wmaraci reklam
lidertakipci

Hp markasini nasil bilirsiniz.

31 Mesajlar 4.047 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Ecancan Ecancan Paylaşmak Güzeldir Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)

Sakulta adlı üyeden alıntı

Bir çok nedeni var, bazı modellerinde ekran kartı devreye girmezken, bazı modellerinde ekran kartı devreye girse bile bir ısınma oluyor ve bu ısınmanın sonucunda bilgisayar durduk yere pat diye kendini kapatıyor. Yani kısacası çipleri çabuk ısınıyor Buna rağmen hp almakta kararlı iseniz Sürekli olarak yani en az 6 ayda bir fan deliklerini temizlemelisiniz ayrıca güzel bir soğutucu almalısınız önerim zalman ve bir defaya mahsus Thermaltake Tg-4 Macun alıp ince bir şekilde işlemci üzerine sürmelisiniz Thermaltake Tg-4 Macun neden alın diyorum kurumuyor işlemcinin ısısını 6 derece daha düşürüyor 6 derece az değil yani kısacası hp bakım isteyen bir makina...

Harmonia adlı üyeden alıntı

Benimkide hp. Tavsiye etmem ısınma sorunu var pat diye kapanma sorunu da vardı. Aşırı ısınıyor.
Şimdi yenisini alacak şansım olsa hp'den uzak dururdum
İyi araştır öyle al.

İyi bir araştırmadan sonra daha uygun fiyata monsterbook buldum hp den gelen bu kadar tepkiden sonra iyi bir araştırma sonuc nihayetinde kararımı verdim. Oyumu monsternotebook tan yana kullanacağım :)
Sakulta Harmonia

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)
HP ile ilgili gördüğüm en güzel yorum şu;

"Tam bir mühendislik harikası, garanti süresi bittiği an bozuluyor."

HP hiç kullanmadım ama kullanan çok gördüm. Hepsi çok şikayetçi oldu. Dünyanın en büyük kişisel bilgisayar üreticilerinden olmasına rağmen hakkını vermiyor. Asus, Acer ya da Dell tavsiye ederim.
Ecancan Sakulta

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)

brown adlı üyeden alıntı

HP ile ilgili gördüğüm en güzel yorum şu;

"Tam bir mühendislik harikası, garanti süresi bittiği an bozuluyor."

HP hiç kullanmadım ama kullanan çok gördüm. Hepsi çok şikayetçi oldu. Dünyanın en büyük kişisel bilgisayar üreticilerinden olmasına rağmen hakkını vermiyor. Asus, Acer ya da Dell tavsiye ederim.

Asus,acer yada dell şuanlki görüşümde monsterin yanında peki bir değeri yok benim gözümde :) :D

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

Ecancan adlı üyeden alıntı

Asus,acer yada dell şuanlki görüşümde monsterin yanında peki bir değeri yok benim gözümde :) :D

Monster'ın yanında yok zaten. Belki Dell Alienware ile yarışabilir.
Ecancan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

naboocreative naboocreative WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek grafik tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 4 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Daha önce HP'nin 3 farklı modelini kullandım. Toplam kullandığım HP sayısı ise 4. Modelleri DV6000 (2 adet), Pavilion DV6-3000 ve son olarak Pavilion G6. DV6000'lerin her ikisinde de ekran chipi değişti. Zaten bu seride öyle bir hastalık vardı ve her ikisinde de sektirmeden değişti. Aynı zamanda ısınma sorunu vardı. Pavilion G6 ise performans olarak güzel olsa da ısınma sorunu hayli var. Pavilion DV6-3000'i ise sona bıraktım. Çünkü öyle böyle değil. Bildiğin sobaydı. Hani kışın iyi. Şaka yapmıyorum. Touch Pad'in sol tarafına elini koy ve ısın. O derece muazzam. Yazın işe çekilmez tabii bu durum. Fan sesi ise muazzam. Dersin ki yakınlarda bir yerlerde havaalanı var ve bir Boeing 737 çalışıyor sanarsın. Abartısız. Makineyi kapattığında ise yaşadığın rahatlık muazzam derecede. Arkadaşlar şu yazdıklarımın hiçbirinde mübalağa etmedim. Hepsi tecrübe ile sabittir. Yıllarca bilgisayar ve notebook tamiri ile de uğraşmış bir kişi olarak söylüyorum. Diyeceksiniz ki neden madem ısrarla HP kullandın. Kullandığım çok sayıda cihaz oldu. Lakin HP'lerin hiçbirine para vermedim. Ya takastan geldi. Ya da arızalı olarak alındı ve tamir edilip akabinde kullanıldı.

Şu anda ne kullanıyorum dersen Sony kullanıyorum. Modeli SVE151E11M. Yaklaşık 2 yıldır bu cihazı kullanıyorum ve hiç pişman değilim. Bana göre alınabilecek notebook markaları Asus, Lenovo, Acer ve Sony. Diğer markalardan satın almak konusunda kesinlikle uzak dururum.

Bir de Panasonic kullandım çok fazla sayıda. Fazla sayıda diyorum çünkü şirkette vardı. Yaklaşık 150 adet. Hem hafif hem dokunmatik ekranlı ve bataryaları 9 saat kadar gidebilen cihazlardı. Magnezyum alaşımlı kasa vs. vs. Lakin profesyonel makinelerdi ve fiyatları 2.700 pound idi o zamanlar için. Isınma olayının yaşandığına hayatta vakıf olunamamıştır. Ancak sistemsel bir sorun olursa belki.

Bu arada ısınmayan notebook yoktur. (Panasonic pro serisi hariç) Çok ısınanı vardır bir de az ısınanı. Tercih sizin :)

• Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)

naboocreative adlı üyeden alıntı

Daha önce HP'nin 3 farklı modelini kullandım. Toplam kullandığım HP sayısı ise 4. Modelleri DV6000 (2 adet), Pavilion DV6-3000 ve son olarak Pavilion G6. DV6000'lerin her ikisinde de ekran chipi değişti. Zaten bu seride öyle bir hastalık vardı ve her ikisinde de sektirmeden değişti. Aynı zamanda ısınma sorunu vardı. Pavilion G6 ise performans olarak güzel olsa da ısınma sorunu hayli var. Pavilion DV6-3000'i ise sona bıraktım. Çünkü öyle böyle değil. Bildiğin sobaydı. Hani kışın iyi. Şaka yapmıyorum. Touch Pad'in sol tarafına elini koy ve ısın. O derece muazzam. Yazın işe çekilmez tabii bu durum. Fan sesi ise muazzam. Dersin ki yakınlarda bir yerlerde havaalanı var ve bir Boeing 737 çalışıyor sanarsın. Abartısız. Makineyi kapattığında ise yaşadığın rahatlık muazzam derecede. Arkadaşlar şu yazdıklarımın hiçbirinde mübalağa etmedim. Hepsi tecrübe ile sabittir. Yıllarca bilgisayar ve notebook tamiri ile de uğraşmış bir kişi olarak söylüyorum. Diyeceksiniz ki neden madem ısrarla HP kullandın. Kullandığım çok sayıda cihaz oldu. Lakin HP'lerin hiçbirine para vermedim. Ya takastan geldi. Ya da arızalı olarak alındı ve tamir edilip akabinde kullanıldı.

Şu anda ne kullanıyorum dersen Sony kullanıyorum. Modeli SVE151E11M. Yaklaşık 2 yıldır bu cihazı kullanıyorum ve hiç pişman değilim. Bana göre alınabilecek notebook markaları Asus, Lenovo, Acer ve Sony. Diğer markalardan satın almak konusunda kesinlikle uzak dururum.

Bir de Panasonic kullandım çok fazla sayıda. Fazla sayıda diyorum çünkü şirkette vardı. Yaklaşık 150 adet. Hem hafif hem dokunmatik ekranlı ve bataryaları 9 saat kadar gidebilen cihazlardı. Magnezyum alaşımlı kasa vs. vs. Lakin profesyonel makinelerdi ve fiyatları 2.700 pound idi o zamanlar için. Isınma olayının yaşandığına hayatta vakıf olunamamıştır. Ancak sistemsel bir sorun olursa belki.

Bu arada ısınmayan notebook yoktur. (Panasonic pro serisi hariç) Çok ısınanı vardır bir de az ısınanı. Tercih sizin :)

Valla hocam ne yalan söleyeyim ben bu yorumlardan ve tecrübelerden sorn hp almayı aklaımda sildim zaten. 200 lira daha koydum üstüne gidip monster alacağım ne asusu ne dell ne sony hiçbiri beni tatmin edemez artık bu saatten sonra monster candır gerisi heycan çok yakın zamanda elime geçer inşallah o zaman anlatırım deneyimlerimi monster ile :)

digidukkan digidukkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)
Asus, monster'ın aksine notebook pazarında lider isimlerden birisidir. Her şey notebook değildir bence, teknik serviste aynı şekilde önemlidir. Cihazın arızaya bırakıldıktan sonra ki geçen süre, en ufak şeyde ücreti size ödetmeye çalışmaları. HP ve ASUS bu konuda iki ciddi firmadır. Müşteri memnuniyeti esastır. HP'nin bu kadar göze batma nedeni aslında satış rakamlarıdır. Monster 1.000 ürün satıyor, 1 cihazı arızalanıyor ama hp 10.000.000 ürün satıyor, 1.000 cihazı arızalanıyor; insanlar da bu tablo karşısında, hp'nin arızalı cihaz sayısı daha fazla diyor ve kötülemeye başlıyor. Ayrıca teknoloji biraz da şans işidir, sıfır aldığınız apple ürünleri bile arızalı çıkabiliyor kutusundan. Bu nedenle önemli olan, satış sonrası hizmetlerdir. Bence cihazdan çok bunu araştırınız.

naboocreative naboocreative WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek grafik tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 4 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Tercih sizin tabii ki hocam. Lakin digi'nin de dediği gibi satış sonrası servis ağı ve desteği de önemli ve göz ardı edilemeyecek bir unsur.

• Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)

naboocreative adlı üyeden alıntı

Tercih sizin tabii ki hocam. Lakin digi'nin de dediği gibi satış sonrası servis ağı ve desteği de önemli ve göz ardı edilemeyecek bir unsur.

digi dükkan adlı üyeden alıntı

Asus, monster'ın aksine notebook pazarında lider isimlerden birisidir. Her şey notebook değildir bence, teknik serviste aynı şekilde önemlidir. Cihazın arızaya bırakıldıktan sonra ki geçen süre, en ufak şeyde ücreti size ödetmeye çalışmaları. HP ve ASUS bu konuda iki ciddi firmadır. Müşteri memnuniyeti esastır. HP'nin bu kadar göze batma nedeni aslında satış rakamlarıdır. Monster 1.000 ürün satıyor, 1 cihazı arızalanıyor ama hp 10.000.000 ürün satıyor, 1.000 cihazı arızalanıyor; insanlar da bu tablo karşısında, hp'nin arızalı cihaz sayısı daha fazla diyor ve kötülemeye başlıyor. Ayrıca teknoloji biraz da şans işidir, sıfır aldığınız apple ürünleri bile arızalı çıkabiliyor kutusundan. Bu nedenle önemli olan, satış sonrası hizmetlerdir. Bence cihazdan çok bunu araştırınız.

Satış sonrası desteklerinede şahit oldum diyebilirim monster yetkililerin gayet iyi bir hizmet sundukları aşikar.

huseyinmavruk huseyinmavruk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam açıkca söylüyorum kimsenin dediğine bakmayınız . size tek önerim var bana duacı olacaksınız bırakın tüm markalrı hp tek geçerim. ısınma eski makinelerde oluyordu şimdi canavar gibi herşeyleri.Türkiyede hp gibi garanti veren 1 tane firma yok bilgisayarım var 2 adet birtanesi anakart yandı garantisi bitmişti eve geldip aldılar değiştirip anakartı pc yi yeniden gönderdiler cebimden kargo parası bile çıkmadı. düğer markalarda usb mi bozuldu ücret alınır ama hp 10 numara yıksın herkes tabuları bence

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al