Merhaba arkadaşlar, daha önce FMGraphics.net adlı Football Manager forumuna sahiptim ancak reklam vb gelirler elde etmeye hiç çalışmadığım için bu konularda hiç bir bilgim yok. (alanadı çalındı şuanki haline ile gram alakam yoktur ve üzülmekteyim)

Şuan seyahat blogu açma üzerinde çalışıyorum. Blog konularında açıkcası çok yeniyim. Bu konuda beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirim. Bu seyahat blogları var çok popüler olan günümüzde. Örneğin yoldaolmak.com kesfetsene.com gibi.

Biz iki arkadaş tamamen zevk için kurmaya başladık yeni sitemizi açıkcası. Ancak site sahibi olarak gerçekten para kazanan arkadaşlar olduğunu görünce bu konuları da araştırmaya ve merak etmeye başladık.

Merak ettiğim şey seyahat ve gezi bloglarının, rehber sitelerinin gelirleri nedir? Gelir potansiyeli yüksek bir alan mıdır yoksa düşük bir alan mıdır? Bu işten ne kadar para kazanılabilir? İyi bir gelir elde etmek için nelere dikkat etmek gerekir?

Ayrıca bu konuda önerileriniz nelerdir? Fikirlerinizi dinlemekten keyif duyarım.