freelance iş ilanları

Haber sitesi için bu alanadı nasıl?

11 Mesajlar 1.475 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Farazi Farazi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 157 / 54
  • Ticaret 3, (%100)
Selamun Aleyküm kıymetli ustalarım ve arkadaşlarım,
Ben tezcanlı biriyim. Aklıma herhangi bir proje geldiği zaman uzun uzadıya düşünüp ince eleyip sık dokuyamıyorum. Bugün yine bu ruh halindeyken haber sitesi domaini olarak sivilcephe.com domainini satın aldım. Sizin fikirlerinizi almak istiyorum. Yanlış bir seçim mi yaptım yine? Eğer öyle ise bu domaini kullanabileceğim başka bir proje fikri üretebilir misiniz? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

www.parapratik.com
wmaraci
reklam

w4nted w4nted WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 42 / 100
  • Ticaret 53, (%98)
hocam açıkçası ben haber sitesi için bu domaini kullanmayı düşünmezdim bende haber sitesi için bir kaç ay önce domain aldım ama haber150.com ama açamadım bi türlü haberxxx şeklinde domain sorgulat istersen boşta domainler bulursun bence
Farazi

kişi bu mesajı beğendi.

BrutalStar BrutalStar Yazılımcı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** C**
  • Mesajlar 697
  • Beğeniler 149 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
Alan adı muhalif bir gazete ve hatta radikal sol bir izlenim oluşturuyor. Bence gayet iyi...
Farazi

kişi bu mesajı beğendi.

BLOG | http://safkaninsan.blogspot.com/

ErdeM ErdeM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek web
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 34 / 51
  • Ticaret 6, (%100)
kötü.
Farazi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

cwt cwt Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)

BrutalStar adlı üyeden alıntı

Alan adı muhalif bir gazete ve hatta radikal sol bir izlenim oluşturuyor. Bence gayet iyi...

aynı düşüncedeyim
Farazi

kişi bu mesajı beğendi.

CennetKapisi CennetKapisi Sitenizi App'lestiriyorum Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yaz
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 877
  • Beğeniler 291 / 162
  • Ticaret 3, (%100)
HaberA varsa sen HaberZ yap bu kadar kolay kardes bu domain isimlerle bu kadar kafa yormanizi anlamiyorum düz mantik kullan ;)
Farazi

kişi bu mesajı beğendi.

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Domain içerikle paralellik arz ettiği sürece ve özgün içerik ya da özgünleştirilmiş içerik girildiği sürece problem teşkil etmez. SEO açısından da alan adı yüzde yüz belirleyici değildir.
Siz projenizi sürdürülebilir kılar ve içeriği kaliteli şekilde devam ettirirseniz başarılı olursunuz.
Haber sitesi açmak ve sıralamada yükselmek için de içinde illa haber geçmesi gerekmez.
Farazi

kişi bu mesajı beğendi.

Baykus Baykus kula minnet eylemem. Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Coder & Developer
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 160 / 159
  • Ticaret 39, (%100)
Domaine göre hareket etmeyin. İlla xxxhaber diye bitsin vs. çelişkisine düşmeyin.
radikal isminde haber kelimesi geçmiyor, ama tutmuş sonuçta ?
Markalaşabilecek kapasitedeki domainlere yönelin, domaininiz kötü değil, özgün içerikle bu yolda ilerleyebilirsiniz.
Farazi

kişi bu mesajı beğendi.

Farazi Farazi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 157 / 54
  • Ticaret 3, (%100)

w4nted adlı üyeden alıntı

hocam açıkçası ben haber sitesi için bu domaini kullanmayı düşünmezdim bende haber sitesi için bir kaç ay önce domain aldım ama haber150.com ama açamadım bi türlü haberxxx şeklinde domain sorgulat istersen boşta domainler bulursun bence

Jenerik domain bulmanın imkansız olduğunu bildiğim için böyle bir isim tercih ettim. Söylediğiniz şekilde sayılarla üretmek açıkçası pek içime sinmiyor. Yorumunuz için teşekkür ederim.

BrutalStar adlı üyeden alıntı

Muhaliflik ciheti doğrudur. Ancak a partisi b partisi değilde halka zarar veren her türlü uygulama, yapı vs. muhalif olacak inşallah. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Mümkünse kötü olan nedir söyler misiniz? Bu soruyu nasıl "kötü" olur, neden böyle dediniz şeklinde algılamayın lütfen. Eksilerini de görmek istiyorum. Farklı bir şey mi çağrıştırıyor sizde?

cwt adlı üyeden alıntı

aynı düşüncedeyim

Teşekkür ederim ustam.

CennetKapisi adlı üyeden alıntı

HaberA varsa sen HaberZ yap bu kadar kolay kardes bu domain isimlerle bu kadar kafa yormanizi anlamiyorum düz mantik kullan ;)

Düz mantıktan ziyade üretici olmak daha mantıklı bence. İlerde marka olabilecek domain olmasını yeğlerim genelde. Bu nedenle böyle bir seçim yaptım. Ben sadece farklı bir şey mi çağrıştırıyor acaba diyorum. Sivilceyi çağrıştırıyor diyenler oldu. :) Teşekkür ederim.

NK1864 adlı üyeden alıntı

Domain içerikle paralellik arz ettiği sürece ve özgün içerik ya da özgünleştirilmiş içerik girildiği sürece problem teşkil etmez. SEO açısından da alan adı yüzde yüz belirleyici değildir.
Siz projenizi sürdürülebilir kılar ve içeriği kaliteli şekilde devam ettirirseniz başarılı olursunuz.
Haber sitesi açmak ve sıralamada yükselmek için de içinde illa haber geçmesi gerekmez.

Evet %100 belirleyici olmadığını biliyorum. Yukarıda da belirttiğim gibi jenerik domain bulmak ve almak imkansız (benim için). Teşekkür ederim.

GBMedya adlı üyeden alıntı

Domaine göre hareket etmeyin. İlla xxxhaber diye bitsin vs. çelişkisine düşmeyin.
radikal isminde haber kelimesi geçmiyor, ama tutmuş sonuçta ?
Markalaşabilecek kapasitedeki domainlere yönelin, domaininiz kötü değil, özgün içerikle bu yolda ilerleyebilirsiniz.

Teşekkür ederim.
cwt

kişi bu mesajı beğendi.

www.parapratik.com

drcag drcag WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek doktor
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 3 / 107
  • Ticaret 2, (%50)
Bence haber kelimesinde en çok arananlar ile ilgili bir konu paylaştım. Oradan bir fikir edinebilirsin https://wmaraci.com/forum/webmaster-genel/haber-sitesi-kuracaklar-icin-cok-arana-haber-kelimeleri-234892.html
Farazi

kişi bu mesajı beğendi.

Son Haberler www.haberdetaylari.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al