freelance iş ilanları

Wordpress Optimizasyonu için önerileriniz?

19 Mesajlar 1.882 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

techandworld techandworld Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Web Blog
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 525
  • Beğeniler 52 / 110
  • Ticaret 92, (%100)

ladesci adlı üyeden alıntı

Evet, birçok nedeni varmış malesef.. Kaş yapayım derken çok rahat göz çıkarabiliyorsun. Wep tasarımın için girdikçe çıkılmaz bir hal alıyor :) Hem eğlenceli hem zaman alıcı.

Kesinlikle tama alırken gmatrix gibi sitelerde temanın hızına bakın hocam tema normalda çok yavaş bir tema buda büyük ihtimac css js dosyaları ayrı ayrı yada temada kullanılan ikon yada resimlerden kaynaklanıyordur... Bence siz hocam wp total cache kurun gereksinimlerini hostunuzla görüşün gerekirse ücret karşılıgında tam ayarlarını yaptırın sitenizde kurulumu yapın en azından bu şekildede hızlanmaz hocam yapacak bilmem pek birşey kalmıyor:=)
ladesci

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ladesci ladesci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 41 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

Ozzyfb adlı üyeden alıntı

Resimlerin boyutlarını indirin. WP de bununla ilgili eklentiler olmakla birlikte tinypng vs. gibi bir çok site de mevcut.

Cache eklentisi kurun. (Google a wordpress cache yazarsanız resimli vs. ayarlarıyla anlatılan bir çok kaynak bulabilirsiniz. Forumda da fazlaca mevcuttur.)

Gereksiz eklentileri kaldırın. Ne kadar eklenti o kadar yavaşlık demek.

Sunucu sağlayıcıları hiçbir zaman suç bende demezler. Hosting nerden merak ettim.

Script i sayın aldıysanız destek bölümünden bu konuda yardım almaya çalışın. Neticede script i yapan o, en iyi bilen de onlar.

İyi çalışmalar.

Fotoğraflarla ilgili sorun olduğunun farkındayım, iyi bir çözüm bulamadım malesef. Ayrıca boyutları düşürmek için yapılan çalışmalar çok zaman alıyor. Photoshop'tan çıkartıp başka sıkıştırma programında sıkıştırmama rağmen iyi bir verim elde edemedim. Belki bahsettiğiniz sitelerden verim alabilirim. Teşekkürler.

Ozzyfb Ozzyfb ozancorumlu.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

Fotoğraflarla ilgili sorun olduğunun farkındayım, iyi bir çözüm bulamadım malesef. Ayrıca boyutları düşürmek için yapılan çalışmalar çok zaman alıyor. Photoshop'tan çıkartıp başka sıkıştırma programında sıkıştırmama rağmen iyi bir verim elde edemedim. Belki bahsettiğiniz sitelerden verim alabilirim. Teşekkürler.

Fotoğraflar png mi jpg mi ?

Aylık 150k+ Tekil Özgün Eğitim Sitesi Reklam/Tanıtım Yazısı

http://goo.gl/YZb0E2

• Üyelik 19.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 41 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

Fotoğraflar png mi jpg mi ?

Genellikle jpeg, bazen png de kullanıyorum.

wmaraci
wmaraci

techandworld techandworld Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Web Blog
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 525
  • Beğeniler 52 / 110
  • Ticaret 92, (%100)
Hocam ben sizin yüklediginiz resimlerden degil temadaki ikonlardan şüpheliyim bence temadaki ikonlar buna yavaşlık sebebi veriyor

igunayCOM igunayCOM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emi Ajans / Founder
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 404
  • Beğeniler 142 / 141
  • Ticaret 7, (%100)

freetorrent adlı üyeden alıntı

sitenize baktım hocam ,öncelikle ana sayfadaki yoğunluğu azaltmanız gerekiyor , içerik sayısı çok olduğu için sanırım biraz da o yüzden geç yükleniyor , footer kısmında bir düzenleme yapın 3-4 olsun içerik sayısı alta doğru uzayıp gitmesin hem görünüm açısından kötü hem de sitenizi yavaşlatan etkenlerden , eklenti sayısında biraz azaltma yapmanız lazım sorgu sayısı 170 görünüyor , resimleri optimize için wp smush it eklentisini deneyebilirsiniz ,son olarak wp fastest cache eklentisini kurun ayarlardan etkinleştirin , plugin garbage collector adlı eklentiyle databasedeki gereksiz tablolardan kurtulun biraz araştırırsanız detaylı bilgi bulursunuz hocam , ben bu şekilde verim elde ettim umarım sizinde işinize yarar.

Wp Fastest Cache ve Smush it eklnetileri çok işe yarıyor gerçekten. Özellikle Fastest Cache eklentisini kurduktan sonra sitenin hızı gerçekten çok arttı, ayrıca çok geç açılan başka bir site içinde, wp optimize - fastest cache - smush it üçlüsünü yaptık bi arkadaş yardımıyla biraz da css ve js küçültme yaptık siteler şimdi muhteşem çalışıyor. Çok kaliteli ve kesin çözüm olan bilgiler vermişsiniz tebrik ediyorum hocam :)
cuneytsonmez freetorrent ladesci

kişi bu mesajı beğendi.

Allah hepimize rahmet eylesin!

Ozzyfb Ozzyfb ozancorumlu.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

Genellikle jpeg, bazen png de kullanıyorum.

Gerekmedikçe png kullanmamanızı öneririm. Aynı resmi png de jpg ye çevirirsen çok büyük bir tasarruf edebilirsiniz.

Ek Olarak: Bu arada En Yeniler bölümünde her yazınız için facebook ve twitter paylaş icon ları koymuşsunuz. Bence kaldırın. Kimse bir haberi henüz okumadan paylaşmaz. Zaten yazının içinde paylaş butonları mevcut. Ana sayfada yer alan bu iconlar büyük ağırlık yaparlar. js sorgusu yapıyor çünkü her biri açılışta. 15-16 yazı var orda. yani 30-32 js sorgusu sadece ordan var.

Ayrıca hem resim ve sorgudan kurtulmak hem de görünüm olarak daha iyi olması açısından soldaki En Yenilerin sayısını azaltabilirsiniz. Seviye olarak 'Yüksek Lisans eğitiminde en çok tercih edilen 13 ülke ve kabul şartları' yazısı ile, yani sağ taraftakiler ile aynı yerde bitmiş olur.

Footer daki En Yeniler ve Bunlar da var bölümleri de çok dolu kanımca. Hem görüntü kirliliği, hem hıza etki eder. Hepsi de resimli. Hem de En yeniler bölümü zaten ana sayfanın solunda var. Kendinizi tekrar etmiş oluyorsunuz ki bu iyi bir şey değildir.
Farazi ladesci

kişi bu mesajı beğendi.

Aylık 150k+ Tekil Özgün Eğitim Sitesi Reklam/Tanıtım Yazısı

http://goo.gl/YZb0E2

• Üyelik 19.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 41 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

Gerekmedikçe png kullanmamanızı öneririm. Aynı resmi png de jpg ye çevirirsen çok büyük bir tasarruf edebilirsiniz.

Ek Olarak: Bu arada En Yeniler bölümünde her yazınız için facebook ve twitter paylaş icon ları koymuşsunuz. Bence kaldırın. Kimse bir haberi henüz okumadan paylaşmaz. Zaten yazının içinde paylaş butonları mevcut. Ana sayfada yer alan bu iconlar büyük ağırlık yaparlar. js sorgusu yapıyor çünkü her biri açılışta. 15-16 yazı var orda. yani 30-32 js sorgusu sadece ordan var.

Ayrıca hem resim ve sorgudan kurtulmak hem de görünüm olarak daha iyi olması açısından soldaki En Yenilerin sayısını azaltabilirsiniz. Seviye olarak 'Yüksek Lisans eğitiminde en çok tercih edilen 13 ülke ve kabul şartları' yazısı ile, yani sağ taraftakiler ile aynı yerde bitmiş olur.

Footer daki En Yeniler ve Bunlar da var bölümleri de çok dolu kanımca. Hem görüntü kirliliği, hem hıza etki eder. Hepsi de resimli. Hem de En yeniler bölümü zaten ana sayfanın solunda var. Kendinizi tekrar etmiş oluyorsunuz ki bu iyi bir şey değildir.

Değerli eleştiriler, bunları tema yapımcısıyla görüşeceğim. Çok çok teşekkür ederim.
Ozzyfb

kişi bu mesajı beğendi.

WPMAVI WPMAVI WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Wordpress
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 42 / 139
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,
Wordpress tabanlı sitem çok geç yükleniyor. Sunucu sağlayıcısıyla görüştüm script ile alakalı dendi. Kendim bir şeyler yapmak istiyorum, bu işin yolu nedir, eklenti mi kullanmalıyım, ya da nasıl bir yol izlemeliyim?

Bu konuda tecrübeli yada daha önce bu sorunu yaşayan arkadaşlardan öneri ve yol göstermelerini rica ediyorum.
Hocam bunun hakkında oldukça detaylı bir yazım var buyrun: wordpress site hızlandırma
ladesci

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al