wmaraci reklam

Sitemde indirilecek dosya yüklemek ve telif ?

22 Mesajlar 2.439 Okunma
wmaraci reklam

Adalanya Adalanya Selam Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 12 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Bahsettiğiniz sistemi telif hakkı olan bir kitap gibi düşünün, sorun olacağını düşünüyorum, google book hizmeti size bir referans olabilir, müzik, film kitap, adsense için sakıncalı. telif hakkı olupta ücretsiz e-book (pdf) indirilen sitelerde de adsense kullanılmadığını da hatırlatmak isterim, politika ihlaline girecektir.
Ozzyfb

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Ozzyfb Ozzyfb ozancorumlu.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

Restlesstr adlı üyeden alıntı

Aynen öyle ama kullanıcı dostu ve güvenilir olduğu için bir sorun olmaz galiba. Üstelik dropbox bir seçenek sadece Google Drive'da olabilir. Yandex Disk'de olabilir.

Görünüm olarak pek kurumsal görünmeyecektir diye düşünüyorum bu şekilde, kendimi tam ifade edebildim mi bilmiyorum ama sanırım anladın ne demek istediğim :)

Ek Olarak:

Adalanya adlı üyeden alıntı

Bahsettiğiniz sistemi telif hakkı olan bir kitap gibi düşünün, sorun olacağını düşünüyorum, google book hizmeti size bir referans olabilir, müzik, film kitap, adsense için sakıncalı. telif hakkı olupta ücretsiz e-book (pdf) indirilen sitelerde de adsense kullanılmadığını da hatırlatmak isterim, politika ihlaline girecektir.

e-book ile aynı şey değil sanki ama bu ? Benim paylaşacağım dosyalar bilgi içerikli word, excel falan dosyaları olacak. Hatta bir kurumun vs. değil öğretmenlerin falan kendi oluşturdukları dosyalar falan. Sizce aynı şey olarak mı algılanır adsense tarafından ?

Aylık 150k+ Tekil Özgün Eğitim Sitesi Reklam/Tanıtım Yazısı

http://goo.gl/YZb0E2

Restlesstr Restlesstr http://www.grafikmen.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 554
  • Beğeniler 41 / 107
  • Ticaret 13, (%100)

Ozzyfb adlı üyeden alıntı

Görünüm olarak pek kurumsal görünmeyecektir diye düşünüyorum bu şekilde, kendimi tam ifade edebildim mi bilmiyorum ama sanırım anladın ne demek istediğim :)

Anlıyorum hocam haklısınız. :)
Ozzyfb

kişi bu mesajı beğendi.

www.grafikmen.com | Grafik deposu.

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

Anlıyorum hocam haklısınız. :)

dersimiz.com , sorubak.com gibi siteler nasıl yapıyor arkadaş bu işi yahu ? Büyük olunca her şeyi yapmak serbest mi oluyor bu alemde de yoksa bilmediğimiz bir şeyler mi var ?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 554
  • Beğeniler 41 / 107
  • Ticaret 13, (%100)

dersimiz.com , sorubak.com gibi siteler nasıl yapıyor arkadaş bu işi yahu ? Büyük olunca her şeyi yapmak serbest mi oluyor bu alemde de yoksa bilmediğimiz bir şeyler mi var ?

Dosyalar kendilerine ait olabilir. Eğer değilsede gerekli izinleri alıyor olabilirler.

adige adige jinepsmedia.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek yok
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 4 / 29
  • Ticaret 0, (%0)

Ben de piyasadaki tüm döküman siteleri vs. biliyorum, benim gibi bu kadar ince düşündüklerini de sanmıyorum zaten de :) Site büyük olunca kimse bişi demez, biraz küçük olunca bir iş yapalım derken elimizdekinden de olmayalım düşüncesindeyim :)

Adsense ile şaka yapmaya gelmiyor, ben de ince eleyip sık dokuyorum...

Adsense sizin sitenizi hiçbir şekilde uyarmadan banlamaz...

Siz bu ürkütücü adsense den ban yedim şu oldu yazan şahıslara bakmayın, birçoğu fazla para kazanmak adına yaptıkları halttır veya siteleri illegaldir.

Sizin siteniz eğitim sitesi bu konuda içiniz rahat olsun, birde benim siteleri görün :)
Ozzyfb

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

Dosyalar kendilerine ait olabilir. Eğer değilsede gerekli izinleri alıyor olabilirler.

Dosyalar kendilerine kesin ait olamaz :) Ayrıca sadece kendileri dosya paylaşmıyorlar, kullanıcılar da ekleyebiliyor. Gene aynı yere geliyoruz. Ben şimdi bir yerden dosya alıp bu sitelere ekleyebilirim ve bunun telif hakkı içerip içermediğini de kesinlikle bilemezler. Ha kendileri eklemiş telif hakkına sahip dosyayı, ha başkası. Sence mantık olarak ne fark eder ? Herkes kendi sitesinden sorumlu değil mi ? 'Ben eklemedim valla başkası eklemiş, bilmiyordum.' diye işin içinden çıkılacak değil herhalde böyle bir durumda :)

Adalanya Adalanya Selam Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 12 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Ek Olarak:

e-book ile aynı şey değil sanki ama bu ? Benim paylaşacağım dosyalar bilgi içerikli word, excel falan dosyaları olacak. Hatta bir kurumun vs. değil öğretmenlerin falan kendi oluşturdukları dosyalar falan. Sizce aynı şey olarak mı algılanır adsense tarafından ?

Netice itibari ile e-book'lar, word'ler de bilgi içerikli olur, kontrol edemezsiniz, mutlaka o belgelerde telif hakkı içeren alıntılar makaleler yer alacaktır. bu kişisel fikrim.

• Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 554
  • Beğeniler 41 / 107
  • Ticaret 13, (%100)

Dosyalar kendilerine kesin ait olamaz :) Ayrıca sadece kendileri dosya paylaşmıyorlar, kullanıcılar da ekleyebiliyor. Gene aynı yere geliyoruz. Ben şimdi bir yerden dosya alıp bu sitelere ekleyebilirim ve bunun telif hakkı içerip içermediğini de kesinlikle bilemezler. Ha kendileri eklemiş telif hakkına sahip dosyayı, ha başkası. Sence mantık olarak ne fark eder ? Herkes kendi sitesinden sorumlu değil mi ? 'Ben eklemedim valla başkası eklemiş, bilmiyordum.' diye işin içinden çıkılacak değil herhalde böyle bir durumda :)

Söylediğiniz gibi. Belkide Google bu gibi kategorileri telif hakkı olarak nitelendirmiyordur. Çünkü biraz baktım şimdi bu tür sitelerin hepsinde Adsense var.

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

adige adlı üyeden alıntı

Adsense sizin sitenizi hiçbir şekilde uyarmadan banlamaz...

Siz bu ürkütücü adsense den ban yedim şu oldu yazan şahıslara bakmayın, birçoğu fazla para kazanmak adına yaptıkları halttır veya siteleri illegaldir.

Sizin siteniz eğitim sitesi bu konuda içiniz rahat olsun, birde benim siteleri görün :)

Vallahi öyle şeyler okuyorum ki, 2 saatte bir adsense panele girip duruma bakıyorum, paranoyak oldum :)

Sadece teknik olarak değil açıkçası kalben de sıkıntılıyım bu telif olayından ötürü ama bu sitedeki her şeyi tek başıma ben yaptım, emek denen şeyin ne olduğunu biliyorum, bu dosyaları da oluşturanlar meslektaşlarım neticede. Kafamda deli sorular :)

Ek Olarak:

Adalanya adlı üyeden alıntı

Netice itibari ile e-book'lar, word'ler de bilgi içerikli olur, kontrol edemezsiniz, mutlaka o belgelerde telif hakkı içeren alıntılar makaleler yer alacaktır. bu kişisel fikrim.

Peki sorubak.com , dersimiz.com vb. zilyonlarda site bu işi sizce nasıl yapıyor ? Hadi kendileri yapıyor telifsiz diyelim ama kullanıcılar da dosya yüklüyorlar çatır çatır. Onbinlerce dosya var. Bu vb. sitelerin hepsinde de adsense var. Ki bu siteler sırf bu dosya paylaşımı için yapılmış siteler neredeyse. Benim sitemin sadece bir kategorisini oluşturacak bu.

Bir yandan size de hak veriyorum ama ne bileyim.......

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al