"Geliyoo" arama motoruna ne oldu?

59 Mesajlar 6.757 Okunma
lostyazilim
smmexpress

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)

digi dükkan adlı üyeden alıntı

Gerekli araştırmaları yaparım, o sorun değil. Ben size ait muhteşem projeleri merak ettim, onlardan biraz bahseder misiniz lütfen. Yada arama motoru yapmak konusunda ne kadar bilgi sahibisiniz? Hayatınız hiç php bot dahi yaptınız mı? Google'ın şuandaki konuma gelmesi yaklaşık 17 sene sürdü mesela. Gerçi sizin gibi kıskançlık yapıp, projelerini karalamaya çalışanlara aldırış etmiş olsalardı, bugün google diye bir şey olmazdı.

Dur bakalım ben mobildeyim suan pc ye geçince detaylı yazarım
ne dersin ?
Ama bu zaman zarfında iddiaların aksini yazın buraya madem araştırma yaptınız forumda paylaşın herşeyi ortaya koyarım
Anlaştık mı?

wmaraci
reklam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Hiç kimse bu kadar sert eleştirmeyin bilmem ne demesin. Burada zamanında yok şunu yaptık yok bunu yaptık yok şu kadar para harcadık deniyordu. 2 sene oldu 2 sene. 2 seneden sonra verilen cevap site açık ama arama yapmıyor. Şaka gibi. (Hoş sitenin açık olduğu zamanları da gördük, ne doğru dürüst sonuç veriyor ne tam çalışıyordu.)

Bakın Vikipedi'de ne yazıyor; "Geliyoo çalışmalarında resmi ve resmi olmayan harcamalar dahil toplamda € 741,000'ya yakın bir gider olduğunu ve bugüne kadar hiç reklam almadığı biliniyor." Geliyoo'nun bildiğimiz kadarıyla arama motoru ve birkaç ıvır zıvır dışında projesi yok. Bu kadar para hangi projeye harcanmış veya ne için harcanmış? 52 mühendis çalışıyormuş şirkette. Sonuç?

WM Aracı'nda birkaç kişi toplanıp hadi arama motoru yapalım deseydik bundan 2 sene önce, daha çok yol katederdik.

Bu kadar sert eleştiri yapıyorum çünkü bu milleti kandırmaktır. Milli arama motoru deyip forumlarda Geliyoo diye reklam yaparsınız bir de bakmışsınız gelememişsiniz. O yüzden açık açık olmadı yapamadık deseydiniz kimse laf etmezdi. 2 sene boyunca elle tutulur gözle görülür ne yaptınız?

Ayrıca eleştiri yapmak için illa arama motoru sahibi olmamız veya üst düzey projelerde bulunmamız gerekmiyor.
soulmy NETEOR ermaneray

kişi bu mesajı beğendi.

digidukkan digidukkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)

ermaneray adlı üyeden alıntı

Dur bakalım ben mobildeyim suan pc ye geçince detaylı yazarım
ne dersin ?
Ama bu zaman zarfında iddiaların aksini yazın buraya madem araştırma yaptınız forumda paylaşın herşeyi ortaya koyarım
Anlaştık mı?

Siz kendi yorumlarınız dışında, elle tutulur araştırmalarınızı buraya ekleyin, ben de gerekli araştırmaları eklerim merak etmeyin. Ayrıca "dur bakalım" diye bir hitap şekli olamaz, ben sizin arkadaşınız değilim.

Bu arada, büyük projelerde zaman önemlidir. Google'ın 1998 yılında çalışmalara başlayıp, 2004 yılında halka arz edildiğini unutmamak lazım. Öyle hiç kimse, bilip bilmeden, 2 sene önce şöyleydi 3 sene önce böyleydi diye caka satmasın lütfen.

• Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)

Siz kendi yorumlarınız dışında, elle tutulur araştırmalarınızı buraya ekleyin, ben de gerekli araştırmaları eklerim merak etmeyin. Ayrıca "dur bakalım" diye bir hitap şekli olamaz, ben sizin arkadaşınız değilim.

Benim araştırmalarım forumda mevcut şuan geri adım attınız lütfen bilgileri paylaşın :) bana cevap hakkı doğsun

Dur bakalım dememdeki kasıt aceleci olarak benim müthiş projelerimi merak ediyorsunuz ya ileticem size

Ek Olarak:

isousluer adlı üyeden alıntı

Hiç kimse bu kadar sert eleştirmeyin bilmem ne demesin. Burada zamanında yok şunu yaptık yok bunu yaptık yok şu kadar para harcadık deniyordu. 2 sene oldu 2 sene. 2 seneden sonra verilen cevap site açık ama arama yapmıyor. Şaka gibi. (Hoş sitenin açık olduğu zamanları da gördük, ne doğru dürüst sonuç veriyor ne tam çalışıyordu.)

Bakın Vikipedi'de ne yazıyor; "Geliyoo çalışmalarında resmi ve resmi olmayan harcamalar dahil toplamda € 741,000'ya yakın bir gider olduğunu ve bugüne kadar hiç reklam almadığı biliniyor." Geliyoo'nun bildiğimiz kadarıyla arama motoru ve birkaç ıvır zıvır dışında projesi yok. Bu kadar para hangi projeye harcanmış veya ne için harcanmış? 52 mühendis çalışıyormuş şirkette. Sonuç?

WM Aracı'nda birkaç kişi toplanıp hadi arama motoru yapalım deseydik bundan 2 sene önce daha çok yol katederdik.

Bu kadar sert eleştiri yapıyorum çünkü bu milleti kandırmaktır. Milli arama motoru deyip forumlarda Geliyoo diye reklam yaparsınız bir de bakmışsınız gelememişsiniz. O yüzden açık açık olmadı yapamadık deseydiniz kimse laf etmezdi. 2 sene boyunca elle tutulur gözle görülür ne yaptınız?

Ayrıca eleştiri yapmak için illa arama motoru sahibi olmamız veya üst düzey projelerde bulunmamız gerekmiyor.

Hocam aynen böyle algı yaratmaya çalışıp milli va yazıp milleti kimse kandıramaz
Ben sonuna kadar doğruları yazarım yazacağımda
ama işte bu fasa fisolara kananlari görünce inanamıyorum heleki bilgisayarın içinde olan okumuş insanlar iki makaleye kanıp araştırma yapmadan yazmamalı acaba gerçekten fiyaskomu balon mu bi bakın kendi gözünüzle arastirin

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)

Benim araştırmalarım forumda mevcut şuan geri adım attınız lütfen bilgileri paylaşın :) bana cevap hakkı doğsun

Dur bakalım dememdeki kasıt aceleci olarak benim müthiş projelerimi merak ediyorsunuz ya ileticem size

Forum içerisinde açmış olduğunuz konuları inceledim ve büyük bir proje değil, proje'ye dahi rastlayamadım. Konularınızın tamamı zaman kaybından ibaret olduğu için, sadece bazılarını ekleme ihtiyacı duydum. Muhteşem projelerinizi merakla bekliyorum.

proje danışmanlık

tek ürün satış scripti

Sıfır bütçe ile proje yapmak?

otomobil teması

otomobil bloğu için tema

alan adları arıyorum

• Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

WM Aracı'nda birkaç kişi toplanıp hadi arama motoru yapalım deseydik bundan 2 sene önce daha çok yol katederdik.

Forum içerisinde açmış olduğunuz konuları inceledim ve büyük bir proje değil, proje'ye dahi rastlayamadım. Konularınızın tamamı zaman kaybından ibaret olduğu için, sadece bazılarını ekleme ihtiyacı duydum. Muhteşem projelerinizi merakla bekliyorum.

proje danışmanlık

tek ürün satış scripti

Sıfır bütçe ile proje yapmak?

otomobil teması

otomobil bloğu için tema

alan adları arıyorum

:) geri adım atmaya devam
Ben ileteceğim diyorum dimi?

Lütfen geliyoo ile ilgili bilgileri. Paylaşın madem araştırma yaptınız

tashift00 tashift00 WebYapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek SEO & Grafik
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1447
  • Beğeniler 188 / 280
  • Ticaret 62, (%100)
Gerçekten uzun süredir takip ettiğim bir proje idi. Ancak yalan oldu demek doğru olur. 2 sene önce aktif olacaktı proje güya. Ama ne ses var ne seda.

• Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)

:) geri adım atmaya devam
Ben ileteceğim diyorum dimi?

Lütfen geliyoo ile ilgili bilgileri. Paylaşın madem araştırma yaptınız

Geliyoo projesinin durmadığı, arka planda bir şeyleri devan ettiğini, zaman zaman bilgilendirmelerinden ve e-ticaret sistemlerini halka açmalarından görebiliriz. Önceki mesajlarım'da da söylediğim gibi, şahsi fikirleriniz bir şeylerin kanıtı olamaz. Verdiğim örnek de çok yerindeydi, google projesi 6 sene sonra kullanıma açıldı. 2 senelik bir proje için, sırf siz fiyasko dediniz diye fiyasko olmaz. Şahsi yorumlarınıza kanıt istiyorsunuz ama en büyük kanıtı zaten proje sahipleri gerekli açıklamaları yaparak cevap veriyorlar, benim geri adım atmama gerek yok. 33 yaşındasınız ama henüz şahsi yorumlarınızın, geçerliliği olmadığını öğrenememişsiniz. Tam bir fiyaskosunuz kısaca.

• Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)

Geliyoo projesinin durmadığı, arka planda bir şeyleri devan ettiğini, zaman zaman bilgilendirmelerinden ve e-ticaret sistemlerini halka açmalarından görebiliriz. Önceki mesajlarım'da da söylediğim gibi, şahsi fikirleriniz bir şeylerin kanıtı olamaz. Verdiğim örnek de çok yerindeydi, google projesi 6 sene sonra kullanıma açıldı. 2 senelik bir proje için, sırf siz fiyasko dediniz diye fiyasko olmaz. Şahsi yorumlarınıza kanıt istiyorsunuz ama en büyük kanıtı zaten proje sahipleri gerekli açıklamaları yaparak cevap veriyorlar, benim geri adım atmama gerek yok. 33 yaşındasınız ama henüz şahsi yorumlarınızın, geçerliliği olmadığını öğrenememişsiniz. Tam bir fiyaskosunuz kısaca.

İki kelime makaleyle bu kanıya vardınız demek:)

Lütfen konu uzamadan delilleri sunun bekliyorum

• Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)

İki kelime makaleyle bu kanıya vardınız demek:)

Lütfen konu uzamadan delilleri sunun bekliyorum

Proje sahipleri tarafından söylenilen tüm sözler (devam ettiğine dair) benim için geçerli sebeplerdir, sizinde aradan geçen 2 seneyi ele alarak ürettiğiniz fikirleriniz gibi. Bu arada sürekli aynı örnekleri vermiş olmayayım, microsoft 1978 senesinden kuruldu ve 1995 senesinde işletim sistemi üretti. Sizinde projelerinizi bekliyoruz hala, mobil'deyim diyorsunuz ama forumdaki konularınızı bulup buradan paylaşmak, konuya mesaj yazmaktan daha zor değil. Bu arada bana geri adım attı diyorsunuz ama ben araştırmamı yaptım ve proje sahipleri tarafından açıklanan, projenin durduğuna dair herhangi bir açıklama veya belge yok. 33 yaşındaki bir kişiye göre çok fazla gereksiz davranış içerisine giriyorsunuz, size kişisel gelişim kurslarını tavsiye ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 7 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 7 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al