edicek bişey lazım

akdenizz akdenizz Hayırlı günler Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 16 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

shey42 adlı üyeden alıntı

hocam film sitesi neredeyse resimle çalışıyor site e birde geçmiş eski resimler var diğer arkadaşım bu tür işlerden hiç anlamaz yani manuel olarak çalışamaz illa ortama yüklerken optimize edicek bişey lazım

Aynen haklisin ben bi koydun daha ugrasmiyacaksin tarzinda dusunmustum

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al