Ali Cevat adlı üyeden alıntı

Şu an için kafanızı fazla karıştırmayın. Zamanla detayları öğrenirsiniz.

Masa üstü versiyonunuzda;

728x90
336x280

reklam birimlerini kullanın.

Mobile versiyonunuzda;

320x100
300x50
300x250

reklam birimlerini kullanın.

Responsive tasarıma gelince, cihaz tespiti yapıp gösterilecek reklam birimini ayarlamanız gerekiyor.

Evet responsive tasarımlar yönetim açısından gayet kullanışlıdır fakat bir çok konuda web masterları sıkıntıya sokmaktadır. Bu sebepten ötürü mobile sitesinin farklı bir klasör veya subdomain den harici bir site gibi yayınlanması taraftarıyım. Çok daha rahat çalışabiliyorsunuz.

Esnek reklam birimi, masa üstünden ziyade mobile için dizayn edilmiştir. Farklı ekran ölçülerine sahip Mobile cihazlarda aynı zamanda dikey ve yatay olarak görüntüleme olduğu için reklam biriminin ekrana sığdırılması amacını taşımaktadır.

Biliyorum çok fazla soru sordum fakat bir şey daha danışmak istiyorum.

Mobil önerileriniz için teşekkür ederim fakat Sahifa teması kullanmaktayım. Detaylı da bir tema. Fakat panelinde mobil için ayrı bir yer bulamadım reklamları koymak için. Yani mobil reklam boyutları nerede, nasıl belirleyebilirim ki bu şartlarda :S

Temamın panelinde şu şekilde 2 seçenek sunmuş. Custom code bölümüne reklam kodunu koyunca reklam çıkıyor, sorun yok. Fakat Responsive Google Adsense ne işe yarıyor, nasıl çalışıyor çözemedim :S