lostyazilim

Farklı dillerde niche site açmak ve kazanmak

9 Mesajlar 2.862 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Charizard Charizard Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 190
  • Beğeniler 74 / 43
  • Ticaret 13, (%100)
Herkese selamlar olsun arkadaşlar. Kendi blogumda oldukça fazla paylaşım yapmayı düşünüyorum.Bunlardan ilki olacak konudasınız şuan.Dilerseniz hemen konuya girelim.

Adsenseden türkçe sitelerde kazanmak kolay ancak tık başı alınan tbm oranları her ne kadar filitreleme yapsakta yetersiz kalıyor.Verdiğimiz emeğe ve harcadığımız onlarca tl gidere değmiyor.

Artık sektör değiştirmeli farklı dillerde dünyaya açılmalısınız.Bunun için almanca veya ingilizce kursuna gitmeniz gerek yok.Biraz esnaf kafası olması lazım sizde.

Bizim insanımız ne arıyorsa farklı ülkelerin insanlarıda onları arıyor. Ha farklılıklar olacaktır normal.İşte olayda burada bitiyor.Eğer sen o farklılıkları yakalarsan zaten şuan benım makalemi okumayıı bırakmış kendi makaleni yazıyor olacaksın.

Örnek bir kelimeden yola çıkacağız.Dilimiz ingilizce olsun.Ben oldum olalı dekorasyonu hep sevmişimdir.Lisede, üniversitede ve üniversite sonrası ile evlilik dönemim arasında dekorasyon sektörü bana hep kazandırdı kesinlikle sizinde bir kez bu sektörde aktif olmanız gerekiyor.

Kelime belirleyelim.Türkçe olsaydı kolayda ancak şuan daha farklı bir dildeyiz.Hemen adwors kelime aracını açıyoruz.Bir sekmedede google translate açılı olsun.

Tek tek kelime arayacağız.Şuan benim bulduğum güzel bir kelime var “interior decorator salary” güzel bir kelime ve rekabet düşük verdiği tbm oranıda gayet güzel.

Aranma hacmi gayet iyi yeni başlayanlar için.Aylık 1,000 aranma hacmi var güne bölersek 30-40 adet tekil elde etmiş oluruz.

Bu tip kelimelerde öne gelirseniz başı çekerseniz kazanırsınız.Ben şuan sadece örnek bir kelimeden yola çıkıyorum.1k aranma hacmi olan kelime için zaman hacaman bu ve benzeri kelimeler olabilir hacim minimum 3-5k olmalı.

Bu kelimede şimdi bir domain alacağız.Bu domain başlı başına anahtar kelimemiz ile oluşmalı.Örnek şuan bu domain boşta “interiordecoratorsalary.com”.Küçük bir çalışma ile bu kelimede bu domain ile kafaya gelebiliriz.

Geldiğimizde güzel bir yerleşim ile 30-40 tekilden 2-3 tıklama alırsak güzel kazanç sağlamış olacağız.
Gerisi basit bilindik wordpress kurulumu.Gerek gördüğüm sadece 3 eklenti. ( yoast, sitemap ve image sitemap ).Güzel bir yerleşim ve muhteşem bir sonuç.

Peki içerik üretimi nasıl olmalı ? Bunun için şuan bir çok hali hazırda spin programı var.Böylesine saçma programları görünce hatta bunları kullananları görünce çıldırıyorum.

Bul abicim türkçe metin.Çevir ingilizceye koy gitsin yeterlimidir değildir.Ancak önce neyi istediğinzi önemlidir.

Sen çabuk hitlensin kazandırsın patlasın mı istiyorsun site ? Yoksa sen sabırla uğraşırım emek veririm kazanır kazandıkça sevindirir ilerde büyük paraya satarım mı istiyorsun ?

Patlasın istiyorsan yukardaki işlemi yapabilirsin.Yoksa patlamasın diyorsan ya dil bil yada makale yazdır.

Peki bunun dışında ne yapılabilir.Sadece görseller üzerinden galerili konular oluşturabilirsiniz.Kısa yoldan google images aramalarında öne çıkarsınız güzel hit alır diğer alt sayfalardan tekil hitinizi yükseltir kazançınızı arttırırsınız.

Ayrıca sosyal medyayı yazmadım sebebi vaz geçilmez olmasıdır.Her bir web sitesi için popüler sosyal mecraları kullanın.Zorunlu olduğu içinde ben bahsetmedim.

Umarım anlatımımı beğenmişsinizdir.Anlatımda iyi değilimdir ancak uygulamada emin olun istediklerimi yapabilirim.
Takipte kalın yeni paylaşımlarda bulunacağım.

Kaynak: Farklı dillerde niche site açmak ve kazanmak
cmddmc ZirveSEO

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)
Çok iyi yazmışsınız elinize sağlık Şahsen uzun süredir uyguladığım bir sistemdir. Neredeyse 2 yıldır niche kelimeler için analiz yapıyorum vebu şekilde çalışıyorum. Hatta bir örnek de benden olsun

Ktegoriyi ifşa etmemek adına kelimeyi karaladım ama bunun gibi inanamayacağınız tonlarca kelime var. Bu kelimelerden güzel domainler alıp iyi bir içerikle iyi kazançlar sağlanabilir. Ancak sizin de dediğiniz gibi spinle spanla olacak iş değildir. Ya iyi bir ingilizceye sahip olacaksınız ya da biraz bütçe ayırıp işçeriği başkalarına yaptıracaksınız. Ama bana kalırsa asıl önemli olan fikirdir. Yani niche çalışmak bir nevi spesifikleşmektir ve bana kalırsa herkesin saldırdığı bir yere saldırmak yerine azınlığa hizmet etmek daha risksiz ve daha kazançlıdır.
Charizard

kişi bu mesajı beğendi.

Charizard Charizard Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 190
  • Beğeniler 74 / 43
  • Ticaret 13, (%100)

erekaone adlı üyeden alıntı

Çok iyi yazmışsınız elinize sağlık Şahsen uzun süredir uyguladığım bir sistemdir. Neredeyse 2 yıldır niche kelimeler için analiz yapıyorum vebu şekilde çalışıyorum. Hatta bir örnek de benden olsun

Ktegoriyi ifşa etmemek adına kelimeyi karaladım ama bunun gibi inanamayacağınız tonlarca kelime var. Bu kelimelerden güzel domainler alıp iyi bir içerikle iyi kazançlar sağlanabilir. Ancak sizin de dediğiniz gibi spinle spanla olacak iş değildir. Ya iyi bir ingilizceye sahip olacaksınız ya da biraz bütçe ayırıp işçeriği başkalarına yaptıracaksınız. Ama bana kalırsa asıl önemli olan fikirdir. Yani niche çalışmak bir nevi spesifikleşmektir ve bana kalırsa herkesin saldırdığı bir yere saldırmak yerine azınlığa hizmet etmek daha risksiz ve daha kazançlıdır.

Sektör güzel kelime şahane bu tip 5 kelime ile evde alınır arabada alınır.Tabi içerik kalitesine göre süreç değişir.

Basma içerikle, copy paylaşımlar ile kazanılmaz demiyorum elbette kazanılır ancak en yakın güncellemede güm veya bir şikayete bakar olay.Ya siteden olursun ya adsenseden.

Kazanmak istiyorsan okuyacak , araştıracak , çalışacak ve sessiz kalacaksın.Şuan bu forum veya diğer forumlarda yapmış olduğun emek vermiş olduğun siteni clonlamaya hazır yüzlerce kişi var.

Yorumun için teşekkür ederim.

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)

Charizard adlı üyeden alıntı

Sektör güzel kelime şahane bu tip 5 kelime ile evde alınır arabada alınır.Tabi içerik kalitesine göre süreç değişir.

Basma içerikle, copy paylaşımlar ile kazanılmaz demiyorum elbette kazanılır ancak en yakın güncellemede güm veya bir şikayete bakar olay.Ya siteden olursun ya adsenseden.

Kazanmak istiyorsan okuyacak , araştıracak , çalışacak ve sessiz kalacaksın.Şuan bu forum veya diğer forumlarda yapmış olduğun emek vermiş olduğun siteni clonlamaya hazır yüzlerce kişi var.

Yorumun için teşekkür ederim.

Bildiğim bir şey varsa o da tr de tbm lerin düşük olması aynen bahs ettiğin kopya içeriklerden kaynaklı. Bir konuyla ilgili aynı makaleden 100 lerce var arkadaş sen google'ı çöp yapmaya kalkarsan böyle tbm lere layık olursun işte. Bu yukarıda ki kelime ingilizce bu arada merak eden varsa. Yoksa nerde tr kelimeye 14 TL tbm :D

wmaraci
wmaraci

mondschein mondschein WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek sd
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1206
  • Beğeniler 52 / 147
  • Ticaret 5, (%100)
Guzel konu takipte kaliyim.

mklgirisim mklgirisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 33 / 14
  • Ticaret 16, (%100)
konuyu takipdeyim

sevdagemisi sevdagemisi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 16 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Guzel konu takipteyim bende acmayi planliyor gibiyim

uur26 uur26 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci-reklamcı
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaslar ben bugun alsam domain kursam siteyi , 20.30 makale yazdirsam konu uzerine. Gun de 5 tane eklesem. Ne zaman hit gelmeye baslar daha onemlisi adsense'e ne zaman basvurmaliyim ? Pek bilgim yok konu uzerine ama ben bu sektore girecem kafasindayim arkadaslar.

basymgroup basymgroup Parabol Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 871
  • Beğeniler 70 / 257
  • Ticaret 10, (%100)
20-30 makale ile olacak iş değil. 300 tane yazdır günde 3 tane zamanla 100 gün sonra adsense e başvur.

wmaraci
Konuyu toplam 7 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 7 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al