freelance iş ilanları

Makale özgüleştirme programı kullanmak

27 Mesajlar 3.901 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1072
  • Beğeniler 111 / 212
  • Ticaret 2, (%100)
Bir zamanlar, henüz kendi sitelerim yokken, başkalarına içerik sağlarken, spin içerik hazırlamam için program kullanmam karşılığında ücret teklif edilmişti, iyi de para veriyorlardı. Teklifi kabul etmedim; o gün bugündür de program kullanarak makale yazmam.
Bunun dinle falan da alakası yok. Eğer bir bilgiyi aktarıyorsan; ve belirli bir kitleye hitap ediyorsan, takipçi kitlen vardır; sitenin saçmaladığı bir konu gördüğünde o takipçi kitlesi sitenden adım adım uzaklaşmaya başlar... Neden bunu yapayım kendi siteme? Ben konuşmadan daha hızlı bir şekilde nasıl düşünür de makale yazarım?
Bir kaç site gördüm bu şekilde, Facebook sayfamda da komik konu olarak paylaştım. Sitemin kalitesini neden düşüreyim, oturup 700 - 800 kelimelik sağlık makalesi yazarken, dekorasyon anlatırken, neden komik bir makale atayım araya?
sorueki

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Webbiu Webbiu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 643
  • Beğeniler 194 / 98
  • Ticaret 10, (%100)

bilgive adlı üyeden alıntı

Kırdıysam ben özür dilerim fakat lütfen bu tür programlar ile spin yapmayın. Bu gerçekten benim için üzücü bir durum. Ben yıllardır CC lisanslarını çeviririm ve Vikipedi'de adil kullanım olsun, Commons'taki resimler olsun sürekli telif hakları ile ilgili sorular sorulan birisiyimdir. Hiçbir web sitemde uyarısız bir görsel, herhangi bir şekilde telif hakkı bulunan bir tema veya içeriğe asla denk gelemezsiniz. Zaten bu kadar kızgın olmamın sebebi başka ne olabilir?

Ek Olarak:

Hmmm, yara eskiden geliyor yani. Bana göre spin yapan kişi hırsızdır. Büyük bir ihtimalle yaptığının hırsızlık olduğunu bildiğinden dolayı referans vermeye bile korkar. Bu nedenle aynı zamanda bir korkaktır. Daha söyleyecek söz yok. Yemişim haramını, dinini. Ben din adamları da öyle söylüyor diye yazıyorum. Yoksa bu işin din ile ilgisi ancak kişinin inancı kadardır. Uzatmaya da gerek yok. Karın ağrınız başka imiş, ben fark edememişim. Özür dilerim.

Konuları başka yere çekip, istediğiniz konulara cevap vermeyi bırakın artık spin haram, emek hırsızı diyen kişi sitesinde kullandığı tasarım çalıntıysa burada ONUN KONUŞMAYA HAKKI YOKK :)

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)

Webbiu adlı üyeden alıntı

Konuları başka yere çekip, istediğiniz konulara cevap vermeyi bırakın artık spin haram, emek hırsızı diyen kişi sitesinde kullandığı tasarım çalıntıysa burada ONUN KONUŞMAYA HAKKI YOKK :)

Yemin ederim, hiç güleceğim yoktu. Allah'ta seni güldürsün. MediaWiki scripti nedir? Buraya bak ve oku. Okumadığınız ve bilmediğiniz için her şeyi çalıntı sanıyorsunuz. Sanıyorum bu nedenle spin yapıyor ve spin yapacak uygulamalar satıyorsunuz. Spin kelimesi geçti diye en başlarda takip diye mesaj yazdınız ve daha sonra yorumu tekrar düzenleyip satışa geçtiniz. Lütfen işinize bakın ve kendinizi daha fazla komik duruma düşürmeyin.

Gerçi forum yorumlarını da okumuyorsunuz ama yukarıda gösterdiğim bağlantıdaki yazıları da okumayacağınız için küçük bir ders vereyim de; bir daha MediaWiki yazılımı kullananlara çalıntı yazılım kullanıyorsun deme.

MediaWiki GNU yani Unix benzeri bilgisayar işletim sistemlerini bütünüyle oluşturan özgür lisansa sahip bir yazılımdır. MediaWiki ücretsiz olarak dağıtılır ve tüm script yalnızca gönüllüler tarafından yazılır. WikiMedia Vakfına ait Wikipedia (veya Türkçe Vikipedi) web siteleri ücretsiz ve özgür bir yazılım olan MediaWiki scriptini kullanırlar. Kaldı ki; Türkçe Vikipedi'de kullanılan MediaWiki scriptinin Türkçe dil dosyası kodlarında bakacak olursan, katkıda bulunanların içerisinde (özel mesajdan verebileceğim) kullanıcı adımı görebilirsin. Eğer bu scripti kurmak istersen, Türkçe olarak en geniş kapsamlı şekilde yine benim web sitemde derslerini bulabilirsin.

Üç, beş kuruş kazanacağım diye başkalarını akıl fukarası sanmayın.

Durgun sular derin akar.

Webbiu Webbiu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 643
  • Beğeniler 194 / 98
  • Ticaret 10, (%100)

bilgive adlı üyeden alıntı

Yemin ederim, hiç güleceğim yoktu. Allah'ta seni güldürsün. MediaWiki scripti nedir? Buraya bak ve oku. Okumadığınız ve bilmediğiniz için her şeyi çalıntı sanıyorsunuz. Sanıyorum bu nedenle spin yapıyor ve spin yapacak uygulamalar satıyorsunuz. Spin kelimesi geçti diye en başlarda takip diye mesaj yazdınız ve daha sonra yorumu tekrar düzenleyip satışa geçtiniz. Lütfen işinize bakın ve kendinizi daha fazla komik duruma düşürmeyin.

Gerçi forum yorumlarını da okumuyorsunuz ama yukarıda gösterdiğim bağlantıdaki yazıları da okumayacağınız için küçük bir ders vereyim de; bir daha MediaWiki yazılımı kullananlara çalıntı yazılım kullanıyorsun deme.

MediaWiki GNU yani Unix benzeri bilgisayar işletim sistemlerini bütünüyle oluşturan özgür lisansa sahip bir yazılımdır. MediaWiki ücretsiz olarak dağıtılır ve tüm script yalnızca gönüllüler tarafından yazılır. WikiMedia Vakfına ait Wikipedia (veya Türkçe Vikipedi) web siteleri ücretsiz ve özgür bir yazılım olan MediaWiki scriptini kullanırlar. Kaldı ki; Türkçe Vikipedi'de kullanılan MediaWiki scriptinin Türkçe dil dosyası kodlarında bakacak olursan, katkıda bulunanların içerisinde (özel mesajdan verebileceğim) kullanıcı adımı görebilirsin. Eğer bu scripti kurmak istersen, Türkçe olarak en geniş kapsamlı şekilde yine benim web sitemde derslerini bulabilirsin.

Üç, beş kuruş kazanacağım diye başkalarını akıl fukarası sanmayın.

Arkadaşlar ücretli satılan temalar, scriptlerde internetten indirebilirsiniz buda öyle siz wikipedia tasarımını çalmış bulunmaktasınız bunun açıklaması yok ben spin eklentimi her zaman satışa sunuyorum ama siz malesef her şeyi evirip çevirim herşeyi kendi kulağınıza göre algılıyorsunuz ya neyse arkadaşlar herkes kimin ne olduğunu biliyor burada :) yani siz burada böyle edebiyat yaparak kendinizi birşeymiş gibi gösteremezsiniz hiç kimse inanmayın aynen dediğiniz gibi 3,5 kuruş kazanacaksın diye hiç kimseyi kendin gibi AKIL FUKARASI zanletme..

wmaraci
wmaraci

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bir makaleyi spinleyince anlamı çok değişebiliyor, saçma bir hal alabiliyor. Malum aradan bazı kelimeleri seçip eş anlamlısı ya da yakın anlamlı bir kelimeyle değiştiriyor. Totalde makalenin bütünlüğü ve anlatmak istediği çok bozuluyor. Bir süre sonra bir giren bir daha sitenize girmez sonra pişman olmayın. Saygılar...

kramper kramper <?php echo "hi world!" ?> Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım &amp; SEO
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)
Vay arkadaş seo konusunu neye çevirmişsiniz. Herkes de Nihat Hatipoğlu kesildi sitede.

Spinlemek eğer eş anlamlılarına çeviriyor, ve genel olarak makalenin bütünlüğünü ve manasını bozmuyor ise sıkıntı çıkarmaz, spama falan girmezsiniz içiniz rahat olsun.
AzZA

kişi bu mesajı beğendi.

Aleejhoan Aleejhoan Yol açık, yola çık! Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Proje Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1533
  • Beğeniler 230 / 380
  • Ticaret 135, (%100)
İki lafı bir araya getirip cümle kuramayan, kelime cambazlığı yapmaktan, özentilikten, emek hırsızlığından başka bir şey değildir.

http://www.alicankosedag.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al