wmaraci reklam
lidertakipci

Erkeklere kaş aldırma yasağı!

53 Mesajlar 6.769 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

SosyalSeo adlı üyeden alıntı

Dinde Zorlama Yoktur (Bakara 256)
Değiştiremez mi o zaman bir web sitesinden yola çıkalım sitenin vasat bir görünüşü var insanlara daha iyi bir görünüş sunmak istiyorsun o halde ne diyeceksin ilk tasarımcısı kodlamış daha değişemem mi güldürme insanı ya sizin gibi yobazlar islam dinini yanlış yansıtıyor.

Dinde zorlama yoktur lafı sizin gibi insanlar için söylenmemiş. Ayetleri istediğiniz gibi evirip çevirip oyuncak yapmayın. Hiçbir şey bilmiyorsan internetten aç oku tefsiri.

wmaraci
reklam

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Dini alet etmeyin, din üzerinden yorum yapmayın.
Kimseye fikri için karışmayın, zamanla bize de dönecek bu durumlar.
Canım isterse yaparım, hesabımı da bedenimi emanet aldığım yaradanıma veririm.
Kimse de umrumda olmaz. Bu tarz durumları da yasaklayan, kurala bağlayan, saçmalayan zihniyeti kınıyorum. Bağnaz olarak nitelendiriyorum. Çok da netim.

Dini insanlara aksettirmeye çalışarak yozlaşmayın, yozlaştırmayın, bakış açılarını olumsuzlaştırmayın. Laflarım geneledir, spesifik bir şahıs için söylenmemiştir.

Teşekkürler.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

digidukkan digidukkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)

tayfun29 adlı üyeden alıntı

Eğer herkeste aynı olsaydı ya da herkes aynı biçimde,zenginlikte vb. durumlarda olsaydı kimin farklı olacağı nasıl belli olacaktı ?

Eğer seni güzel beni güzel yaratırsa ikimizde bu güzelliğe isyan etmeyiz aramızda bir fark olmazdı.Ancak seni çirkin beni güzel yaratırsa sen isyan edermisin işte önemli olan orası ki isyan ediyorsun ama beni kötü yaratıyorsa ben isyan etmem çünkü daha kötüleride var ve ben bunla sınanıyorum derim.İkimizde güzel olsaydık nasıl belli olurdu iyi,kötü ? ya da herkes zengin olsaydı nasıl belli olurdu yardımsever kişi ?

Sırf cevap vermiş olmak için, alıntı yaparak mesaj yazmayın lütfen, zamanımı çalıyorsunuz. Önce bir okuyun. Ben kıl tüğ diyorum, siz iyi kötü diyorsunuz. Ayrıca sınanmaktan bahsettiniz, peki zenginler ne ile sınanıyor, para ile mi? Eğer bir gün tanrı'nın huzuruna çıkarsam, soracağım ilk şey; "ben sana nettim gardaş, beni neden para ile sınamadın" olacak.

neden kaş gibi kıldan tüğden bir konuda

Juzk Juzk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)

digi dükkan adlı üyeden alıntı

Sırf cevap vermiş olmak için, alıntı yaparak mesaj yazmayın lütfen, zamanımı çalıyorsunuz. Önce bir okuyun. Ben kıl tüğ diyorum, siz iyi kötü diyorsunuz. Ayrıca sınanmaktan bahsettiniz, peki zenginler ne ile sınanıyor, para ile mi? Eğer bir gün tanrı'nın huzuruna çıkarsam, soracağım ilk şey; "ben sana nettim gardaş, beni neden para ile sınamadın" olacak.

Fakiri kolluyormu destek çıkıp yardımcı oluyor mu diye sınanıyor.
Sende şuan zenginsin senden fakirlere göre ama kendini fakir görüyorsun işte efendimiz sizin gibiler için şöyle diyor ;

Bismillahirrahmanirrahim
Resulullah (sav) buyurdular ki: "Ademoğlu için iki vadi dolusu mal olsaydı, mutlaka bir üçüncüyü isterdi. Ademoğlunun iç boşluğunu ancak toprak doldurur. Allah tevbe edenleri affeder."
Ravi: Enes, Hadis No: 1668-Buhari

wmaraci
wmaraci

BerkKAVAK BerkKAVAK Professional Seo Advisor Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Programcılığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 9 / 184
  • Ticaret 14, (%93)
Zina olmasın diye günü birlik nikah yapıp ilişkiye girdikten sonra boşanmanın serbest olduğu bir ülkeden ne bekliyorsunuz ki ?
TetraYazilim

kişi bu mesajı beğendi.

digidukkan digidukkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)

tayfun29 adlı üyeden alıntı

Fakiri kolluyormu destek çıkıp yardımcı oluyor mu diye sınanıyor.
Sende şuan zenginsin senden fakirlere göre ama kendini fakir görüyorsun işte efendimiz sizin gibiler için şöyle diyor ;

Bismillahirrahmanirrahim
Resulullah (sav) buyurdular ki: "Ademoğlu için iki vadi dolusu mal olsaydı, mutlaka bir üçüncüyü isterdi. Ademoğlunun iç boşluğunu ancak toprak doldurur. Allah tevbe edenleri affeder."
Ravi: Enes, Hadis No: 1668-Buhari

Bilgi için teşekkürler, emeğinize sağlık. Ben orada yazanlar gibi düşünmüyorum açıkcası; her zaman fazlası için çabalamakta fayda vardır. Daha zengin olmak için, daha bilgili olmak için, daha da gelişmek için. Az ile yetinmek demek, bir yere kadar çabalayıp, sonra her şeyi olduğu gibi bırakıp öyle devam etmesini sağlamak demek, daha fazla gelişmemek demek. Ayrıca kuran-ı kerim 'in indiği yıllar ile şuandaki zaman arasında çok fazla fark var, bazı şeyler değişmek zorunda. Kuran'da böyle yazıyor, bu nedenle böyle olmalı; bu kabul edilebilir bir şey değil. En azından benim düşüncelerime aykırı. İsterse Ölü Deniz parşömenleri'nde yazsın, ben onu sorgularım.

seokafasi seokafasi Herkes Seo kafasi .. Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad i** K**
  • Mesajlar 182
  • Beğeniler 4 / 21
  • Ticaret 0, (%0)

Sueda adlı üyeden alıntı

Erkekler kaşda mı aldırıyor?
İlginç.
Eteklerimi de ödünç verebilirim.:o

erkekmiymiş onlar ? :cool:

seo mu ? bu neyin kafasi ?

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)

digi dükkan adlı üyeden alıntı

AHahaHa bu konu nasıl bu kadar uzadı, hiç katılmayacaktım ancak şu yorumu görünce baya güldüm. Nasıl bir kafa yaşıyorsun anlamadım kardeşim. O gün gelince inşallah seni izleme fırsatı bulurum bakalım nasıl gardaş diyecen, hesap günü utançtan sağa sola kaçışmaktan fırsat bulabilirsen. Allah bu duamı kabul eylesin inşallah.

Not: Boşuna zahmet edip cevap yazma, çünkü dönmeyeceğim :)

Aleejhoan Aleejhoan Yol açık, yola çık! Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Proje Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1533
  • Beğeniler 230 / 380
  • Ticaret 135, (%100)
"cok iyi oldu cok güzel iyi oldu tamam mı? simdi meselam türban olayını çok karıstırdılar ha aralarında bir fark kaldı o farkınan çok güzel oldu meselam herkesin hayatına kimse karışamaz ha nasıl karısamaz? ben bu sekil giyinirim bu bayan su sekil giyinir su sekil giyinir ha hic kimse hic kimse karışmaya bir hakkı yok. özgürlügü budur. ha basörtü kurban oldugum yaresul allahtan gelebilir ama lakinki öyle degil *eyorlamam(?) bu kada"

Düşüncem budur. Bir kadın nasıl temizliğini yapıyorsa, erkekte gerekli gördüğünü yapacaktır.

Erkekler neden kaşlarını alma ihtiyacı duyarmış ki?

Kadınların hormon bozukluğu oluyorda erkeklerin hormon bozukluğu olmuyor mu? yahu aynı dünya da mı yaşıyoruz gerçekten, gördüğünüz tek kaş diye tabir ettiğimiz insanlara "kıro,köyden yeni gelmiş, doğulu bu kesin" dediğinizi herkes biliyor, güldüğünüzü herkes biliyor, o yüzden bırakın bu hadisleri çevirmeyi, biraz akılcıl olun, Kur'an "OKU!" diye başlıyor.

http://www.alicankosedag.com.tr

IBRA IBRA Nothing Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 716
  • Beğeniler 441 / 136
  • Ticaret 7, (%100)
Şu yorumları okuduktan sonra İran'da kısa bi' tur çektim.
Haberi kişisel olarak yorumlamak gerekirse, arkadaşlar dünyanın her yerinde özgürlük, demokrasi, insan hakları vs. sesleri yükselirken insanın kendi vücudunda vereceği kararlar kısıtlanıyor. Bi düşünün derim?

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al