Facebook Sayfamın Durumu Nasıl

8 Mesajlar 613 Okunma
smmexpress

StreetStiLLs StreetStiLLs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Matematik Öğretmeni
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 6 / 57
  • Ticaret 3, (%100)
Sayfamı ocak ayının sonlarında açtım. Tek kişi yönetiyorum ve emek vererek geliştirmeye çalışıyorum.
Şuan ki durumu açılış tarihine göre nasıl?
Daha hızlı beğeni için ne yapmalıyım? (Organik)
Yaptığım yanlışlar var mı?

Sayfam: Komik mi?

wmaraci
reklam

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
Olumlu:

+ Sayfa da paylaştığın içerik süreleri uygun. Yarım saat ya da 1 saat aralıklar ile atıyorsun.

+ Hiç reklam falan yapmamışsın benim gördüğüm kadarıyla. Eğer yapmamışsan bu iyi. Çünkü reklam yapmak için henüz erken.

Olumsuz:

- Sayfa da paylaşılan gönderin bir çoğu çok öncelerden paylaşılmış içerikler. Bu seni tıpkı diğer sayfalar gibi sıradan bir sayfa yapar.

- Sayfanın açılışından bu yana geçen sürede sayfa yeterince büyümemiş.

Öneri:

+ Sayfanın çabucak büyümesini istiyorsan, başka sayfaların gönderilerine sayfanın adı ile "özgün" ve konu ile alakalı yorumlar yap. (aman gidip "allahı seven sayfayı beğensin" gibi yorumlar yapma. Uzak dur. Kitleye yansır. )

+ Yerinde olsam facebook'a verdiğim emeği Twitter'a verirdim. Orada erişim sıkıntısı yok. Facebook'da 10 bin beğeninde olsa, gönderiyi max 3-4 bin kişi görür. Ama twitter'da öyle değil. Kaç takipçin varsa hepsinin haber kaynağında çıkarsın. Facebook daha çok sayfalardan kar etmeyi hedefliyor. Eğer reklam vermessen sayfaya verdiğin emeğe üzülürsün.

+ Eğer yok ben facebook'da devam edeceğim diyorsan, o zaman farklı olmak zorundasın. Bak ben "gta caps" adında bir sayfa açmıştım (sonradan sattım) sayfaya 1 ayda 60k üye topladım özgün yorum ve capslerle. Eğer kitle istiyorsan başkalarından farklı olmalısın, özgün olmalısın.

• Üyelik 15.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 6 / 57
  • Ticaret 3, (%100)

Civan Demir adlı üyeden alıntı

Olumlu:

+ Sayfa da paylaştığın içerik süreleri uygun. Yarım saat ya da 1 saat aralıklar ile atıyorsun.

+ Hiç reklam falan yapmamışsın benim gördüğüm kadarıyla. Eğer yapmamışsan bu iyi. Çünkü reklam yapmak için henüz erken.

Olumsuz:

- Sayfa da paylaşılan gönderin bir çoğu çok öncelerden paylaşılmış içerikler. Bu seni tıpkı diğer sayfalar gibi sıradan bir sayfa yapar.

- Sayfanın açılışından bu yana geçen sürede sayfa yeterince büyümemiş.

Öneri:

+ Sayfanın çabucak büyümesini istiyorsan, başka sayfaların gönderilerine sayfanın adı ile "özgün" ve konu ile alakalı yorumlar yap. (aman gidip "allahı seven sayfayı beğensin" gibi yorumlar yapma. Uzak dur. Kitleye yansır. )

+ Yerinde olsam facebook'a verdiğim emeği Twitter'a verirdim. Orada erişim sıkıntısı yok. Facebook'da 10 bin beğeninde olsa, gönderiyi max 3-4 bin kişi görür. Ama twitter'da öyle değil. Kaç takipçin varsa hepsinin haber kaynağında çıkarsın. Facebook daha çok sayfalardan kar etmeyi hedefliyor. Eğer reklam vermessen sayfaya verdiğin emeğe üzülürsün.

+ Eğer yok ben facebook'da devam edeceğim diyorsan, o zaman farklı olmak zorundasın. Bak ben "gta caps" adında bir sayfa açmıştım (sonradan sattım) sayfaya 1 ayda 60k üye topladım özgün yorum ve capslerle. Eğer kitle istiyorsan başkalarından farklı olmalısın, özgün olmalısın.

Twitter düşüncem var ama Kuzey kıbrısta olduğum için buraya telefon onayı gelmiyor :D

Keşke gelse 10tane hesap açıp farklı ilgili oldugum konularda paylaşım yapmayı düşünüyorum. Sonrasındada siteler için hit anlamında faydası da olucak tabi.

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)

StreetStiLLs adlı üyeden alıntı

Twitter düşüncem var ama Kuzey kıbrısta olduğum için buraya telefon onayı gelmiyor :D

Keşke gelse 10tane hesap açıp farklı ilgili oldugum konularda paylaşım yapmayı düşünüyorum. Sonrasındada siteler için hit anlamında faydası da olucak tabi.

Twitter'a üye olurken telefon onayı istiyor mu ki ? Ben dün üye oldum istemedi

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 6 / 57
  • Ticaret 3, (%100)

Civan Demir adlı üyeden alıntı

Twitter'a üye olurken telefon onayı istiyor mu ki ? Ben dün üye oldum istemedi

Bende istiyor ve orasıda geçmiyor :'(

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)

StreetStiLLs adlı üyeden alıntı

Bende istiyor ve orasıda geçmiyor :'(

dilersen sana bi tane hesap açabilirim. bana mail adresini yaz ver ben sana açıp yollarım

ceyzer ceyzer WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 12.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 698
  • Beğeniler 46 / 90
  • Ticaret 1, (%100)
merhaba sayfanız güzelmiş ben bişey soramak istiyorum nasıl beğeni çekiliyor yani ben 2-3 kere denedim ama geri sildim hep 5-10 kişiyi geçiremedim en başta reklam filan mı vermek gerekiyor. bazıları yorumların altına yorum yazın demiş ama oda bir yere kadar onunda kısıtlaması var çünkü ?

• Üyelik 15.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 6 / 57
  • Ticaret 3, (%100)

ceyzer adlı üyeden alıntı

merhaba sayfanız güzelmiş ben bişey soramak istiyorum nasıl beğeni çekiliyor yani ben 2-3 kere denedim ama geri sildim hep 5-10 kişiyi geçiremedim en başta reklam filan mı vermek gerekiyor. bazıları yorumların altına yorum yazın demiş ama oda bir yere kadar onunda kısıtlaması var çünkü ?

Ben ilk önce çevremden 100-200 arası beğeni aldım. Sonrasında beğenilerden paylaşımlardan yorumlardan diğer kişiler görerek beğeni yavaş yavaş arttı. Ama benden daha hızlı kasıyorlar onu nasıl yapıyorlar bilmiyorum

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al