wmaraci reklam
lidertakipci

site4.free-share-buttons.com / referral

16 Mesajlar 3.730 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

meander meander WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek güvenlik
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 9 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
bende de şu aralar referallerlerin yanında direct/none çok fazla olmaya başladı googledan gelenlerle aynı sayıda önüne geçilemyor nasıl bir belaysa blogspot için hiç çözümü yok galiba bu işin

wmaraci
reklam

coculas coculas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek kurumsal satış danışmanı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
online alışveriş sitesi yaptırmıştık ve bu lanet olası free-social-buttons.com a kayıt edilmiş sanırım reklam amaçlı ve siteyi yapan firma yetkilisi buna yapılabilecek birşey olmadığını ve site adının değişmesi gerektiğini söyledi o kadar reklam verdik bana bir yardımcı olun bu şahış para avcısı gibime geliyor sitenin adını mı değiştirmek gerek gerçekten

Ek Olarak: online alışveriş sitesi yaptırmıştık ve bu lanet olası free-social-buttons.com a kayıt edilmiş sanırım reklam amaçlı ve siteyi yapan firma yetkilisi buna yapılabilecek birşey olmadığını ve site adının değişmesi gerektiğini söyledi o kadar reklam verdik bana bir yardımcı olun bu şahış para avcısı gibime geliyor sitenin adını mı değiştirmek gerek gerçekten

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

coculas adlı üyeden alıntı

online alışveriş sitesi yaptırmıştık ve bu lanet olası free-social-buttons.com a kayıt edilmiş sanırım reklam amaçlı ve siteyi yapan firma yetkilisi buna yapılabilecek birşey olmadığını ve site adının değişmesi gerektiğini söyledi o kadar reklam verdik bana bir yardımcı olun bu şahış para avcısı gibime geliyor sitenin adını mı değiştirmek gerek gerçekten

Ek Olarak: online alışveriş sitesi yaptırmıştık ve bu lanet olası free-social-buttons.com a kayıt edilmiş sanırım reklam amaçlı ve siteyi yapan firma yetkilisi buna yapılabilecek birşey olmadığını ve site adının değişmesi gerektiğini söyledi o kadar reklam verdik bana bir yardımcı olun bu şahış para avcısı gibime geliyor sitenin adını mı değiştirmek gerek gerçekten

Konu hortlamış, sanırım çözüm bulunamadığından.

Arkadaşlar aynı dert bendede vardı. Cloudflare kurdurdum bilgili bir abime.
Daha sonra Cloudflare sayesinde gelen hitler önce yerle bir oldu. Sonrada tamamen kesildi.
Şu an bu mecralardan hit gelmiyor.
Site çok zarar gördü, bir süre kendi haline bıraktım öylece.
Ama CloudFlare gerçekten şart.

Ücretsiz olarak bile iş görüyor.

Konuyla ilgili bilgisi olan birine CloudFlare kurdurup ayarları yaptırmanızı tavsiye ederim.

kasver kasver WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 337
  • Beğeniler 59 / 67
  • Ticaret 0, (%0)
Benim de blogspot ve direct none, free-social-buttons.com dan girişler çok artmaya başladı konuyu takipteyim

///!!!\\\
wmaraci
wmaraci

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

KDOGAN adlı üyeden alıntı

Konu hortlamış, sanırım çözüm bulunamadığından.

Arkadaşlar aynı dert bendede vardı. Cloudflare kurdurdum bilgili bir abime.
Daha sonra Cloudflare sayesinde gelen hitler önce yerle bir oldu. Sonrada tamamen kesildi.
Şu an bu mecralardan hit gelmiyor.
Site çok zarar gördü, bir süre kendi haline bıraktım öylece.
Ama CloudFlare gerçekten şart.

Ücretsiz olarak bile iş görüyor.

Konuyla ilgili bilgisi olan birine CloudFlare kurdurup ayarları yaptırmanızı tavsiye ederim.

Hocam ben de uzun süredir Cloudflare kullanıyorum ama ref hitle ilgili herhangi bir gelişme yok. Kaldı ki CloudFlare ile bu olayın pek alakası olduğunu da düşünmüyorum. Htaccess+Analytics ile yapılıyor ama onu da tam olarak bilen yok sanırım. Filtreleme yaptım ama normal hitleri saymamaya başladı sonra kaldırdım filtreyi. Şuan hala ciddi şekilde geliyorlar siteye.

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

anonymated adlı üyeden alıntı

Hocam ben de uzun süredir Cloudflare kullanıyorum ama ref hitle ilgili herhangi bir gelişme yok. Kaldı ki CloudFlare ile bu olayın pek alakası olduğunu da düşünmüyorum. Htaccess+Analytics ile yapılıyor ama onu da tam olarak bilen yok sanırım. Filtreleme yaptım ama normal hitleri saymamaya başladı sonra kaldırdım filtreyi. Şuan hala ciddi şekilde geliyorlar siteye.

Ben CloudFlare ayarlarını yaptırdıktan sonra ciddi anlamda gelen hitte düşüş oldu, gelen hitin %80'i birden yok oldu. Sanırım ayarlamaları yapan abi bu konuda bilgiliydi. Farklı ülke girişlerini yasakladı.

Ek olarak şunları yaptık;

Sitede gezinme için gezintiyi onaylıyor musunuz diye bir şey çıkıyor. Bağlantılar arası dolaşmak isteyenler buna onay vermek zorunda kalıyor. Böylece gelen bot içinde aynı işlem geçerli oluyor ve bot kilitlenip kalıyor.

Siteye girişlerde CloudFlare 5 sn bekletiyor, bununda bir avantajı olduğunu düşünüyorum.

Aynı zamanda sayfa dolaşımı yaparkende 5 sn beklettiği oluyor.

Başka ülkelerden girişlerde vs. insan olduğunu kanıtlamak için kod çıkarıyor falan.

Bu işlemler sayesinde baya bir gelişme kat ettik, site blogger olduğu için başka yolu yoktu zaten.

Bu durumda çok tekil kaybı yaşadım. 2k tekil 500'lere kadar geriledi fakat bir süre kendi haline bıraktım siteyi.

Başka çözüm bulamadık, çöp olmasından iyidir. Zaten bu durumda Adsense'de kullanamıyorduk. Başka çare bırakmadılar yani.

Ek Olarak: Bildiğim kadarıyla analitik ile yapılan sadece göstermelik olarak kalıyor. Yanlış biliyorsam düzeltin fakat analitik'in pek etkisini göremedim ben.

30 site engelledim statcounter verileri değişmedi. Aynı şekilde hit geldi.

15k tekil hit gece bir başladı öbürsü gün ayarları yapana kadar devam etti.

Analitikten ayarlama yapılınca sadece o hitleri göstermiyor diye biliyorum.

Yanlışım varsa düzeltin tabi.
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al