wmaraci reklam

Kullandığınız WordPress Eklentileri?

21 Mesajlar 2.032 Okunma
smmexpress

cuneytsonmez cuneytsonmez Bismillahirrahmanirrahim Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmam Hatip
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1060
  • Beğeniler 923 / 126
  • Ticaret 0, (%0)

Ali Bulut YILMAZ adlı üyeden alıntı

Hocam peki ayar dosyasını paylaşma imkanınız var mı? Kişisel blogta kullanıcam yani pek rakip site sayılmam sanırım :)

eklicem hocam adsense uyumlu umarım işine yarar hem rakip site olsanızda fark etmez ben memnun olurum.

http://dhbt.blogspot.com.tr Deneme
wmaraci
reklam

AliBulutYILMAZ AliBulutYILMAZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 249
  • Beğeniler 3 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

KAS adlı üyeden alıntı

-Contact Form 7
-Google XML Sitemaps
-Akismet
-Jetpack
-NK Google Analytics
-WP-Mail-SMTP

CF7 ve JP bizim hostta sıkıntılı sanırım arasıra hata verip çalışmıyor bir arkadaşta hiç çalışmıyor :)

Ek Olarak:

serras62 adlı üyeden alıntı

Jetpack çok mu kastırıyor bana mı öyle gelior?

Ayrıca, Lightbox plus colorbox ve Super Cache ne işe yarıyor?

Sanırım JP te sorun var hocam. Gerçi gelişmş eklenti azıcık yorması normal gibi

hairmed hairmed WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Full Stack Web Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** Ü**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 14 / 66
  • Ticaret 5, (%100)

serras62 adlı üyeden alıntı

Jetpack çok mu kastırıyor bana mı öyle gelior?

Ayrıca, Lightbox plus colorbox ve Super Cache ne işe yarıyor?

Cache Wordpress'te siteleri hızlandırmak için kullanılan en önemli eklentilerden biridir. Bir web sitesinde hız çok önemlidir. Mesela ben yavaş çalışan hiçbir sitede 1 saniye bile durmam. Hızlı siteler ziyaretçilere keyif verir. Aynı zamanda arama motorları da özellikle Google hızlı siteleri sever, yavaş siteleri ön plana çıkartmaz.

Mesela Google şuan deneme olarak yurtdışındaki bazı mobil aramalarda hızlı çalışan sitelerin yanına hızlı ibaresi ekliyor. Bu bir deneme. İlerde bunu tüm dünyadaki aramalarda uygulayacaklar ve yavaş sitelerin hepsi yavaş yavaş tarihe karışacak.

Cache'nin mantığı şudur:

Wordpress'te siteniz açılırken yüzlerce sayfanın ortak çalışması sonucu açılır. Buna yüklediğiniz eklentiler de dahil olunca çok ciddi sayıda MySQL, yani veritabanı sorguları oluşur. Bu sorgular sitenizin performansını, hızını doğrudan ektiler. Ne kadar çok sorgu olursa siteniz o kadar yavaşlar.

Cache ise tüm sorgulardan sonra açılan sayfayı HTML olarak bir kenara kaydeder ve ziyaretçiye o sayfayı gösterir. "0" sorgu. Bu sayede MySQL hiç yorulmadan, direkt olarak sayfa açılır.

Bir de siteniz açılırken çok sayıda resim, javascript, css dosyası çalışır. Her bir sayfayı ziyaret ettiğinizde bu dosyalar tekrak tekrar yüklenir. Cache ise bu dosyalara bir son kullanım tarihi atar. Mesela 1 ay der. Bunun mantığı şudur. Siteye girdiniz. Dosyalar yüklendi. Önünüzdeki 1 ay boyunca siteyi her açtığınızda dosyalar siteden değil, kendi bilgisayarınızdan yüklenecek. Bu sayede dosyaların yüklenmesine gerek kalmadan hemen açılır ve siteye de yük olmaz.

Bu konuda çok fazla bilgi sahibi olmadığınız için teknik terimlerle kafanızı karıştırmak istemedim. Basitçe anlatmaya çalıştım.

Cache kullanarak bir web sitesi hızını %1000 arttırabilir. Aylık mesela 5 GB trafik kullanıyorsa bunu 1.5 GB'ye indirebilir. Bir örnek vermem gerekirse dün bir sitemiz için optimizasyon yaptım. Site normalde 4-5 saniye arasında açılıyordu. Şuan 600-700 mili saniyede açılıyor. Yani 1 saniyeden daha az.

Wordpress'te Cache için kullanılan 2 eklenti var. Biri W3 Total Cache diğeri WP Super Cache. İkisi de oldukça başarılı eklentiler. Sadece W3 Total Cache daha profesyonel işler için kullanılabilir. Extra birçok özelliği var.

Sitelerinizde Cache kullanmanızı tavsiye ederim. Sitenizin hızlı çalışması hem ziyaretçilerinizin hoşuna gidecektir hem de arama motorlarında + bir puan olarak size dönecektir.
cuneytsonmez UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

AliBulutYILMAZ AliBulutYILMAZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 249
  • Beğeniler 3 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

umuterdal adlı üyeden alıntı

merhabalar ben şuan çalıştığım sitede all in seo kullanıyorum kullanışlı bir program baya rakiplerimizin çok olduğu bir kelimede bugün 3. sıraya çıktık yükselişimiz sürüyor.

All in SEO yu 1 ay kullandım ama daha sonra Yoast a geçtim bence All in iyi ama Yoast ı övdükleri için bırakamıyorum

Ek Olarak:

Roycolt adlı üyeden alıntı

All in SEO Pack
Jetpack
XML Sitemaps
WP Touch
PageNavi
PostRatings

Hocam All in Seo da sitemap oluşturucu yok muydu zaten?

Ek Olarak:

cuneytsonmez adlı üyeden alıntı

eklicem hocam adsense uyumlu umarım işine yarar hem rakip site olsanızda fark etmez ben memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler hocam

Ek Olarak:

hairmed adlı üyeden alıntı

Cache Wordpress'te siteleri hızlandırmak için kullanılan en önemli eklentilerden biridir. Bir web sitesinde hız çok önemlidir. Mesela ben yavaş çalışan hiçbir sitede 1 saniye bile durmam. Hızlı siteler ziyaretçilere keyif verir. Aynı zamanda arama motorları da özellikle Google hızlı siteleri sever, yavaş siteleri ön plana çıkartmaz.

Mesela Google şuan deneme olarak yurtdışındaki bazı mobil aramalarda hızlı çalışan sitelerin yanına hızlı ibaresi ekliyor. Bu bir deneme. İlerde bunu tüm dünyadaki aramalarda uygulayacaklar ve yavaş sitelerin hepsi yavaş yavaş tarihe karışacak.

Cache'nin mantığı şudur:

Wordpress'te siteniz açılırken yüzlerce sayfanın ortak çalışması sonucu açılır. Buna yüklediğiniz eklentiler de dahil olunca çok ciddi sayıda MySQL, yani veritabanı sorguları oluşur. Bu sorgular sitenizin performansını, hızını doğrudan ektiler. Ne kadar çok sorgu olursa siteniz o kadar yavaşlar.

Cache ise tüm sorgulardan sonra açılan sayfayı HTML olarak bir kenara kaydeder ve ziyaretçiye o sayfayı gösterir. "0" sorgu. Bu sayede MySQL hiç yorulmadan, direkt olarak sayfa açılır.

Bir de siteniz açılırken çok sayıda resim, javascript, css dosyası çalışır. Her bir sayfayı ziyaret ettiğinizde bu dosyalar tekrak tekrar yüklenir. Cache ise bu dosyalara bir son kullanım tarihi atar. Mesela 1 ay der. Bunun mantığı şudur. Siteye girdiniz. Dosyalar yüklendi. Önünüzdeki 1 ay boyunca siteyi her açtığınızda dosyalar siteden değil, kendi bilgisayarınızdan yüklenecek. Bu sayede dosyaların yüklenmesine gerek kalmadan hemen açılır ve siteye de yük olmaz.

Bu konuda çok fazla bilgi sahibi olmadığınız için teknik terimlerle kafanızı karıştırmak istemedim. Basitçe anlatmaya çalıştım.

Cache kullanarak bir web sitesi hızını %1000 arttırabilir. Aylık mesela 5 GB trafik kullanıyorsa bunu 1.5 GB'ye indirebilir. Bir örnek vermem gerekirse dün bir sitemiz için optimizasyon yaptım. Site normalde 4-5 saniye arasında açılıyordu. Şuan 600-700 mili saniyede açılıyor. Yani 1 saniyeden daha az.

Wordpress'te Cache için kullanılan 2 eklenti var. Biri W3 Total Cache diğeri WP Super Cache. İkisi de oldukça başarılı eklentiler. Sadece W3 Total Cache daha profesyonel işler için kullanılabilir. Extra birçok özelliği var.

Sitelerinizde Cache kullanmanızı tavsiye ederim. Sitenizin hızlı çalışması hem ziyaretçilerinizin hoşuna gidecektir hem de arama motorlarında + bir puan olarak size dönecektir.

Hocam ellerinize sağlık. Birde içerik dağıtım ağı (örn: CloudFlare) kullansak bir + daha olur sanırım :)

wmaraci
wmaraci

BlackFeel57 BlackFeel57 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Seo Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 326
  • Beğeniler 30 / 46
  • Ticaret 1, (%100)
Bu Jetpack ne işe yarıyor?

CengizBOZDEMiR CengizBOZDEMiR Kendince bir manyak Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Seo Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 177
  • Beğeniler 66 / 18
  • Ticaret 10, (%100)
All in one seo ayarlarını düzgün yaparsanız çok iyi bir uygulama arkadaşlar.

Trendyol Mağazam

0552 927 94 78

KAS KAS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad i** K**
  • Mesajlar 257
  • Beğeniler 34 / 62
  • Ticaret 40, (%100)

Ali Bulut YILMAZ adlı üyeden alıntı

CF7 ve JP bizim hostta sıkıntılı sanırım arasıra hata verip çalışmıyor bir arkadaşta hiç çalışmıyor :)

Ek Olarak:

Sanırım JP te sorun var hocam. Gerçi gelişmş eklenti azıcık yorması normal gibi

CF7 bazen hostlarda sıkıntı yaşatıyor ama SMTP eklentisi ile çözebilirsiniz. Jetpack de bildiğim kadarıyla sorunlu bir eklenti değil ama bilmiyorum sizin yaşadığınız sorunu, bu arada WP Super Cache de Yoast SEO ile çakışıyor bu sorunu başka yaşayan var mı?

erotomani erotomani Efendiysen EFEsin Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek işletme
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad N** Ç**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 20 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
jetpack cpu çok etkiler mi beyler?

bir de W3 Total Cache mi WP Super Cache mi?

Sirvaliente Sirvaliente White Power! Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Youtuber
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 370
  • Beğeniler 19 / 106
  • Ticaret 2, (%100)
Jetpack
Akismet
Yoast
Cache

Her kim bize karşı ayaklanırsa kendisini ölü kabul etmelidir.

Karargaht Karargaht WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 31 / 127
  • Ticaret 0, (%0)
Yıllardır Wordpress kullanan ve artık bu konuda belli bir yere gelmiş biri olarak diyorum ki: tabularınızı yıkın. Bu konuda bi yazı bile yazmayı düşünüyorum. Kısa bi ipucu vereyim size:

Jetpack ben kesinlikle önermiyorum. Şöyle düşünün: tamam çok gelişmiş bir eklenti eyvAllah iyi işlerde yapıyor, ama kullandığı her özellik esasında ayrı bir eklenti gibi kurulu. Çoğu kişi eklentiyi kurduğu gibi bırakıyor. Buda sistemi aşırı yoruyor. Jetpack da kullanacağınız özellikler 2 hadi 3 olsun. Bunun yerine gerçekten size lazım olacak eklentileri kullanın. Şu özellikde olsa iyi olur deyip boşuna sistemi yormayın.

2.ip ucum da şu konu olsun: Cache yani Önbellek.

Herkes gibi bende super cache ile başladım, uzun süre de kullandım ancak sonradan keşfettiğim fastest cache kullandığım en iyi ön bellek programı.

Çünkü sistemi en az yoran, en hızlı çalışan, sitenin hızını en çok arttıran cache eklentisi deneyimlerime göre kesinlikle fastest cache. Türkçe dil desteği de mevcut. Sizde üşenmeyin arada kaldığınız eklentileri test edip size uygun olanı siz seçin. Sonuçta herkesin ihtiyacı farklı.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al