freelance iş ilanları

Yandex'te sitelerin sıralanması

36 Mesajlar 5.728 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

MaMiFilm MaMiFilm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 55 / 139
  • Ticaret 0, (%0)
Google'dan siteye günde 1000 kişi gelirken Yandex'den 20 kişi anca ya geliyor yada gelmiyor. Günlük 1 milyon tekil hiti olan bir arama motorundan gelen ziyaretçi sayısı çok az, buda demek oluyorki sıralamaları çok geç güncelleniyor veya doğru yapılamıyor. Yandex'in büyümesini isterim fakat sıralamaları daha sağlıklı ve özgün sitelere daha çok önem vermeleri gerekiyor, bu şekilde gitmeye devam ederlerse ellerindeki pazar paylarından da olacaklar.
carpediem

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel makale hizmeti için iletişime geçebilirsiniz.
wmaraci
reklam

YandexDestek YandexDestek Yandex Destek Ekibi Yandex
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / K
  • Meslek Destek Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 0 / 39
  • Ticaret 1, (%100)

bilal68 adlı üyeden alıntı

Geri dönüş bildirdim. İlginizden dolayı tşk ederim.

Mesajınızı aldım, incelemeleri tamamlayıp size döneceğim.
bilal68

kişi bu mesajı beğendi.

YandexDestek YandexDestek Yandex Destek Ekibi Yandex
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / K
  • Meslek Destek Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 0 / 39
  • Ticaret 1, (%100)

nbrknk22 adlı üyeden alıntı

ayar yapılmadan _blank olması normal midir hocam çoğu kullanıcı bunu bilmiyorda.

Bu normal bir davranıştır :) Şayet kullanıcı istemese gerekli ayarlardan bunu değiştirebilir.

yakupqqq yakupqqq Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 33 / 285
  • Ticaret 11, (%100)
uzun süredir yandex kullanıyorum. eposta sistemi harika. türkiyeye gelmeden önce kullanmaya başladım. ama bu tolokoda kazandığım parayı göndermemeniz hoşuma gitmedi. defalarca göndermeme rağmen sürekli reddetti.

bi ara eposta adresime danimarka ip den giriş olmaya başlandı. şifreyi değiştirdim olmadı. daha sonra ziyaret kesildi.

wmaraci
wmaraci

bilal68 bilal68 www.silahlioyun.net Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek CEO
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 56 / 27
  • Ticaret 6, (%100)

Yandex Destek adlı üyeden alıntı

Mesajınızı aldım, incelemeleri tamamlayıp size döneceğim.

Tşk ederim. İlginizden dolayı..

'' Kuvvete Dayanmayan Aciz Adalet, Adalete Dayanmayan Kuvvet Zalimdir. ''

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Şu an kullandığım web sitesi 20 günlük ve her eklenen makale Yandex tarafından 3-4 dakika içinde indeksleniyor. Sanırım site - içerik uygunluğu gerçekleştirildiğinde Yandex'in index hızı da artıyor.
Fakat aklımda şöyle bir soru var. Ben varsayılan olarak Yandex tarayıcı kullanıyorum. Haliyle cache sistemi işliyor. Yandex'te içeriğim anında indekslenirken Google aramalarından gelen gelen ziyaretçilerde düşüş olduğu görünüyor. Aramadan gelen ziyaretçi ağırlıklı olarak Yandex. Öyle ki genel ortalamada Yandex %54'lere kadar çıktı.
Benzer bir başlık Google aramaları ve Google tarayıcısı için de geçmişte açılmıştı. Arama motorları kendi tarayıcısının kullanıldığı durumlarda bir torpil geçiyor mu?

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)

NK1864 adlı üyeden alıntı

Şu an kullandığım web sitesi 20 günlük ve her eklenen makale Yandex tarafından 3-4 dakika içinde indeksleniyor. Sanırım site - içerik uygunluğu gerçekleştirildiğinde Yandex'in index hızı da artıyor.
Fakat aklımda şöyle bir soru var. Ben varsayılan olarak Yandex tarayıcı kullanıyorum. Haliyle cache sistemi işliyor. Yandex'te içeriğim anında indekslenirken Google aramalarından gelen gelen ziyaretçilerde düşüş olduğu görünüyor. Aramadan gelen ziyaretçi ağırlıklı olarak Yandex. Öyle ki genel ortalamada Yandex %54'lere kadar çıktı.
Benzer bir başlık Google aramaları ve Google tarayıcısı için de geçmişte açılmıştı. Arama motorları kendi tarayıcısının kullanıldığı durumlarda bir torpil geçiyor mu?

Hocam kimse size bu doğrudur evet tarayıcımızı kullan sana torpil geçelim demez ama ben de zamanında blog-ger ve word-press bloglarında benzer içerik aynı anahtar kelime aynı konularla bir deneme yaptım biri 3. sayfaya biri 7 sayfaya geldi, şans mı yoksa birini daha mı çok beğendiler anlamadım hesabını siz yapın.

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)

negiu adlı üyeden alıntı

Hocam kimse size bu doğrudur evet tarayıcımızı kullan sana torpil geçelim demez ama ben de zamanında blog-ger ve word-press bloglarında benzer içerik aynı anahtar kelime aynı konularla bir deneme yaptım biri 3. sayfaya biri 7 sayfaya geldi, şans mı yoksa birini daha mı çok beğendiler anlamadım hesabını siz yapın.

Ben algoritmayla alakalı bir soru sordum. Bizim tarayıcımızı kullan sana torpil yapalım diye bir cevap düşünmeyecek kadar teknoloji bilgim var. Sorunun muhattabı da Yandex Destek Ekibi ve onların da o kadarını anlayacak kadar tecrübesi var diye düşünüyorum.
Tarayıcıyla içerik yönetim sistemi karşılaştırması da biraz alakasız olmuş. Tarayıcı cache sistemi kullanır, içerik yönetimi seo. Biri direk hakkınızda bilgi toplar ve yorumlar; diğeri asgari gereksinimler üzerinden ne verirseniz onu çözümler.

Timur Timur Porsuk Medya Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kartograf
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 346
  • Beğeniler 73 / 72
  • Ticaret 0, (%0)

nbrknk22 adlı üyeden alıntı

ayar yapılmadan _blank olması normal midir hocam çoğu kullanıcı bunu bilmiyorda.

Siteleri yeni sekmede açması iyi bir şey bir bakıma. Arama sonuç sayfasını terk etmeden birden fazla siteyi gezebiliyorsun.

www.porsukmedya.com

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)

NK1864 adlı üyeden alıntı

Ben algoritmayla alakalı bir soru sordum. Bizim tarayıcımızı kullan sana torpil yapalım diye bir cevap düşünmeyecek kadar teknoloji bilgim var. Sorunun muhattabı da Yandex Destek Ekibi ve onların da o kadarını anlayacak kadar tecrübesi var diye düşünüyorum.
Tarayıcıyla içerik yönetim sistemi karşılaştırması da biraz alakasız olmuş. Tarayıcı cache sistemi kullanır, içerik yönetimi seo. Biri direk hakkınızda bilgi toplar ve yorumlar; diğeri asgari gereksinimler üzerinden ne verirseniz onu çözümler.

Benzer bir konu olduğunu düşündüğüm bir örnek üzerinden "Arama motorları kendi tarayıcısının kullanıldığı durumlarda bir torpil geçiyor mu?" şeklinde bir soru soran birine gayet yeterli cevap verdiğimi düşünüyorum. Üslubunuza dikkat etmenizi tavsiye ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al