wmaraci reklam
lidertakipci

Akkuyu Uranyum Santrali Hakkında Bilinmeyen 25 Gerçek

98 Mesajlar 13.602 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 20.05.2013
    • Yaş/Cinsiyet 41 / E
    • Meslek Serbest
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad M** Y**
    • Mesajlar 1170
    • Beğeniler 216 / 214
    • Ticaret 0, (%0)
    Hayir siz nükleer santrali in zararini savunurken mühendis deprem uzmani olmuyorsunuz da biz konuya hakim olup savununca mi muhendis oluyoruz gercekleri görmek icin muhendis olmaya o işin uzmani olmaya gerek yok aslinda bunlari burda konusmaya da gerek yok o santral yapilacak :)
    blogkum sorueki MaMiFilm

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    reklam

kral55 kral55 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 05.01.2015
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek webmaster
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad O** Ç**
    • Mesajlar 251
    • Beğeniler 118 / 35
    • Ticaret 10, (%100)

chimera adlı üyeden alıntı

Açılacak santralin uçak düşürebileceğini senden duydum. Böyle zararı da varmış demekki. Ben hes projelerine de karşıyım. Çevre ve doğaya zarar vermeden elektrik üretilmesininden yanayım rüzgarla yada güneşle.

http://imgur.com/CnzsEGY

Tipik malum parti yandaşı gibi yorum atmışsın, sanada bu yakışır.

Hani doğa sevgisi ? Hani nerde kaldı. İmgur ile link attıın resimde tarım yapılan alanları doldurmaya ne gerek var? Hadi doldurdun diyelim panellerle, bu güneş bugün var yarın yok. Bi ülke bu panellerden 100 tanede yapsa 1000 tane de yapsa bi işe yaramaz. anca bi ilçenin elektriğini karşılar. O da şu an tüketmiş olduğunuz pc elektriği olur :D

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 20.05.2013
    • Yaş/Cinsiyet 41 / E
    • Meslek Serbest
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad M** Y**
    • Mesajlar 1170
    • Beğeniler 216 / 214
    • Ticaret 0, (%0)
    İnanin benim ucakla santral örneğinden ucagin nasil duşecegini nasil cikardin bilmiyorum ama sunu anladim karsimdaki kapasite olarak tartismaya degmeyecek biri

Ek Olarak: Sadece ruzgar ve guneşi savunanlar Allahimmm nolur susun :)
    isousluer kral55

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.01.2015
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek webmaster
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad O** Ç**
    • Mesajlar 251
    • Beğeniler 118 / 35
    • Ticaret 10, (%100)

bitirimci adlı üyeden alıntı

İnanin benim ucakla santral örneğinden ucagin nasil duşecegini nasil cikardin bilmiyorum ama sunu anladim karsimdaki kapasite olarak tartismaya degmeyecek biri

Ek Olarak: Sadece ruzgar ve guneşi savunanlar Allahimmm nolur susun :)

:D :D :D aynen buna çok güldüm :D :D

wmaraci
    wmaraci

digidukkan digidukkan WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 26.01.2012
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek Meslek
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad A** K**
    • Mesajlar 1194
    • Beğeniler 1 / 269
    • Ticaret 5, (%100)
    Olaya din yada siyaset olarak bakmaktan vazgeçip, yaşama hakkınızı elinizden alabilecek bir proje olarak bakın. 1986 yılında yaşanan çernobil reaktör kazasından sonra, dünya'nın en gelişmiş ülkelerinden birisi olan japonyada yine bir reaktör kazası yaşanıyor ama Türkiye hala Nükleer diye diretiyor. Senin ülken bırak gelişmiş ülke olmayı, gelişmekte olan ülke konumunda bile değil. Birileri Türkiye'nin gelişmesi istenmiyor diyorlar, emin olun birileri Türkiye'nin gelişmesini istemiyor olsa, sizin düşündüğünüzün aksine nükleer santral ister; çünkü o santral patladığında ortada gelişecek bir Türkiye'de kalmayacak. Türkiye'de çözülmesi gereken milyonlarca sorun varken, tek derdimiz nükleer mi oldu. Askeri bölgede cephanelik patlıyor, uçuş güvenliği en üst düzey olan havaalanlarında drone uçuruluyor ve bizim ülkemiz nükleer santral istiyor, niye çünkü nükleer bizi 10.000.000 sene ileriye götürecek ve refaha ulaşacağız. Yapanların kim olduğunu bile konuşmaya gerek yok aslında, birisi "milletin a... koyacağız" diyen şahsiyetsizin firması, diğeri de çernobil'i yapan firma. Yani tablo böyle olunca kimse bana refah dolu bir gelecekten bahsetmesin. Ayrıca bazı bilmişler başımıza Atom Mühendisi kesilmiş hemen, sizin atom bilginiz ilkokulda yada lisede gördüğünüz kadar. Sen ne kadar biliyorsun da konuşuyorsun diyebilirsiniz, haklısınız ama benim bilgim, gördüklerimdir. Atomun ne kadar tehlikeli olduğu ortada ve saldırıya uğrama riski de 80% 'dir, koruyamayacağımız da aşikar. Yarın, savaş çıksa ve ilk bu nükleer santralleri patlatsalar, ondan sonra siz sağ biz selamet. Daha kömür madenciliği sektöründe gelişme sağlayamamış ve ölen madencilerin arkasından, güzel öldüler diyen bir sistemin işleteceği bir Nükleer santralden bahsediyoruz. En başta da söylediğim gibi, dini ve siyaseti kenara bırakıp önce Nükleer Santralin zararlarını araştırın. Belki sizin değil ama benim hayatımı veya çocuklarımın hayatını riske almak kimsenin hakkı değil.

https://youtu.be/1iN1RTLLQjo

https://youtu.be/nDroFgcxv_w

https://youtu.be/Ae6jKppIxfk

"... herşeyden çok sevdiğim insan, onu kendim doğurmuş olsam daha fazla sevemeyeceğim insan gözlerimin önünde bir canavara dönüşerek öldü. Lenf bezlerini aldıkları için dolaşımı bozulmuştu, burnu bir yana kaydı, üç misli büyüdü. Gözleri iki yana bakmaya başladı, içlerinde farklı bir ışık vardı. Daha önce görmediğim ifadeleri görüyordum. Artık burada değildi sanki yine de gözlerinde bakan birileri vardı. Sonra bir gözü tamamen kapandı.

Tek korktuğum şey kendi halini görmesiydi. Sonra benden el işaretleriyle aynayı istemeye başladı. Unutmuş gibi yapar mutfağa kaçardım. İki gün boyunca onu atlatmayı başardım. Üçüncü gün not defterine “Aynayı getir” yazıp sonuna üç ünlem işareti koydu. Fısıldamayı bile başaramadığı için kalemle anlaşıyorduk… Sonunda en küçük aynayı getirdim. Kendine baktı ardından kafasını yatağa vurmaya başladı. Onu avutmaya çalıştım…

… Sıradan bir kanser değildi bu Çernobil kanseriydi. Doktorların dediğine göre, tümörler vücudunda metastaz yapsaymış kısa sürede ölürmüş. Oysa yavaş yavaş vücudu boyunca, yukarıya yüzüne doğru ilerlemiş. Yüzünde siyah bir şey oluştu. Çenesi kayboldu, dili dışarı çıktı. Damarları dışarı çıktı, kanamaya başladılar. Boynundan, yanaklarından, kulaklarından, her yerinden… Soğuk su getirip onu ıslak bezlerle sarardım ama hiçbir faydası olmazdı…“

Valentina Timofeyevna Panaseviç
    Çernobil müdahale ekibindeki bir inşaat işçisinin karısı
    chimera TeamScriptim MIRILTI

kişi bu mesajı beğendi.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
    • Üyelik 05.04.2011
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Yazılım Geliştirici
    • Konum Konya
    • Ad Soyad İ** U**
    • Mesajlar 4900
    • Beğeniler 1419 / 2962
    • Ticaret 45, (%100)
    Bu ülkede Marmaray'a tepemize çökecek diye de karşı çıkıldı zamanında. Şimdi paşa paşa kullanılıyor. Metrobüsün ilk zamanlarında yollar daralacak diye karşı çıkıldı şimdi metrobüs ile milyonlar taşınıyor. Üçüncü köprüye karşı çıkılıyor, hava limanına karşı çıkılıyor, nükleer santrale karşı çıkılıyor.

Not: Ekonomiyi eleştirirsin, eyvallah. Terör politikasını eleştirirsin, eyvallah. Eğitim sistemini eleştirirsin, eyvallah. Bunların hepsi tartışılır. Ama ülkenin yararına olacak şeyleri körü körüne (hükümete olan nefret yüzünden) eleştirmek bence boş muhabbetten başka bir şey değildir.

Not: Maddelerin kaynakları da yanlarına yazılırsa konu sahibi muhatap alınacaktır.
    Mahmut54 27207 sorueki

kişi bu mesajı beğendi.

stroncow stroncow WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 03.02.2015
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Elektrik
    • Konum Bursa
    • Ad Soyad S** Y**
    • Mesajlar 414
    • Beğeniler 186 / 94
    • Ticaret 2, (%100)
    Evet diyenler şöyle karşıma geçsin rus ruleti oynayalım. Hiçbir şeyden haberiniz yok, gerçekten çok yazık. Türkiye bu hallere düşüren andavallığın ta kendisidir.
    MIRILTI

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.01.2015
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek webmaster
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad O** Ç**
    • Mesajlar 251
    • Beğeniler 118 / 35
    • Ticaret 10, (%100)

stroncow adlı üyeden alıntı

Evet diyenler şöyle karşıma geçsin rus ruleti oynayalım. Hiçbir şeyden haberiniz yok, gerçekten çok yazık. Türkiye bu hallere düşüren andavallığın ta kendisidir.

siz zararından dolayı mı karşısınız acaba =??

digidukkan digidukkan WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 26.01.2012
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek Meslek
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad A** K**
    • Mesajlar 1194
    • Beğeniler 1 / 269
    • Ticaret 5, (%100)
    Nükleer santral projesini destekleyenler ölse zerre kadar önemsemem, hatta sevinirim bile ama söz konusu olan koca bir ülkenin geleceği. Dalgalarla boğuşan kıyılarımıza, dalga enerjisi ile elektrik üreten tesisler yada yılın her günü rüzgar esen ovalarımıza, rüzgar türbinleri yerine; Nükleer santral. Rus ruletinde bile ölürsün biter gider her şey ama radyasyon ile kan kusarak, etlerin lime lime dökülerek ve acı içinde kıvrana kıvrana can verirsin.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
    • Üyelik 05.04.2011
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Yazılım Geliştirici
    • Konum Konya
    • Ad Soyad İ** U**
    • Mesajlar 4900
    • Beğeniler 1419 / 2962
    • Ticaret 45, (%100)
    Nükleer santrale hayır diyenlere bir önerim var, ülkede sigara ve alkolü de tamamen yasaklanması için bir şeyler yapabilirler mi yoksa özgürlük safsatası diye sokaklara mı dökülürler? Sonuçta sigara ve alkol de günden güne insanları öldürüyor.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al