lostyazilim

projeyi tartışmaya açıyorum...

7 Mesajlar 1.009 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

1fikrimvarcom 1fikrimvarcom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek memur
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad H** Z**
  • Mesajlar 401
  • Beğeniler 201 / 47
  • Ticaret 9, (%100)
Merhaba uzun süredir üzerinde çalıştığım bir proje var.
onla ilgili çalışmalarda sonuna geldim. Sizden olumlu olumsuz fikirlerinizi bekliyorum...
Ailem köyde yaşıyor. Onların doğal olarak ürettiği ürünleri sosyal medya desteğinide alarak pazarlamak istiyorum. Tarhana salça fasulye yumurta gibi önümüzdeki sezon hepsi yetişmeye başlıyor. Ben de internet kısmı çalışmalarına başladım.
Bana lazım 4 alan adları vardı. onlarıda aldım
alan adları:
www.acipayamtarhanasi.com
www.camelifasulyesi.com
www.evsalcasi.com
www.neselitavuk.com

Şimdi sizlere sorum bu alan adlarını bir blooger sayfasına yönlendiriptek siteden yayın yapmak istiyorum...
onun adıda www..........ciftligi.com olacak sizce bu şekilde mantıklımı..
yoksa ayrı ayrı mı blog açayım ücretli site düşünmüyorum. bloggerdan açacağım...
seo açısından nasıl olur

wmaraci
reklam

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
sen zaten sosyal medya desteği alacaksın, google ile pek işin olmayacak. O yüzden SEO kısmına çok takılmana gerek yok.. üstelik 4 tane alan adı alacağına tek bir alan adı üzerinde çalışırsan seo açısından işlerin çok kolaylaşır.. tek alan adı alıp blogger'a yönlendir derim ben. 4 tane gereksiz

• Üyelik 25.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek memur
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad H** Z**
  • Mesajlar 401
  • Beğeniler 201 / 47
  • Ticaret 9, (%100)
önerin için teşekkürler dediğin gibi düşünüyorum alan adları godady den inidirmli aldım.. Lazım olur diye

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
valla hocam öncelikle hayırlı olsun

lakin yumurta ve tavuk olayı sakat biliyor olman gerekli yasa gereği açık tavuk satışı yasak
yumurtada öyle artı gıda ve tarım bakanlığı izni olması lazım yasalar ve mevzuatlar ciddi derecede katı ve gerekli
veterinerinden iş sağlığı güvenliğine dolu mevzuat var

bunları ha deyince satamazsın internette

fasulye tarhana salça bir nebze daha kolay onlar içinde gıda standartları var o prosesleri köyde uygulaman ve üretimi o şekilde yapman gerekli
birde kargo ile yollayacağın için fatura ibraz etmen lazım kargo aktarma istasyonundaki gümrük memurları takibe alırsa sorun yaşayabilirsiniz
donmezhasan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 25.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek memur
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad H** Z**
  • Mesajlar 401
  • Beğeniler 201 / 47
  • Ticaret 9, (%100)
önerin için teşekkürler... Tabiki düzenli vergili iş yapmak gerekiyor. Zaten iş rayına girince dediğin şeylerin hepsi olur. şu an bu işi yapan sitesi olmadan facebook üzerinde bir sürü satış yapan var.
Benim bundan sonraki süreçte amacım butik bir çiftlik yaratarak misafir ağırlamak. Amacım tanıtıma burdan başlamak

Ek Olarak: GÜNCEL

crbaron crbaron WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Civan Demir adlı üyeden alıntı

sen zaten sosyal medya desteği alacaksın, google ile pek işin olmayacak. O yüzden SEO kısmına çok takılmana gerek yok.. üstelik 4 tane alan adı alacağına tek bir alan adı üzerinde çalışırsan seo açısından işlerin çok kolaylaşır.. tek alan adı alıp blogger'a yönlendir derim ben. 4 tane gereksiz

arkadaşa sonuna kadar katılıyorum. Çünkü bende domain alıp yönlendirme yapacaktım site hiç aramalarda çıkmıyordu bile. Pek işe yaramaz diye düşünüyorum. Ayrıca bir blog sayfasından satış yapmak zor olur diye düşünüyorum.Mesela ben bir blogdan alışveriş yapmam.Belki diye .com, .com.tr, .blogspot.com.tr gibi sitelerin farklı önemlere sahip olduğunu bildiğimizden yapmayız biz ama asıl kullanıcılar da bunu biliyo mudur bilmem.
Bence sen sitelere konuyla ilgili tasarımlar yaptır zaten çoğu resimden oluşacaktır. Böyle daha çok satış yapabilirsin.

İnşallah sitelerinden beklediğin verimi alabilirsin.

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Blogspot'tan sağlıklı satış yapılamayacağı yönündeki mesajlara katılmıyorum. Ürünlerini ve makalelerini düzgün yazar, müşteri memnuniyetine dair de birtakım görsel ve geri bildirim alırsan gayet de güzel satış yapılabilir. Bu tarz satışlar için Google + hesabı da oldukça faydalı olur. Otomotiv firmalarının bile bazılarının kendi sayfalarından önce Google+ sayfaları çıkıyor ilk sayfalarda.
Neticede sattığın şey doğal birşey. Ben alacağım şeyin sağlıklı ve ulaşılabilir olmasına bakarım. Yoksa Themeforest'tan son model bir tema alıp, her tarafını süsleyince asıl bana itici gelen o oluyor.
Yukarıda arkadaşlar bahsetmişler. Seçimlerden sonraya kaldı biraz sanırım ama e-ticaret olayına da güvenilirlik sertifikası dönemi başlıyor. Senin ürünün gıda olmasından ötürü çok sakat. Gıda sağlığı için bakanlıktan onay, vergi için ayrı onay, e-ticaret için başka bir onay...
Eğer aramalarda yerin iyileşir ve göze batarsa, büyük işletmeler seni kolayca şikayet eder ve bu tarz birşey her ne kadar masum görünse de emin ol para cezasıyla bile kurtaramazsın.
Özetle ben blog tema ile satışa olumsuz bakmıyorum. Temaya vereceğin parayı seo çalışmasına verirsin. Zaten ürün kendi reklamını da yapar zamanla. Son bahsettiğim kısmı da gözden kaçırmazsan kazançlı bir yatırım gibi görünüyor. Bol kazançlar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al