Arkadaşlar bilmediğim bir nedenden dolayı sitem yavaş çalışıyor. Wordpress, database ve kod gibi alanlarda profesyonel olmadığım için bu sorunu bir türlü çözemiyorum.

İntenette CPU sorununa ilişkin 15 gündür araştırma yaptım fakat kesin bir çözüm bulamadım.

Size sorum,
Wordpress'i sıfırdan kurup, sıfırdan database oluşturup bilgileri yeniden düzenlemem Index problemi yaratır mı?

Google ve Yandex sıkıntı çıkarır mı? Hitlerim düşer mi?

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Hocam Merhaba,

Eğer CPU kullanımı ile ilgili olduğunu düşünüyorsanız sorunun, Memory Limit arttırın.
Memory Limit Nasıl Arttırılı - Wordpress başlıklı yazımda nasıl yapacağınızı detaylı anlatıım.

Bunun dışında site hızınızın yavaşlamasına sebep olabilecek onlarca faktör var fakat arkadaşlarında dediği gibi başta bi veritabanı optimzasyonu yapın. Bunuda;
Wordpress Veritabanı Temizleme - Optimize Etme başlıklı yazımda detaylı anlattım. Birisine yaptırmaya yada ücret ödemenize gerek yok. Yazımı takip ederek kolayca yapabilirsiniz.

Bunların dışında site hızlandırmayla ilgili makalelerim var bunlarıda burada paylaşıyorum bir göz atın derim. Faydasını illaki görürsünüz.

WordPress Site Yüklenme Hızını Arttırmanın 10 Basit Yolu
WordPress Site Açılış Hızını Arttırma