Demode bloglar

19 Mesajlar 1.966 Okunma
smmexpress

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
Sürekli süreki rastlıyorum şu tip bloglara.. Adamlar blog kurmuş, içerik çorba gibi.. Bir yandan legal içerik (crack,hile v.s.) paylaşıp, bir diğer yandan teknoloji haberleri yayınlıyorlar, öte ki yandan bir o kadar alakasız içerik giriyorlar..

Ya kardeşim teknoloji haberi okumak isteyen biri, bloğun her köşesinde farklı farklı konu dışı serseri konu başlıkları görmek istemez. Veya program indirmek için giren kişi sürekli teknoloji haberlerine rastlamak istemez. Çünkü o adamın o an siteye giriş amacı bellidir. Programı indirip çıkmaz ister. Ya ne bileyim, böyle "her kitleye hitap edeyim" diye saçma sapan işler yapmayın.

Ben kendi fikrimi söylüyorum; şu tip bloglar açıp interneti çöplüğe çevirmeyin artık. Kitlenizi seçmesini bilin. Blog kurduktan sonra kendinize " ben şuna hizmet ediyorum." veya "benim kitlem şudur" diyebilin.

Hani bir de bloğun başlığını "teknoloji hakkında her şey" diye girerler ya ona da ayrı bir kıl olurum.

Şuan da o şekilde hit kazanmış, tanınmış bir çok blog var. Ama benim gözümde bu blog sahipleri "blogculuk"dan gıdım anlamayan insanlardır.. Bloğu hit manyağı yapacağım diye bir yerlerini yırtan insanlardan başka bir şey değildir bana kalırsa.. Şu tarz blogları görmekten sıkıldım artık..

Ben görüşümü bildirdim. Artık isteyen dikkate alır, isteyen almaz. Ama bu tip blogların demode olduğu kesin bi'şeydir.

wmaraci
reklam

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Güzel bir noktaya değinmişsin. Kişisel blog diye başlayıp teknoloji makalesi yazan çok yazar gördü bu gözler. Ama mesela sen de aynı şeyi yapmışsın. Blogunda harddisk temizliğinden, seri katillerden ve blogger'dan bir arada bahsetmişsin :) Bu tür durumlar ziyaretçiyi manyak ediyor.

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)

İsa adlı üyeden alıntı

Güzel bir noktaya değinmişsin. Kişisel blog diye başlayıp teknoloji makalesi yazan çok yazar gördü bu gözler. Ama mesela sen de aynı şeyi yapmışsın. Blogunda harddisk temizliğinden, seri katillerden ve blogger'dan bir arada bahsetmişsin :) Bu tür durumlar ziyaretçiyi manyak ediyor.

bloğumun son zamanlarında paylaştığım bazı içerikler sosyal medyadan gelen hit'i test etmek içindi hocam :) yoksa doğru diyorsun

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)

Civan Demir adlı üyeden alıntı

bloğumun son zamanlarında paylaştığım içerikler sosyal medyadan gelen hit'i test etmek içindi hocam :) yoksa doğru diyorsun

Pardon :)

Tekrar söylüyorum çok güzel bir noktaya değinmişsin. Her işi yarım yamalak yapacağına bir işi adam gibi yap doğru değil mi? Bir siteye girildiği zaman makale, alan adı v.s. hepsi aynı yöne bakıyor olmalı. Yani bu adam şu konu hakkında yazıyor diyebilmeliyim.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)

İsa adlı üyeden alıntı

Pardon :)

Tekrar söylüyorum çok güzel bir noktaya değinmişsin. Her işi yarım yamalak yapacağına bir işi adam gibi yap doğru değil mi? Bir siteye girildiği zaman makale, alan adı v.s. hepsi aynı yöne bakıyor olmalı. Yani bu adam şu konu hakkında yazıyor diyebilmeliyim.

Başarısız girişimcilik hocam.

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Bu alakasız konular bütünü bloglar konusunda ben de size katılıyorum. Ama bir yandan da tek bir konu ile blog yürütülmesini çok mantıklı bulmuyorum. İki üç kategoride yürümesi bence daha iyi yazar için de okuyucu için de...

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Bundan 5 sene önce blogculuk kavramı daha bir güzeldi.

Yerlitek Yerlitek Gelecek internettir. Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 34 / 23
  • Ticaret 26, (%96)
6 yıldır belli başlı sitelerde yazarlık yaptım. Ünlü sitelerden normal blog sitelerine kadar. Ancak şunu farkettim. Tek bir konu üzerine yoğunlaşan siteler fazla yaşayamadı ya da konularını çoğaltma uğraşına girdi. Çünkü bir yazar için sitesindeki konuların çokluğu veya azlığı değil, yazdığı yazının okunup okunmamasıdır önemli olan. Eğer yazıları okunmuyorsa farklı konular ve farklı platformlara yönelerek, daha geniş bir kitleye sahip olacaktır. Bugün evet birçok teknoloji makaleleri yazan site var ancak çoğunun gerçek hit aldığı konu teknoloji değildir.

Kısacası konuların azlığı veya çokluğu değil, yazının özgünlüğü ve kalitesi önemlidir.

kappadox kappadox WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 38 / 49
  • Ticaret 5, (%100)
Yorum yapmadan edemeyeceğim malesef... Haklılık payınız olduğu kadar haksız olduğunuz noktalarda var. Bizim ülkemizde blog takipçisi bir kitlenin çok olmadığını düşünüyorum takip edenler ise zaten blog sahipleri... İnsanlar bilgiyi alıp kaçıyorlar eskisi gibi değil durum. Teknolji bloguna girip tüm telefon markalarını incelemiyorlar.

Benim yeni kurduğum blog tam bahsettiğiniz gibi çorba blog. Yani niş blog değil. 125 yazım var ve günlük 250 tekil hitim var. Aramalar hepsi google den gelme. Hiçte şikayetçi değilim ve kategorilere ayırdım yazılarımı.

www.antiksirlar.com

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)

kappadox adlı üyeden alıntı

Yorum yapmadan edemeyeceğim malesef... Haklılık payınız olduğu kadar haksız olduğunuz noktalarda var. Bizim ülkemizde blog takipçisi bir kitlenin çok olmadığını düşünüyorum takip edenler ise zaten blog sahipleri... İnsanlar bilgiyi alıp kaçıyorlar eskisi gibi değil durum. Teknolji bloguna girip tüm telefon markalarını incelemiyorlar.

Benim yeni kurduğum blog tam bahsettiğiniz gibi çorba blog. Yani niş blog değil. 125 yazım var ve günlük 250 tekil hitim var. Aramalar hepsi google den gelme. Hiçte şikayetçi değilim ve kategorilere ayırdım yazılarımı.

Hocam çorba var corba var...
kappadox

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al