wmaraci reklam
lidertakipci

Bu Kadar İmam Hatip Okulu Gerekli Mi?

72 Mesajlar 11.591 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

HknCOLAK HknCOLAK www.hakancolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhasebe, Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 874
  • Beğeniler 84 / 394
  • Ticaret 0, (%0)

meclisiala adlı üyeden alıntı

Konu başlığından islam düşmanı olduğunuzu anlıyorum. Ben böyle düşündüysem başkaları da düşünebilir.
Bir kaç yorumu okudum da ben mi Müslüman'ım bu konuda sadece.
Şaka mı yapıyorsunuz.

Allah'a ve dinine, gerçekten inandığınız için inanın korktuğunuz için değil. Şu yazdığınızdan korktuğunuz için inandığınızı çıkartıyorum. İmam hatip sayısı fazlaydı, azdı, şöyle olsa daha iyi olurdu gibi konuşmak günah değil korkmayın.
SafakCALiSKAN

kişi bu mesajı beğendi.

www.hakancolak.com
wmaraci
reklam

Rockco Rockco WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek işsizim abi :D
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 11 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

SrcnAkty adlı üyeden alıntı

ahh ahhh çok şey yazardım da neyse :)

sen yazardım diyorsun ben çevremdekilere bangır bangır bağırıyorum hala yok at gözlüklü zihniyet :)
SrcnAkty

kişi bu mesajı beğendi.

meclisiala meclisiala Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Blog
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 759
  • Beğeniler 649 / 185
  • Ticaret 65, (%100)

Aleejhoan adlı üyeden alıntı

İmam hatip okullarını fazla bulmakta mı İslamiyet dışında hocam?

Hayır hocam. İslamın sınırlarını ben bilmem. Bilenler yapmış zaten yorumlarını

Ek Olarak:

HknCOLAK adlı üyeden alıntı

Allah'a ve dinine, gerçekten inandığınız için inanın korktuğunuz için değil. Şu yazdığınızdan korktuğunuz için inandığınızı çıkartıyorum. İmam hatip sayısı fazlaydı, azdı, şöyle olsa daha iyi olurdu gibi konuşmak günah değil korkmayın.

Korktuğum falan yok. Sadece etik bulmadım.

Anlık büyük tepki vermiş olabilirim ama hemen bir yoruma yüklenmeye çalışmak ve yorumu yapanı ezip kendini tatmin etmek ne derece yüce gönüllülük ?

HknCOLAK HknCOLAK www.hakancolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhasebe, Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 874
  • Beğeniler 84 / 394
  • Ticaret 0, (%0)

meclisiala adlı üyeden alıntı

Korktuğum falan yok. Sadece etik bulmadım.

Anlık büyük tepki vermiş olabilirim ama hemen bir yoruma yüklenmeye çalışmak ve yorumu yapanı ezip kendini tatmin etmek ne derece yüce gönüllülük ?

Seni ezmeye çalıştığımı nereden çıkarttın? İlk yaptığın yorumda bir şey yoktu ama bu yorumun diğerine göre daha yanlış. Ezmek gibi bir niyetim yok. Aklımın ucundan geçmedi bu. Burada yorum yazarak kim kimi ezebiliyor? Böyle bir şeyin olabileceğine inanıyor musun?

www.hakancolak.com
wmaraci
wmaraci

SenolK SenolK WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 918
  • Beğeniler 362 / 281
  • Ticaret 11, (%100)
Bence çok gereksiz anadoluda okuyup ilahiyata gitseler yine aynı ne farkı var ki bir de kızları zorla kapatıyorlarmış eski kız arkadaşım kapalıydı ondan öğrenmiştim.

Ubeyd Ubeyd ubeyd değil ubeydullah Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Blog yazarı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** Ö**
  • Mesajlar 370
  • Beğeniler 24 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
@ReXTeor kardeşim, zorla kapatma diye bişey yok merak etmeyesin.. laik ve özgür bir devlet burası, burada insanlar başını kapatmaya değil açmaya zorlandı yıllarca..
imam hatiplerin çokluğu kafanızı yormasın: zaten öyle bir ahlaki erozyon var ki ülkemizde, imam-hatip okuyan ile anadolu ve fen lisesi okuyan veya diğer mesleki ve düz liselerde okuyanlar arasında bir fark yok.. isimlere bu kadar takılmayın; ha fen lisesi olmuş ha anadolu ha meslek ha imam-hatip; geleni "insan" edemedikçe, istediği kadar doktor, mühendis, imam, öğretmen vs. çıkartsınlar neye yarar!!
isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

Bir Kişisel Blog Yazarı: adamkarga.net

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

Ubeyd adlı üyeden alıntı

@ReXTeor kardeşim, zorla kapatma diye bişey yok merak etmeyesin.. laik ve özgür bir devlet burası, burada insanlar başını kapatmaya değil açmaya zorlandı yıllarca..
imam hatiplerin çokluğu kafanızı yormasın: zaten öyle bir ahlaki erozyon var ki ülkemizde, imam-hatip okuyan ile anadolu ve fen lisesi okuyan veya diğer mesleki ve düz liselerde okuyanlar arasında bir fark yok.. isimlere bu kadar takılmayın; ha fen lisesi olmuş ha anadolu ha meslek ha imam-hatip; geleni "insan" edemedikçe, istediği kadar doktor, mühendis, imam, öğretmen vs. çıkartsınlar neye yarar!!

İmam hatiple fen liseli arasında fark olmaz mı, en başta seviye farkı var. Mevcut puanı herhangi bir anadolu lisesine yetmeyen öğrencilerin kayıt edildiği okul haline geldi imam hatipler. Belki de amaç buydu. Eğer ülkede sanat, spor, fen gibi alanlarda eğitim veren kurumlar yeterli değilse tabi ki imam hatiplerin hızlı artışına kafa yoracağız.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Kuran-ı Kerim bir sanat ya da hobi değil, inançtır ve Türkiye'nin dini inancı olan islam'ın nüfus yoğunluğunun çok ama çok yoğun olması nedeniyle ücretsiz verilebiliyor. Kaldı ki Türkiye'de bunu ücretli yapsalar dahi insanlar ücretini öder ve giderler. Ancak sizin söylediğiniz "herhangi bir enstrüman" Türkiye'de herkes tarafından(dini inanç oranında) nüfus yoğunluğu olarak yeterince öneme sahip olmadığı için ücretli. Ayrıca, Kuran-ı Kerim'i ücretsiz öğretebilecek yüzbinlerce insan var fakat, "herhangi bir enstrüman" ücretsiz olarak öğretebilecek insanların sayısı denizde damla... Son olarak, Kuran-ı Kerim kursları veya özel dersleri, ücretli dahi olsa ücreti ödenir ama oraya gidilir; "herhangi bir enstrüman" için niye gidilmesin.
Bunları yazarken sizin ve gibileri için hiçbir şey ifade etmeyeceğini düşünerek yazdım, ama belki dedim işte, bir fayda vardır.
Ldrbaha

kişi bu mesajı beğendi.

Atmaca25 Atmaca25 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Güvenlik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 16 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
imam hatiplilerden bu kadar korkmayın gençler en fazla ''cumhurbaşkanı'' oluyorlar.
AhmetCakmak34

kişi bu mesajı beğendi.

ahmetcem96 ahmetcem96 www.ahmetcemaktas.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 86 / 382
  • Ticaret 75, (%100)
Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'ndeki imam hatip okullarının amacı farklı, Tayyip'in kurduğu, kuklabaşkanın yönettiği Türkiye'deki imam hatip okullarının amacı farklıdır. Bunu göremeyenler; aslında görüyorlar da görmezden geliyorlar.
zenko56

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al