wmaraci reklam

Online Alışverişte Nelere Dikkat Etmeliyiz

9 Mesajlar 1.070 Okunma
wmaraci reklam

JpnTr26 JpnTr26 EskişehirSpor! Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 653
  • Beğeniler 319 / 175
  • Ticaret 3, (%100)

wmaraci
reklam

YazilimciHoroz YazilimciHoroz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 25 / 98
  • Ticaret 3, (%100)
hocam aslında yararlı bir video fakat çok amatörce geldi bana. sağdaki arkadaş anlatırken soldaki kesiyor. ödeme bahsediyor lafını kesip siparişten bilgi istiyor. "işte", "ee" gibi kelimeler çok kullanılmış. sonra ikisi aynı anda konuşuyor sapıtıyor sesler. özellikle ses kayıt kısmı çok kötü olmuş, karışıyor cırıztılar geliyor vs. bence daha çok düzenlemeye ihtiyacı var.

direk eleştiri gibi oldu ama kusura bakmayın. sizin daha iyi olmanız için yorumumu yaptım

• Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 653
  • Beğeniler 319 / 175
  • Ticaret 3, (%100)

Yazilimci Horoz adlı üyeden alıntı

hocam aslında yararlı bir video fakat çok amatörce geldi bana. sağdaki arkadaş anlatırken soldaki kesiyor. ödeme bahsediyor lafını kesip siparişten bilgi istiyor. "işte", "ee" gibi kelimeler çok kullanılmış. sonra ikisi aynı anda konuşuyor sapıtıyor sesler. özellikle ses kayıt kısmı çok kötü olmuş, karışıyor cırıztılar geliyor vs. bence daha çok düzenlemeye ihtiyacı var.

direk eleştiri gibi oldu ama kusura bakmayın. sizin daha iyi olmanız için yorumumu yaptım

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederiz. Teknik ekipmanımız şuan için yeterli değil ses konusunda, imkanlarımız dahilinde geliştirmeye çalışacağız ses ve görüntüyü. İlk videolarımızdan birisi olduğu için amatör oldu ileride daha iyi videolar ile karşınıza çıkacağız :rolleyes:

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
İçerik güzel hocam ama mikrofon uzakta kalmış ses uzaktan geliyor. Kameranın mikrofonuydu belkide o yüzden. Birde girişteki dubstep çok sert olmuş.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 653
  • Beğeniler 319 / 175
  • Ticaret 3, (%100)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

İçerik güzel hocam ama mikrofon uzakta kalmış ses uzaktan geliyor. Kameranın mikrofonuydu belkide o yüzden. Birde girişteki dubstep çok sert olmuş.

Kamera mikrafonunu kullandık o yüzden derinden geliyor. Giriş videomuzu ileri de değiştireceğiz muhtemelen yorumunuz için teşekkür ediyorum :)
27207

kişi bu mesajı beğendi.

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Bu da yazı formatı olsun :) Blogumdan... Belki bir katkısı olur online alışveriş yapanlara...

Online Alışverişlerde Nelere Dikkat Etmeliyiz

Günümüzde e-ticaret sektörü hızla gelişmektedir. Oturduğumuz yerden nerdeyse her alandaki ihtiyaçlarımızı internet ortamından sipariş yoluyla temin etmekteyiz. Peki biz bu online alışveriş dünyasını ne kadar tanıyoruz ve bu dünyadaki güvenliğimize ne kadar dikkat ediyoruz.

Giyimden ayakkabıya, elektronikten mobilyaya varana kadar birçok ürün sınıfından alışverişlerimizi internet üzerinden gerçekleştirmeye başladı çoğumuz. Hem ürün çeşitliliği hem de fiyat uygunluğu sebebiyle artarak devam eden bir ilgimiz var online alışverişe. Tabi bu alışverişlerimizin vazgeçilmez aracı olan kredi kartlarının sağladığı taksit seçenekleri de çekiciliği had safhaya taşıyor. Şimdi sizlere alışveriş öncesi nelere dikkat etmemiz gerektiği konusunu bildiklerim ve araştırdıklarım çerçevesinde aktarmaya çalışacağım.

Sipariş öncesi kadar sipariş sonrası süreç de önemli olduğundan olası sorunlar için kesinlikle bir muhatabımızın olması gerekir. Bu nedenle önceliğimiz alışveriş yapacağımız sitelerin kurumsallaşmış olmasına dikkat etmek olmalıdır. Belli başlı siteleri tercih etmeliyiz sürekli. Bu şekilde hem sorun yaşama riskimizi en aza taşırız hem de sürekli müşteri olmanın verdiği avantajlardan(hediye çekleri vs. gibi) faydalanırız. İçerisinde ucuz ürünlerin bulunduğu bir site keşfettiğinizde, “…aman dikkat, ************** bir sitedir” diye bir tepki verecek değilim elbette lakin “… hiç kaçırmayın, alışverişinizin tadına bakın” da diyecek değilim. Çünkü keşfettiğiniz site gerçekten de ucuz ürün satışı yapabilir, piyasada yer edinmeyi amaç edinmiş güvenilmesi gereken bir site olabilir. İşte bu noktada birtakım testlerimizi devreye sokmalıyız.

-İlk olarak sitenin içeriğini kontrol etmeliyiz, ürünlerin değerini başka sitelerdeki fiyatlarıyla kıyaslamalıyız. Neredeyse tüm ürünlerin genelinde uçuk farklar olması hiç iyi bir gelişme değildir. Yalnız birkaç üründeki ucuzluk gerçekten bulunduğumuz sitede o ürünün daha ucuz olabileceğinin ispatı gibidir.

-Yine sitenin anasayfasında alt kısımlarda muhakkak ki kredi kartı şifreleme sistemi(SSL) yer almalıdır. SSL’in kullanıldığı sayfaya giriş yapıldığında adres çubuğunda HTTPS(Güvenli İnternet Ağ Protokolü) uzantısı yer alacaktır. Bunu gördüğünüzde güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

-Bir diğer test de şikayetlerin yazıldığı siteler vasıtasıyla ilgili internet sitesi hakkındaki şikayetleri kontrol etmektir. Bu kontrolü yapanlar genel olarak şikayet çokluğuna aldanıp siteden alışveriş yapmaktan çekinebiliyor. Burada dikkat etmemiz gereken husus şikayet sayısından ziyade şikayetlere cevap verilip verilmediği ve şikayet edilen noktaların nihayetinde çözüme kavuşturulup kavuşturulmadığı konusudur. Unutmayın ki büyük başın derdi de büyük olur, haliyle büyük çaplı sitelerde alışveriş sayısı da fazla olduğundan şikayet sayısı da çok görünüyor.

-Bunların yanısıra “Bir musibet bin nasihatten iyidir” sözünü de kendimize temel alarak ve nispeten benim de en çok önemsediğim yöntemlerden biri olan Google Amca’da araştırma yolu mevcuttur. Bahse konu siteyi internette, forumlarda, yorumlarda vs. araştırıp önceden alışveriş yapanların tecrübelerini ve düşüncelerini öğrenebiliriz. Site üzerinden alışveriş yapıp mağdur olan çok sayıda kişiye rastladığımızda zaten otomatik olarak siteden alışveriş düşüncemizden vazgeçeceğiz.

-Alışveriş yapacağımız sitelerin güvenilirliğini tartışırken alışverişi tamamlama aşamasında kendi bilgisayarımızın güvenlik durumunu da gözardı etmemeliyiz. Öncelikle mümkün mertebe internet cafe vs. gibi ortamlarda online alışveriş yapmamalıyız. İnternet bağlantısının güvenli olduğu, virüs programlarının çalışır olduğu evimizdeki şahsi bilgisayarlarımızı tercih etmeliyiz. Elbetteki bunlar dışında da dikkat edilmesi gereken kısımlar vardır ama yine de değindimiz noktalar online alışverişte dikkat edilecek en temel kısımlardır.

Bir sonraki makalemizde online alışveriş konusunda hangi ürünü nerede ucuz bulabileceğimiz konusunda yapılacak kıyaslamaları bizzat site isimleri üzerinden anlatacağım. Bir ürünün farklı sitelerde nasıl farklı rakamlarda satıldığını gördüğünüzde çok şaşıracaksınız. Herkese keyifli ve avantajlı alışverişler dilerim.

http://www.bakalimbilelim.com/online-alisverislerde-nelere-dikkat-etmeliyiz/

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)

Yazilimci Horoz adlı üyeden alıntı

Yoruma katılıyorum. Video demek ses ve görüntü barındıran herhangi bir kayıt demek değildir. Böyle bir sunum olacak ise biraz enerjik, dinamik olmalı sunum yapan arkadaşlar; aynı zamanda ışık ilavesi, mikrofon değişimi ve konum düzenlenmesi yapılmalıdır.

Ben hep şöyle düşünürüm, eğer şartlar olgunlaşmamışsa projeyi öldürmektense biraz daha beklenmeli; yoksa mikrofon şöyleydi, ışık böyleydi, internet yavaştı gibi bahaneler insanları asla tatmin etmez, en azından Türk insanı ne yazık ki sizin şartlarınızla ilgilenmez, maalesef.

Keşke ilgilense de bağış mantığı otursa bizde de, en azından 3-5 yardımı dokunur bir mikrofon alırken veya bir fon ışığı satın alırken. Neyse :)

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

Uzmanyazilim Uzmanyazilim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek hemşire
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Katkılı olucağını düşünüyorum hocam elinize sağlık :)

• Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 653
  • Beğeniler 319 / 175
  • Ticaret 3, (%100)

CenkOnsoy adlı üyeden alıntı

Yoruma katılıyorum. Video demek ses ve görüntü barındıran herhangi bir kayıt demek değildir. Böyle bir sunum olacak ise biraz enerjik, dinamik olmalı sunum yapan arkadaşlar; aynı zamanda ışık ilavesi, mikrofon değişimi ve konum düzenlenmesi yapılmalıdır.

Ben hep şöyle düşünürüm, eğer şartlar olgunlaşmamışsa projeyi öldürmektense biraz daha beklenmeli; yoksa mikrofon şöyleydi, ışık böyleydi, internet yavaştı gibi bahaneler insanları asla tatmin etmez, en azından Türk insanı ne yazık ki sizin şartlarınızla ilgilenmez, maalesef.

Keşke ilgilense de bağış mantığı otursa bizde de, en azından 3-5 yardımı dokunur bir mikrofon alırken veya bir fon ışığı satın alırken. Neyse :)

Haklılık payınız var :) Kusuruma bakmayın biraz geç cevap veriyorum yorumunuza. İlk videolarımız ve tecrübesizliğimiz olduğu için dışarıdan gelecek yorumlar ile kendimizi daha da iyi hale getirmeye çalışacağız elimizden geldiğince. Ne yazık ki üniversite öğrencisi olduğumuz için ışık ekipmanını kendi imkanlarımız ile yaptık bir adet daha yapmamız gerekiyor vize haftamıza denk geldiği için yapmamıştık.

Projeyi öldürme konusuna gelirsek ben tam olarak size katılmıyorum o konuda. Sadece kendi çevremize videoları göstererek ya da kendimiz çekip izleyerek çabuk yol kat edemeyiz diye koyduk videoları. 3. kişinin gözünden neler yapmamız gerektiğini daha iyi anlayabiliriz :)

Bağış konusuna gelirsek o konu da çok büyük sıkıntılarımız var millet olarak. Ne yazık ki hizmet bekliyoruz ama katkıda bulunmayı hiç düşünmüyoruz. Bunun bir çok sebebi var tabii o konulara girmeye kalkarsak yorum uzar gider :) Ülkemizde gelir düzeyleri artar ve düşünce yapısı daha da olgunlaşırsa bağış konusunda ilerleyebiliriz. Bir de ülkemizde ki yatırımcılar genelde işlerini sağlama almak istedikleri için ve kısa yoldan para kazanma derdinde oldukları için pek yatırım alma durumu da olmuyor.

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz :)

Uzmanyazilim adlı üyeden alıntı

Katkılı olucağını düşünüyorum hocam elinize sağlık :)

Yorumuz için teşekkür ederiz, yardımcı olabilirsek ne mutlu bize :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al