freelance iş ilanları

Çekiliş Sitesi ve Kanuni Durumları ?

15 Mesajlar 2.044 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

bylacoste bylacoste Lacoste'sal Üye Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 5, (%100)
Şuna bir bakabilirsiniz hocam: http://www.millipiyango.gov.tr/node/69

bayiol [.net] satılıktır - pm atın
wmaraci
reklam

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

JexyR adlı üyeden alıntı

Backlink satmak vergiye tabii değildir. Aylık kazancın belli bir rakamın üzerinde olması gerek vergiye tabii olman için :) neyse konu dağılmasın

200 liraya backlink paketi aldım gırgır olsun diye site 2 adım ileri geri gitmedi :) Bana gecen gün maliyeden ceza geldi 200 lira. Gönderdiğim bir kargo ticari olarak algılanmış. Gittim maliyeye sordum. Adam dedi ki:
"bu kargo ticariymiş ceza kesilmiş. "
Bende "yo değildi " dedim. Adam:
"Ticari değilse ne diye akrgo yolluyon " dedi.

Neyseödedik sonuçta. Sonra biraz araştırdım vergi mükellefliğini. Türkiyedeki bazı ürünler haricinde her türlü ürünün satışında vergi varmış. Belli bir gelir dediniz ya o hiç önemli değil. İster 1 kazan ister 10 000 basit yada başka bir vergi usulu ile belli oranda vergi vermek zorunluluğu varmış.

"Hiçbir satış işlemi" dedi maliyeci arkadaşım vergisiz olamaz. "E bizim bakkale ekmeğe fiş kesmiyor ama cadde üzerindeki kesiyor" dedim.

"Öyle" dedi. Konu dağılsada olur. Ben toparlarım yine :)

Ek Olarak:

Teşekürler ustam inceliyorum.

Aykuru Aykuru WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İnsan Kaynakları
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 17 / 31
  • Ticaret 15, (%100)
1 TL'lik yapığınız satışta bile bir vergi söz konusudur ancak her satış türünün verdiği yükümlülük değişiklik gösterir.
Örneğin bir market açanla bir bar işleten aynı vergiye mükellef değildir. Ya da gittigidiyor'dan satış yapanla kendi dükkanından satış yapan aynı vergiye mükellef değildir.

Buradan da anlıyoruz ki her satış yapan kendi adına vergi numarasına sahip olmak zorunda değildir ancak bir vergi mükellefidir ve fatura kesebileceği ve yasal açıkları kapatabileceği bir politikası olmak zorundadır.

Çekilişi noter huzurunda gerçekleştiriyorsunuz ve noter çekilişin boyutuna ve kurallarına göre bir ücret istiyor sizden. Çekiliş kuralları ve çekiliş yöntemini de metinler halinde noterden tasdiklemelisiniz ve bu da metin sayısına göre fiyat farklılıkları gösterir.

Kimi metinler 70TL iken kimi metinler 20TL tutmaktadır. Çekiliş olaylarında noterin takibi söz konusu olmalıdır. Devlet bu şekilde **************lığı ve kaytarmayı engellemekte. Milli Piyango İdaresi bünyesindeki çekilişlerde noter huzurunda yapılmaktadır. Sizin ilk olarak yapmanız gereken, bulunduğunuz bölgedeki en yakın notere gidip başvurmanız ve gereken bilgileri detaylıca istemeniz olacaktır. Onlar size daha detaylı ve net bilgi verecektir. (Ücretsiz)

Gereken soruları cevaplandırdıktan sonra bu konuyu editleyerek tüm üyelerle paylaşmanız hepimize yarar sağlayacaktır. İyi çalışmalar ve bol kazançlar dilerim.
kendoka

kişi bu mesajı beğendi.

bylacoste bylacoste Lacoste'sal Üye Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 5, (%100)

Aykuru adlı üyeden alıntı

1 TL'lik yapığınız satışta bile bir vergi söz konusudur ancak her satış türünün verdiği yükümlülük değişiklik gösterir.
Örneğin bir market açanla bir bar işleten aynı vergiye mükellef değildir. Ya da gittigidiyor'dan satış yapanla kendi dükkanından satış yapan aynı vergiye mükellef değildir.

Buradan da anlıyoruz ki her satış yapan kendi adına vergi numarasına sahip olmak zorunda değildir ancak bir vergi mükellefidir ve fatura kesebileceği ve yasal açıkları kapatabileceği bir politikası olmak zorundadır.

Çekilişi noter huzurunda gerçekleştiriyorsunuz ve noter çekilişin boyutuna ve kurallarına göre bir ücret istiyor sizden. Çekiliş kuralları ve çekiliş yöntemini de metinler halinde noterden tasdiklemelisiniz ve bu da metin sayısına göre fiyat farklılıkları gösterir.

Kimi metinler 70TL iken kimi metinler 20TL tutmaktadır. Çekiliş olaylarında noterin takibi söz konusu olmalıdır. Devlet bu şekilde **************lığı ve kaytarmayı engellemekte. Milli Piyango İdaresi bünyesindeki çekilişlerde noter huzurunda yapılmaktadır. Sizin ilk olarak yapmanız gereken, bulunduğunuz bölgedeki en yakın notere gidip başvurmanız ve gereken bilgileri detaylıca istemeniz olacaktır. Onlar size daha detaylı ve net bilgi verecektir. (Ücretsiz)

Gereken soruları cevaplandırdıktan sonra bu konuyu editleyerek tüm üyelerle paylaşmanız hepimize yarar sağlayacaktır. İyi çalışmalar ve bol kazançlar dilerim.

Hocam bu sitelerin dağıttılar telefonlar vs? Onlarda karşılığında para almadıkları içinmi düzenleme yapılmıyor. Adam direk geçiyor kameranın karşısına excelden katılanları seçiyor random.org'dan çekiliş yapıyor.
kendoka

kişi bu mesajı beğendi.

bayiol [.net] satılıktır - pm atın
wmaraci
wmaraci

AZRaeLeM AZRaeLeM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 516
  • Beğeniler 124 / 120
  • Ticaret 11, (%100)
Benimde bir sorum olacak. Çekiliş değilde ödül olarak versek oluyormu? Mesela bir futbol oyununda ligde 1. Olan takıma 20, 30 TL gibi küçük ödüller?

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al