freelance iş ilanları

Google Adsense Kazanç Arttırma Yöntemi

11 Mesajlar 2.208 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Az önce bir arkadaşın sorusuna cevap olması açısından sıcağı sıcağına yazdığım bir makale.
Benzer sorunlarla karşılaşan ve eklenti hakkında bilgisi olmayan arkadaşlar için de faydalı olacaktır. Zira filtre sisteminden çok daha faydalı ve tehlikesiz.

Son zamanlar teknoloji forumlarında literatüre geçen bir tanımlama var: ‘Bağırsak Reklamları’

Genel site içeriğiyle uyumlu olmayan ve malum sağlık sektöründeki reklamverenlerin içeriklerine genel olarak bu tabir kullanılıyor.

Bazı kullanıcılar bilmiyor ya da gözden kaçıyor olabilir. Bahsettiğiniz reklamları veren firmalar da sizin bu reklamları engellemek isteyeceğinizi zaten biliyorlar. Bunun için de tek bir link üzerinden değil, birbirinden farklı ya da alt alan adları üzerinden aynı reklamı yeniden veriyorlar. İş böyle olunca da istediğiniz kadar forumlardaki filtre listelerini kullanın, önüne geçmenizin çok da bir imkanı yok.

Aslına bakarsanız çare o kadar da uzağınızda değil. Sorunun hemen yanı başında.

Google Publisher Tool eklentisiyle, sayfalarınızdaki adsense reklamlarını kaynak link üzerinden engelleme imkanınız var. Manuel olarak gerçekleştirilen bu yöntemle, hangi içeriğin sitenizde yer almaması gerektiğini seçebiliyorsunuz.

Adsense hesap bilgilerinde genel olarak hassas içerik seçimleri mevcut fakat bu küçük eklenti yardımıyla sadece görsel olarak değil, sitenizin içeriğiyle zıt reklamları da engelleyebiliyorsunuz.

Eklenti ayrıca tıkladığınız reklamların daha önce ne kadar gösterildiğini, ne kadar kazandırdığını ve periyodik olarak reklamın sürekliliğini ölçmenize de yardımcı oluyor. Tıklama başına düşük maliyetli reklamları da bu sayede bularak gösterimini engellebiliyorsunuz.

Yapmanız gereken sadece Google Webstore‘daki bağlantıya tıklayarak eklentiyi tarayıcınıza yüklemek.

GooglePublisherToolbar

Yukrıda da görüldüğü gibi uygulama size gün içindeki kazancınızı anlık olarak göstermekle birlikte; haftalık ve aylık bazda da gelirinizi an be an takip etmenizi sağlıyor.

Ad Overlays yazısının olduğu sağ alt köşedeki kırmızı alana tıklayarak ‘ON’ yapıyorsunuz. Ardından sayfanızdaki reklamlar karşınıza çıkıyor. Eklentinin en güzel özelliği de bu tercihi yapmanızdan sonra sitedeki reklamlara tıklasanız bile aktif olmaması. Bu sayede reklamın üzerine tıklayarak geçmişte kaç kere tıklandığı, tık başına kazancı ve sayfada gösterimde tutulduğu süre içinde gelirinizi arttırmış mı yoksa düşürmüş mü bunların tamamını görebiliyorsunuz.

Bu sayede kısa bir süre içinde filtre listelerine gerek duymadan istenmeyen reklamların son bulduğunu görebilirsiniz. Sadece bu da değil, kazancı az olan reklamları da sitenizden kaldırdığınızda kaliteli ve ideal reklam gösterimlerini yakalama şansınız doğuyor.

Kendi sitemden örnek vermek gerekirse. Siteyi yeni caçtığımdan ötürü henüz filtrelenmemiş malum reklamlardan var.

Eklentiye tıkladığımızda karşımıza bu şekilde reklam bilgileri çıkıyor. 175 X 500 boyutunda reklam verilmiş.

Eklentiye tıkladıktan sonra ekranda reklam alanı pasif olacak. İstemediğiniz reklamın üzerine tıkladığınızda ortadaki resimde görülen alan karşınıza gelecek. Gördüğünüz gibi bu reklamı engelle alanında sitenin iki ayrı kaynak koddan gelen linkleri bulunuyor. Bunlardan birini seçip engelle dediğinizde artık o kaynak size reklam gönderimi yapamıyor. Ayrıca gördüğünüz gibi tahmini kazanç alanında reklamın henüz hiç tıklanmadığı ve bu tıklanmama durumundan ötürü de BBG'sinin belirsiz olduğu görülüyor. Daha uzun süreli reklam gösterimlerinde siz buradaki meblağlara bakarak düşük potansiyeldeki alanları da engelleyebilirsiniz.

KAYNAK: NTEKNOLOJI.COM

wmaraci
reklam

kardelen25 kardelen25 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Gümüşhane
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 274
  • Beğeniler 14 / 41
  • Ticaret 3, (%100)
güzel yazı teşekkürler.
NK1864

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Birilerine faydası olursa memnun olurum. Ben kendim faydasını görüyorum.

sedat5453 sedat5453 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 613
  • Beğeniler 242 / 78
  • Ticaret 3, (%100)
Google Yayıncı Araç Çubuğu henüz ilk kullanıma hazırlanmadı.
Lütfen birkaç saniye sonra tekrar deneyin.

Kurdum, ama böyle bir uyarı alıyorum.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)

sedat5453 adlı üyeden alıntı

Google Yayıncı Araç Çubuğu henüz ilk kullanıma hazırlanmadı.
Lütfen birkaç saniye sonra tekrar deneyin.

Kurdum, ama böyle bir uyarı alıyorum.

Bu tarz hata iletileriyle ilgili olarak yabancı forumlarda üyeler bir süre beklendikten sonra tekrardan denemek gerektiğini yazmıştı. Sistem zaten henüz çok yeni olarak kullanımda. Gün içinde tekrar deneyebilirsiniz.

sedat5453 sedat5453 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 613
  • Beğeniler 242 / 78
  • Ticaret 3, (%100)

NK1864 adlı üyeden alıntı

Bu tarz hata iletileriyle ilgili olarak yabancı forumlarda üyeler bir süre beklendikten sonra tekrardan denemek gerektiğini yazmıştı. Sistem zaten henüz çok yeni olarak kullanımda. Gün içinde tekrar deneyebilirsiniz.

Eklentiyi kaldırıp tekrardan kurdum düzeldi,ayrıca teşekkürler.

• Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)

sedat5453 adlı üyeden alıntı

Eklentiyi kaldırıp tekrardan kurdum düzeldi,ayrıca teşekkürler.

Diğer başlığa yorum yazdığınızı zannetmişim ben de. Google Publisher Tool hakkında bir içerik yayınlamıştım. O sandım. :)
Sorununuzu giderdiğiniz sevindim. Kolay gelsin.

ehliblog ehliblog Yeni adres: Teknojest Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1557
  • Beğeniler 63 / 258
  • Ticaret 32, (%97)
Acaba reklamı engelle dediğimiz zaman sadece o site için mi işlem yapıyor yoksa tüm sitelerde mi kaldırıyor ?

İlaveten sanırım gösterilen performans değerleri reklamın değil, reklam biriminin performans değerleri.Yanılıyor muyum?

• Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)

ehliblog adlı üyeden alıntı

Acaba reklamı engelle dediğimiz zaman sadece o site için mi işlem yapıyor yoksa tüm sitelerde mi kaldırıyor ?

İlaveten sanırım gösterilen performans değerleri reklamın değil, reklam biriminin performans değerleri.Yanılıyor muyum?

Kullandığınız kodu çoklu sitelerde kullanıyorsanız hepsinde geçerli. Eğer ayrı kodları olan sitelere sahipseniz her b iri için ayrı oluşturmanız gerek.

Alicevat Alicevat Falanlar, Filanlar... Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 43 / 202
  • Ticaret 1, (%100)
Selamlar.

Google yayıncı araç çubuğu, dediğiniz gibi güzel bir eklentidir. Esas amacı, yayıncının reklam url sini öğrenmek için reklama tıklamasını engellemektir. Kullanıma teşvik etmek amacı ile de içerisine faydalı olabilecek çeşitli bilgiler, veriler yüklenmiştir.

Genel anlamda sağladığı bilgiler noktasında faydalı olabilir fakat engelleme konusunda söz konusu araç üzerinden bunlarla tek tek uğraşmak biraz zor olmaktadır. Kaldı ki başkalarının gördüğü ve sizin görmediğiniz veya denk gelmediğiniz bir çok reklam veren sitesi olması muhtemeldir.

URL filtreleme kısmında ana domain adını yazarak, ilgili domain ile alakalı tüm url' leri engelleyebilirsiniz. (subdomain, alt sayfalar vs.)

Bu size ne kazandırır ?

Örneğin herhangi bir kategoride bulunan web sitelerini küçük bir araştırmanın neticesinde tespit edebilir ve bu domainlerle alakalı tüm reklamları tek seferde engelleyebilirsiniz.

Reel bir örnek ile konuyu bağlayacak olursak;

İnternet ortamında onlarca forex sitesi vardır ve bunların yayın zamanlamaları sürekli olarak değişiklik gösterir. Söz konusu aracı kullanarak bunların önüne geçmeniz mümkün değildir.

Burada yapılması gereken en pratik yöntem, forex firmalarının bir listesini oluşturup, ana domainleri üzerinden tek seferde bunların tümünü engellemektir. Böylelikle subdomain, alt sayfa vs gibi ıvır zıvırlarla her seferinde uğraşmamış olur, işinize gücünüze bakarsınız.

Konu ile ilgili adsense makalesini incelemenizi de ayrıca tavsiye ederim.
https://support.google.com/adsense/answer/164657?hl=tr&ref_topic=23390

AkıllıSoft Yazılım & Bilişim Teknolojileri
wmaraci
Konuyu toplam 8 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 8 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al