wmaraci reklam
lidertakipci

Oyuncular Neden Korsana Yöneliyor?

57 Mesajlar 7.166 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

depresan adlı üyeden alıntı

bir oyuna 250 tl verecek kadar enayi değilizde ondan.

Ek Olarak: gidip brink atayım biraz sinirlendim durup dururken

1000 sayfa senaryo yazıp, 265 milyon dolar harcayıp biz eğlenelim, kendileri ekmeğini bulsun diye uğraşıyor insanlar. Bu emeğin karşılığını vermek enayilik mi oldu artık ?
isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

yakupqqq yakupqqq Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 33 / 285
  • Ticaret 11, (%100)
utanmadan niye türkçe oyun yok diyorsunuz çeviri desteği istiyoruz kimse yok. neredeyse oyunun yüzde ellisinden fazlasını ben çevirdim. hemde bedava oyun ama destek yok.

Ubeyd Ubeyd ubeyd değil ubeydullah Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Blog yazarı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** Ö**
  • Mesajlar 370
  • Beğeniler 24 / 51
  • Ticaret 0, (%0)

yakupqqq adlı üyeden alıntı

utanmadan niye türkçe oyun yok diyorsunuz çeviri desteği istiyoruz kimse yok. neredeyse oyunun yüzde ellisinden fazlasını ben çevirdim. hemde bedava oyun ama destek yok.

oyunun içeriği nedir, ilk defa karşılaşıyorum

Bir Kişisel Blog Yazarı: adamkarga.net

yakupqqq yakupqqq Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 33 / 285
  • Ticaret 11, (%100)

Ubeyd adlı üyeden alıntı

oyunun içeriği nedir, ilk defa karşılaşıyorum

age of empires in bedava ve türkçesi.

wmaraci
wmaraci

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)

brown adlı üyeden alıntı

1000 sayfa senaryo yazıp, 265 milyon dolar harcayıp biz eğlenelim, kendileri ekmeğini bulsun diye uğraşıyor insanlar. Bu emeğin karşılığını vermek enayilik mi oldu artık ?

evet...

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)
Türkiye gibi bi ülkede insanlar internet faturasını zor öderken nasıl oyuna para verecekler. Oyun yapımcılar zaten kazanacağını kazanıyor avrupada amerikada avustralyada jappnyada herkes parayla alır oyunu bizimkilerde bedava oynasın ne var bunda :)

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
Oyun yapımcılarına kaç defa kampanya yapılıp türkiyede oyunları ucuz alınabilecek fiyatlarda yapın ve türkçe dil desteği koyun denildi oyun firmaları bizleri iplemedi. İplemezse bizde korsan oynarız dert değil. Bir amerikada 10 dolar olan oyun ülkemde 30-40 dolar. Önce oyunlarda ki bu fiyat uçurumlarının ortadan kalkması gerek. Bunu ancak ülkede ki teknoloji bakanı ve oyun yapımcıları görüşerek sabit fiyatla anlaşmaları gerek k ülkeme aracılar olmadan,toptancılar olmadan doğrudan yapımcıdan oyun düşük fiyatla girebilsin.

Ama nerde, bizim teknoloji bakanı bulut sistemine abur cuburu dolduruyonuz diye dursun... Elin teknoloji bakanı ülkesinin dilinde oyun yapılsın diye çabalarken bizimki bi ayağı çukurda hala koltukta kalma derdinde.

Oyun oynayan kesim yaş ortlaması 15-25 dir genele vurursak, birçok arkadaşımızda işsiz haliyle elinde ki parayıda 250 tl lik bir oyuna vermez. Eğer oyun yapımcıları bir ülkede ki oyuncu kitlesini kazanmak istiyorsa biraz ilgi gösterecekler.

wptreni.com |  Wordpress Blogu

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

Ya şu adamdaki tavırlara bak. Açık açık enayisiniz diyor. Hakaret ediyor. Sen çok yanlış gelmişsin. başka forumlarda takıl.

cagdaskorkmaz.com.tr

YNTPlus YNTPlus Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 12 / E
  • Meslek Web Hosting
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** Y**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 30 / 21
  • Ticaret 6, (%100)
Ülkemiz önce kullandığı Windows'u lisanslasın sonra ücretli oyun almayı düşünür. :)

Çoğu yorumları okudum ve gerçekten şaşırdım kaldım. Korsan oyunu almaya nasıl teşfik ediyorsunuz? Sitenize bile bir makale yazdığınızda ve topu topu 2-3 lira ücret verdiğiniz halde yazınız başka bir sitede yayınlandığında yaygara kopartıp hatta bir de forumlara konu açıp bu kişileri deşifre ediyorsunuz, bu oyunlar bedava yapılmıyor. Milyonlarca dolar harcanıyor ve binlerce kişi ekmek yiyor, sen bu oyunu indirerek önce o binlerce kişinin emeğini çalıyorsun ama bu senin için normal bir durum. Yazın bir sitede kopyalandığında ve kaynak belirtmediği zaman gelip forumlarda boşuna konu açlmayın, çünkü sizde emek hırsızısınız.

Machine adlı üyeden alıntı

Oyun yapımcılarına kaç defa kampanya yapılıp türkiyede oyunları ucuz alınabilecek fiyatlarda yapın ve türkçe dil desteği koyun denildi oyun firmaları bizleri iplemedi. İplemezse bizde korsan oynarız dert değil. Bir amerikada 10 dolar olan oyun ülkemde 30-40 dolar. Önce oyunlarda ki bu fiyat uçurumlarının ortadan kalkması gerek. Bunu ancak ülkede ki teknoloji bakanı ve oyun yapımcıları görüşerek sabit fiyatla anlaşmaları gerek k ülkeme aracılar olmadan,toptancılar olmadan doğrudan yapımcıdan oyun düşük fiyatla girebilsin.

Ama nerde, bizim teknoloji bakanı bulut sistemine abur cuburu dolduruyonuz diye dursun... Elin teknoloji bakanı ülkesinin dilinde oyun yapılsın diye çabalarken bizimki bi ayağı çukurda hala koltukta kalma derdinde.

Oyun oynayan kesim yaş ortlaması 15-25 dir genele vurursak, birçok arkadaşımızda işsiz haliyle elinde ki parayıda 250 tl lik bir oyuna vermez. Eğer oyun yapımcıları bir ülkede ki oyuncu kitlesini kazanmak istiyorsa biraz ilgi gösterecekler.

https://wmaraci.com/forum/oyun-dunyasi/oyun-dunyasinda-akillara-zarar-bilgiler-233271.html

12. Ortalama oyuncu yaşı ilginç bir şekilde 35 olarak karşımıza çıkıyor. :)

digidukkan digidukkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)

Oyun Editoru adlı üyeden alıntı

Ya şu adamdaki tavırlara bak. Açık açık enayisiniz diyor. Hakaret ediyor. Sen çok yanlış gelmişsin. başka forumlarda takıl.

Bu kişiden aynı rahatsızlığı bende duymaktayım. Tavırları için kullanılabilecek çok fazla kelime var ama sonra bizi yasaklarlar forumdan.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al