Yazilimci Horoz adlı üyeden alıntı

Rica ederim. c# açık kaynak olmaya bilir bütün herşeyi microsofta bağlı olabilir fakat MİT'de bile VB.NET kullanılıyorsa microsoft'un dili bir ülkenin gizli istihbaratlarına kadar hizmet ediyorsa hiç birşey olmaz. mesela şunuda örnek veriyim, nesne tabanlı programala ilk başlarda php de yoktu. fakat c# direk nesne tabanlı olarak çıktı ki özelliğiyde buydu. yani php ücretsiz gönül verenlerin geliştirdiği platform, c# microsofttan ayda 100binlerde dolar maaş alan adamların geliştirdiği platform. adamlar c#i sevmese bile çok iyi geliştiriyorlarki o paraları alsınlar diye. PHP hayranlarının bir gün hevesi biterse php olduğu yerde durur. o yüzden bazen firmaların geliştirdiği şeylere önem vermek lazım. he illada c# istemiyorum dersen git java öğren en azından ondada web mobil deskop geliştirebilirsin. php sadece web. :(

Hocam kesinlikle haklısınız kapalı kaynak kodlu unsurlar her zaman daha stabil ve güvenli oluyor. Dediğiniz gibi destekçileri gece gündüz bunun için çalışıyor. Fakat gelişimleri o firmaların ellerinde bu da açıkçası bana göre değil c# iş alanı daha az ,bulunan açıkların suistimali uzun sürüyor (yıllarca bile olabiliyor), geliştiricileri bu işe ellerinden geleni yapıyor fakat sayıları sınırlı diğer tarafta yüzbinlerce göz bir programda oluyor dolayısyla açık bulundu mu anında kapanıyor, birinin gözünden kaçan diğerinin gözüne taklııyor, açık kaynak kod hakkında kaynaklar her zaman daha fazla php olmazsa net dünyası yine olur ama emin olun yüzde 80 i olmaz, penetrasyoncular için php önemlidir dolayısı ile güvenlik araştırmcıları php bilmeli diye düşünüyorum ki bu alanda da çalşmalar yapıyorum. Hocam dediğiniz gibi yapıyorum aynı anda da java öğreniyorum ve uygulama geliştiriyorum bir yanda.