wmaraci reklam
lidertakipci

Film Sitesi Açmak Hakkında Sorular

10 Mesajlar 2.199 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

lordex lordex LO LE Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1127
  • Beğeniler 67 / 135
  • Ticaret 14, (%100)
merhaba bu konuda hakkına bir kaç sorum var deneyımlı kısıler cevaplarsa sevınırım.Oncellıkle arastırdım ama emın olamadıklarımı soruyorum

[*]Ne kadar zamanda para kazanmaya başlıyor. Ne kadar hitte.
    [*]Hangi reklam firmalarını kullanıyorsunuz. Ne tarz reklam çeşitleri
    [*]Hostinginiz nasıl ? sınırsız bır hosting yetıyormu yoksa vps vs lazım mı?
    [*] Hosting lokasyonu önemlimi?
    [*]Filmleri bot ile çekince bir işe yaramıyor mu? Bir yere gelmek için her yerde olduğu gibi ellerin mi konuşması lazım?
    [*]Telif sornlarını nasıl çözüyorsunuz? Telif hakkında geniş bilgi verebilirseniz iyi olur?
    [*]Başı derde giren veya sitesi kapanan var mı?
    [*]Başımızın derde girmemesi için alınacak önlemler nelerdir?
    [*] Çok aktif olmak gerekiyor mu?
    [*] nasıl bir seo stratejisi uygulanıyor
    [*] Bu işe girerken ne kadar bir bütçe gerekli

Çok fazla sordum galıba :D Ama eminim bu sorular bundan sonra ki herkesi aydınlatacaktır .

wmaraci
reklam

MaMiFilm MaMiFilm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 55 / 139
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba hocam, her ne kadar rakibim gibi görünsenizde sorularınıza cevap vermeye çalışacağım. Bende film sektöründe çalışıyorum. 3 yıl önce bir sitem günlük 100k tekil hitlere kadar çıkmıştı daha sonra kapatmak zorunda kaldım. Geçen ay yeni bir site açtım, linkini paylaşamam fakat şu anda günlük +600 organik tekil hitle devam ediyor, site henüz yeni olduğu için yüklenmiyorum.

1- Doğru düzgün para kazanmanız için en az günlük 5 - 10k hitlere ulaşmanız gerekmektedir.
2- Popads, adhood, adcash reklam firmalarını kullanabilirsin, site hiti yüksek olunca özel reklamlar almaya başlarsın.
3- Hosting yerine VPS kullanın, aylık 70 80 TL gibi sağlam bir VPS işinizi görecektir.
4- Lokasyon Türkiye olursa daha hızlı olur, fakat yine de lokasyonun bir önemi yoktur.
5- Bot ile çekmeyin, el ile tek tek girin.
6- Telif hakkı bildirimi gelen filmleri hemen kaldırın. Bazı bildirimler sadece film videolarıyla ilgili olur bazıları ise sayfanın tamanının kaldırılmasıyla ilgilidir. Her iki durumdada telif sahibi ne istiyorsa yapın, asla muhalefet yapmaya kalkmayın.
7- Herhangi bir derde girmedim, sitemde kapanmadı.
8- Çok aktif olmanıza gerek yok, siteniz rayına oturduktan sonra günlük 4 5 film düzenli olarak girmeniz yeterli.
9- Seo konusu çok geniş bir konu, burada onu anlatamam fakat webmaster forumlarından bu konuyla ilgili içeriklere ulaşabilirsiniz.
10- Bütçeye göre büyüme hızınız belirlenir. Sadece sunucu parasını ödeyerekde bir yere gelirsiniz fakat bu çok uzun bir süre alır. Sağlam bir bütçeyle 1 2 ayda yüksek hitlere ulaşabilirsiniz.

Umarım açıklama işinizi görür. İyi forumlar dilerim.

Profesyonel makale hizmeti için iletişime geçebilirsiniz.

Elite Elite WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 19.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 8 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
Açmayın film sitesi telif muabbetleri çok değişti. Bir telif patlatırlarsa başınıza hayatınız değişir bir anda. Benden uyarması.
Kolay gelsin

hairmed hairmed WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Full Stack Web Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** Ü**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 14 / 66
  • Ticaret 5, (%100)
Para kazanmak için bir site açıyorsanız 3 kriteri düşünün.

1) Telif hakları
2) TİB - *******ünikasyon İletişim Başkanlığı
3) Adsense

Bunları herhangi bir şekilde ihlal edecek bir site düşünüyorsanız, yol yakınken vazgeçin derim. Bir süre sonra verdiğiniz tüm emekler çöpe gidebilir.

Film sitesi mesela. Değerlendirelim:

- Telif haklarından dolayı bir firma size maddi/manevi tazminat davası açabilir. Çok büyük bir bedel ödemek zorunda kalabilirsiniz.

- İçeriğinizden dolayı Hosting şirketiniz sitenizi kapatabilir.

- Hosting şirketiniz iletişim bilgilerinizi telif haklarından dolayı size dava açmak isteyen şirketlerle paylaşabilir.

- Dedicated serveriniz varsa, telif hakları sahibi firmanın isteğiyle, size sunucu hizmeti veren firma sorgusuz sualsiz sunucuzu kapatabilir.

- Telif hakları sahibi firmanın talebiyle siteniz TİB tarafından kapatılabilir.

- İçeriğiniz Google Adsense politikalarına aykırı olduğu için Adsense'den beş kuruş kazanamazsınız. Üç kuruş kazanmak için Türk sponsorları kullanmak zorunda kalırsınız.

Bunları bir gün mutlaka yaşarsınız.

Bana sorarsanız, naçizane, yukarıda saydığım 3 kritere uymayan hiçbir siteyle işiniz olmasın derim.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1127
  • Beğeniler 67 / 135
  • Ticaret 14, (%100)

MaMiFilm adlı üyeden alıntı

Merhaba hocam, her ne kadar rakibim gibi görünsenizde sorularınıza cevap vermeye çalışacağım. Bende film sektöründe çalışıyorum. 3 yıl önce bir sitem günlük 100k tekil hitlere kadar çıkmıştı daha sonra kapatmak zorunda kaldım. Geçen ay yeni bir site açtım, linkini paylaşamam fakat şu anda günlük +600 organik tekil hitle devam ediyor, site henüz yeni olduğu için yüklenmiyorum.

1- Doğru düzgün para kazanmanız için en az günlük 5 - 10k hitlere ulaşmanız gerekmektedir.
2- Popads, adhood, adcash reklam firmalarını kullanabilirsin, site hiti yüksek olunca özel reklamlar almaya başlarsın.
3- Hosting yerine VPS kullanın, aylık 70 80 TL gibi sağlam bir VPS işinizi görecektir.
4- Lokasyon Türkiye olursa daha hızlı olur, fakat yine de lokasyonun bir önemi yoktur.
5- Bot ile çekmeyin, el ile tek tek girin.
6- Telif hakkı bildirimi gelen filmleri hemen kaldırın. Bazı bildirimler sadece film videolarıyla ilgili olur bazıları ise sayfanın tamanının kaldırılmasıyla ilgilidir. Her iki durumdada telif sahibi ne istiyorsa yapın, asla muhalefet yapmaya kalkmayın.
7- Herhangi bir derde girmedim, sitemde kapanmadı.
8- Çok aktif olmanıza gerek yok, siteniz rayına oturduktan sonra günlük 4 5 film düzenli olarak girmeniz yeterli.
9- Seo konusu çok geniş bir konu, burada onu anlatamam fakat webmaster forumlarından bu konuyla ilgili içeriklere ulaşabilirsiniz.
10- Bütçeye göre büyüme hızınız belirlenir. Sadece sunucu parasını ödeyerekde bir yere gelirsiniz fakat bu çok uzun bir süre alır. Sağlam bir bütçeyle 1 2 ayda yüksek hitlere ulaşabilirsiniz.

Umarım açıklama işinizi görür. İyi forumlar dilerim.

Açıklayıcı anlatımınız için teşekkür ederim. VPS hiti taşımak için mi tavsiye ediyorsunuz? 10-20 k hiti normal bir host taşıyamaz mı? Lokasyonu şunun için sordum. Teliften vs bulmaları zor olur diye.

Elite adlı üyeden alıntı

Açmayın film sitesi telif muabbetleri çok değişti. Bir telif patlatırlarsa başınıza hayatınız değişir bir anda. Benden uyarması.
Kolay gelsin

Neler değişti hocam?

hairmed adlı üyeden alıntı

Para kazanmak için bir site açıyorsanız 3 kriteri düşünün.

1) Telif hakları
2) TİB - *******ünikasyon İletişim Başkanlığı
3) Adsense

Bunları herhangi bir şekilde ihlal edecek bir site düşünüyorsanız, yol yakınken vazgeçin derim. Bir süre sonra verdiğiniz tüm emekler çöpe gidebilir.

Film sitesi mesela. Değerlendirelim:

- Telif haklarından dolayı bir firma size maddi/manevi tazminat davası açabilir. Çok büyük bir bedel ödemek zorunda kalabilirsiniz.

- İçeriğinizden dolayı Hosting şirketiniz sitenizi kapatabilir.

- Hosting şirketiniz iletişim bilgilerinizi telif haklarından dolayı size dava açmak isteyen şirketlerle paylaşabilir.

- Dedicated serveriniz varsa, telif hakları sahibi firmanın isteğiyle, size sunucu hizmeti veren firma sorgusuz sualsiz sunucuzu kapatabilir.

- Telif hakları sahibi firmanın talebiyle siteniz TİB tarafından kapatılabilir.

- İçeriğiniz Google Adsense politikalarına aykırı olduğu için Adsense'den beş kuruş kazanamazsınız. Üç kuruş kazanmak için Türk sponsorları kullanmak zorunda kalırsınız.

Bunları bir gün mutlaka yaşarsınız.

Bana sorarsanız, naçizane, yukarıda saydığım 3 kritere uymayan hiçbir siteyle işiniz olmasın derim.

Hocam siteye yazı koysak mail atarsanız kadırız vs diye. Ayrıca kendi sunucumda barındırmıyorum ki niye sunucum vs kapansın veya hostum silinsin? ve film sitelerinin kazandığı paralar ortada değil mi?

cevaplar için teşşekkür ederim

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Aslında bunların hepsi siteye kaç kişinin girdiğiyle doğrudan orantılı. Giriş çıkış çoksa, hostingi yükseltirsin, vds falan alırsın, gelirin artar, site üst sıralara çıktıkça telif haklarıyla başın daha çok derde düşer, masrafın artar, reklam gelirleri artabilir, çok aktif olman sürekli film eklemen gerekir.

• Üyelik 30.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1127
  • Beğeniler 67 / 135
  • Ticaret 14, (%100)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Aslında bunların hepsi siteye kaç kişinin girdiğiyle doğrudan orantılı. Giriş çıkış çoksa, hostingi yükseltirsin, vds falan alırsın, gelirin artar, site üst sıralara çıktıkça telif haklarıyla başın daha çok derde düşer, masrafın artar, reklam gelirleri artabilir, çok aktif olman sürekli film eklemen gerekir.

50 tl domain+ hosting ile girip ilerlerim diye düşünüyorum zaman geçince editör vs alırım. Editör fiyatları ne kadar tahmini?

• Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** Ü**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 14 / 66
  • Ticaret 5, (%100)

lordex adlı üyeden alıntı

Açıklayıcı anlatımınız için teşekkür ederim. VPS hiti taşımak için mi tavsiye ediyorsunuz? 10-20 k hiti normal bir host taşıyamaz mı? Lokasyonu şunun için sordum. Teliften vs bulmaları zor olur diye.

Neler değişti hocam?

Hocam siteye yazı koysak mail atarsanız kadırız vs diye. Ayrıca kendi sunucumda barındırmıyorum ki niye sunucum vs kapansın veya hostum silinsin? ve film sitelerinin kazandığı paralar ortada değil mi?

cevaplar için teşşekkür ederim

Film sitelerinden sadece ilk sayfadaki siteler kazanıyor. Onların da bin tane derdi var. Yakından biliyorum. Oralara gelince elbette para kazanıyorsun ama çok ciddi şekilde yıpranıyorsun. Sürekli saldırı alıyorsun. Güvenlik için büyük paralar ödemeye başlıyorsun ve daha bir sürü şey.

Şöyle söyleyeyim. Hosting şirketi veya Dedicated şirketi filmlerin senin sitende bulunup bulunmadığına bakmaz. Gelen talep önemli bir firmadansa başlarını belaya sokmamak için sorgusuz sualsiz silerler.

Bir arkadaşımın sunucusu İngiltere, RedStation'daydı. DIGITURK arkadaşımla iletişime dahi geçmeden direkt olarak RedStation'a ulaşıp sunucuyu kapattırdı. Arkadaşım dosyalarını bile alamadı. Google'daki pozisyonunu toparlamak için 2-3 ay extra uğraştı.

Yurt içinde ise sorgusuz, sualsiz, hiçbir mahkeme tutanağı olmadan adres ve ödeme bilgilerini paylaşıyorlar. Yurtdışında rahat edersin ama orda da aynı şekilde bir şikayet gitti mi, size şu şu sayfaları kaldırın diye uyarıda bulunmadan hesabınızı kapatıyorlar.

15-20k film hitiyle kazanacağınız parayı 1k hiti olan bir kadın veya sağlık sitesiyle kazanabilirsiniz. Üstelik başınız ağrımaz.

Benim de film sitem vardı. 45k hitle aylık 600 lira kazanıyordum ancak. Sonra TİB bir uyarı bile göndermeden siteyi kapattı. Ben de sonrasında bir daha uğraşmadım.

Film sektöründe hit almak kolay. Çocuk oyuncağı. Ama pasta çok büyük olduğu için sadece büyük balıklar parayı kazanıyor. Sabit reklamlar alıyorlar. Sen sponsor reklamı yayınlarsın, kazandığının %40'ını sen bir şey anlamadan ceplerine indirirler. Satışını, clickini, her şeyi az sayarlar. Çünkü onlara muhtaç olduğunu bilirler.

• Üyelik 30.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1127
  • Beğeniler 67 / 135
  • Ticaret 14, (%100)

hairmed adlı üyeden alıntı

Film sitelerinden sadece ilk sayfadaki siteler kazanıyor. Onların da bin tane derdi var. Yakından biliyorum. Oralara gelince elbette para kazanıyorsun ama çok ciddi şekilde yıpranıyorsun. Sürekli saldırı alıyorsun. Güvenlik için büyük paralar ödemeye başlıyorsun ve daha bir sürü şey.

Şöyle söyleyeyim. Hosting şirketi veya Dedicated şirketi filmlerin senin sitende bulunup bulunmadığına bakmaz. Gelen talep önemli bir firmadansa başlarını belaya sokmamak için sorgusuz sualsiz silerler.

Bir arkadaşımın sunucusu İngiltere, RedStation'daydı. DIGITURK arkadaşımla iletişime dahi geçmeden direkt olarak RedStation'a ulaşıp sunucuyu kapattırdı. Arkadaşım dosyalarını bile alamadı. Google'daki pozisyonunu toparlamak için 2-3 ay extra uğraştı.

Yurt içinde ise sorgusuz, sualsiz, hiçbir mahkeme tutanağı olmadan adres ve ödeme bilgilerini paylaşıyorlar. Yurtdışında rahat edersin ama orda da aynı şekilde bir şikayet gitti mi, size şu şu sayfaları kaldırın diye uyarıda bulunmadan hesabınızı kapatıyorlar.

15-20k film hitiyle kazanacağınız parayı 1k hiti olan bir kadın veya sağlık sitesiyle kazanabilirsiniz. Üstelik başınız ağrımaz.

Benim de film sitem vardı. 45k hitle aylık 600 lira kazanıyordum ancak. Sonra TİB bir uyarı bile göndermeden siteyi kapattı. Ben de sonrasında bir daha uğraşmadım.

Film sektöründe hit almak kolay. Çocuk oyuncağı. Ama pasta çok büyük olduğu için sadece büyük balıklar parayı kazanıyor. Sabit reklamlar alıyorlar. Sen sponsor reklamı yayınlarsın, kazandığının %40'ını sen bir şey anlamadan ceplerine indirirler. Satışını, clickini, her şeyi az sayarlar. Çünkü onlara muhtaç olduğunu bilirler.

yabancı dilde site açayım o zaman. mesela almanca veya ingilizce adsende gelirleri çok oluyor mu

• Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** Ü**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 14 / 66
  • Ticaret 5, (%100)

lordex adlı üyeden alıntı

yabancı dilde site açayım o zaman. mesela almanca veya ingilizce adsende gelirleri çok oluyor mu

Tabiki çok yüksek oluyor ama içerik önemli. Özgün içerik üretmeniz ve sağlam bir SEO çalışması yapmanız lazım.

Emek verdikten sonra her şey zamanla oluyor. Önemli olan doğru sektörü seçmek, disiplinli, sabırlı bir çalışmayla uzun vadede emeğinizin karşılığını almak ve bunu istikrarlı bir hale getirmek.

Kolay gelsin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al