Dmoz Bittimi ?

122 Mesajlar 20.436 Okunma
smmexpress

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)

TheLacivert adlı üyeden alıntı

Dmoz'u anası babası gibi savunanlar geldi mi?

İsa adlı üyeden alıntı

Pek çok kişinin çöp olarak kabul ettiği ama sitelerini eklemek için yanıp tutuştuğu platform. Bitti diyen arkadaşlar savunmalarını hangi kaynağı esas alarak yapıyorlar?
*** için de aynı şeyleri söylüyordunuz bir zamanlar.

......İsa kısaca özetlemiş durumu. Aynılarını yazacaktım, yazmış ve beni büyük bir dertten kurtarmış..

wmaraci
reklam

Baykus Baykus kula minnet eylemem. Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Coder & Developer
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 160 / 159
  • Ticaret 39, (%100)
DMOZ Çöp diyenler neye göre çöp diyor.
Biz Türk toplumunda şöyle birşey var, Kimseyi aşağılamak için vs. demiyorum.
Lise yıllarında Hocanın biri sözlüye 100 verirdi, En kralı oydu, diğer hoca 50 verirdi, Hocaya etmediğimiz laf kalmıyodu.
Halbuki kimse de demiyo ki, hoca neden 50 verdi acaba. DMOZ Çöp diyenler de böyle muhtemelen, sitesi eklenmeyen çöp, Sitesi DMOZ'da olan kral diyor :)

Şahsi fikrim, eskisi gibi olmasa da Dmoz hala değerli...

lordex lordex LO LE Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1127
  • Beğeniler 67 / 135
  • Ticaret 14, (%100)
Dmoz editörleri kategorilerine site eklerken mutlu olurlar.Çünkü kategorilerini daha güzelleştirirler. Bu tarz düşüncelere kapılmayın. Eğer bir site e uzun zamandır paylaşım yapılmıyorsa ama sitenin arşivinde çok önemli ve o konu hakkında bilgiler varsa o site DMOZ da listelenebilir.

EFESMARINE EFESMARINE WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 69 / E
  • Meslek Emekli
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 5 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Lagger adlı üyeden alıntı

ben sadece Türkiyede böyle bir olay vardır diye düşünüyorum yoksa diğer ülkelerdede böyle paragöz editorler varsa dmoz işe bir el atardı oyüzdende arama motorlarınca hala değerlidir benim görüşüm bu

Doğru düşünüyor olabilirsiniz kardeşim ama, benim başıma gelen ilginç bir olay var.
Başvurumuzu yaptık ama aradan uzun süre geçmesine rağmen olumlu sonuç alamadık. Sonra bir mail geldi. " DMOZ'a başvurunuz olumsuz. 250 TL karşılığında sitenizi DMOZ'a ekleyebiliriz " diye. Üstelik garanti verdi. Parayı eklendikten sonra alırım diye. Kabul etmedim ve DMOZ'a durumu bildirdim. DMOZ'dan mesajla gelen mailin kaynağını bildirmemi istediler. Bildirdim. Aradan aylar geçti ama bir dönüş olmadı.
Oysa bizim sitemizi siz de bir incelerseniz, rakiplerinin çok önünde olan, DMOZ'a kayıtlı pek çok siteden de her yönden Nitelikli olan bir sitedir.
www.efesmarine.com

Ek Olarak:

idm27 adlı üyeden alıntı

Dmoz editörüyüm. İlgili kategoriye eklediğim bir site, 1-2 hafta içinde google'a 1. sayfaya geldi. Üstelik inanılmaz güçlü rakipleri varken.

Dostum biz de sitemiz için çok uğraştık ama daha kötü durumdaki siteler orada eklenirken, biz maalesef eklenemedik nedense.
Sitemizi bir incelerseniz ve halen kayıtlı diğer sitelerle karşılaştırma olanağı bulursanız sanırım ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız...

www.efesmarine.com

wmaraci
wmaraci

Lagger Lagger SEO & Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 512
  • Beğeniler 5 / 34
  • Ticaret 7, (%100)
Konuyu güncelleyeyim. Bir müşterimin isteği üzerine başvuru yaptım ve gelen mailde 100TL'ye sitenizi ekleriz dediler. Müşterime sordum asla vermem dedi. Sizce bu rüşvetçiler için ne yapılması gerekiyor ? Dmoz yönetimine nekadar haber versekte mitoz bölünmeyle git gide çoğalıyorlar.

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Dmoz editörüne vereceğin 100 tl ile, Çok sağlam 2 tane siteden tanıtım yazısı al, inan daha çok faydasını görürsün.

Dmoz Çöp değildir, Dofollow backlink kaynağıdır. Bu kadar büyütülmesi çok mantıksız.

Lagger adlı üyeden alıntı

Konuyu güncelleyeyim. Bir müşterimin isteği üzerine başvuru yaptım ve gelen mailde 100TL'ye sitenizi ekleriz dediler. Müşterime sordum asla vermem dedi. Sizce bu rüşvetçiler için ne yapılması gerekiyor ? Dmoz yönetimine nekadar haber versekte mitoz bölünmeyle git gide çoğalıyorlar.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Evet şimdi baktım ve Dmoz Girememişim.

cagdaskorkmaz.com.tr

Eflaki Eflaki Ekşi Sözlük Kimlik Onayı
  • Üyelik 26.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 188 / 247
  • Ticaret 162, (%100)

Charizard adlı üyeden alıntı

Naısl bildim değil mi . Bilgi kullanılırsa güzeldir.Bir köşede duran bilginin sanada banada faydası yoktur..*** kadar kaliteli bir platform yok şuan. Her ne kadar forum içerisinde **************lık ve yardımlaşma bitmiş olsada çok büyük bir pasta dilimi var orada. O pastayı önüne çekebilirsen afiyet olsun şimdiden sana.

*** da birisi Adsense onayı için birisi yardım konusu açmıştı. Konuya yorum atan ilk 3 kişinin kimi benim günlük kazancımı ödersen kullanabilirsin, kimisi %10 komüsyon karşılığı yardım ederim vs dedi. :-)

Lagger Lagger SEO & Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 512
  • Beğeniler 5 / 34
  • Ticaret 7, (%100)

Eflaki adlı üyeden alıntı

*** da birisi Adsense onayı için birisi yardım konusu açmıştı. Konuya yorum atan ilk 3 kişinin kimi benim günlük kazancımı ödersen kullanabilirsin, kimisi %10 komüsyon karşılığı yardım ederim vs dedi. :-)

*** paranın kurbanı oldu. WM Aracı böyle gider inşallah yoksa *** gibi çöp olur. Bakıyorum konulara adamlar parayla öneri satıyor ticaretten başka birşey kalmamış orda.

Batarya Batarya SEO & Wordpress Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 317 / 317
  • Ticaret 122, (%99)
DMOZ bitti diyen arkadaşlara sesleniyorum. Buyrun sitenizi hemen onaylayayım , DMOZ'a ekleyeyim desem paldır küldür atlarsınız. DMOZ bitti diye bir şey yok. Etkisi azaldı doğru. Fakat DMOZ.org sitesi ne zaman kapanırsa işte DMOZ o zaman biter. Bitti tabiri burda yanlış bir tabir. Son güncellemeler ile beraber sadece etkisi azaldı desek daha doğru olur.
barisay

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al