lostyazilim

GTA V PC Çift Ekran Kartı Sorunu (FPS Arttırır)

22 Mesajlar 10.925 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

MehmetAkif97 MehmetAkif97 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Bu sorunla, oyunu benim gibi laptopta oynayanlarda daha çok karşılaşılıyor. Bunun nedeni laptopların bir çoğunda çift ekran kartının kullanılması. Aslında buna bir sorun demek yanlış olur. Ancak oyunda, oynayışımızı büyük ölçüde etkilediğinden, fps düşüşleri falan, bu durumu bir sorunmuş gibi ele alacağım.

Kendimden örnek vereyim:

Intel(R) HD Graphics 4000 ve NVIDIA GeForce 610M olmak üzere bilgisayarımda 2 adet ekran kartı bulunuyor. Bunlardan çöp ekran kartı olan İntel(R). Habersiz bir şekilde oyunu İntel ekran kartı ile oynuyormuşum bu durum da benim oyunlarda daha düşük performanslar almama sebebiyet vermiş oldu.

Lafı fazla uzatmadan oyunun kullandığı ekran kartını nasıl değiştirebileceğimizi anlatayım.

Dostlarım ilk olarak bilgisayarınızda bulunan ekran kartlarının isimlerini bilmeniz gerekir. Başta da söylediğim gibi benim ekran kartlarım Intel(R) HD Graphics 4000 ve NVIDIA GeForce 610M.

Şimdi de oyunun hangi ekran kartı ile çalışacağını ayarlıycaz. Bunun için de C:\Users\AKIF\Documents\Rockstar Games\GTA V dizinine gelin. Buklasörde Settings adında bir metin belgesi olacak, onu açıyoruz.

İşte ekran kartı ayarımızı bu bölümde yapacağız. En alt kısımdaki kodunu değiştireceğiz. Örnek olarak bende bu şekilde gözüktü.

Intel(R) HD Graphics 4000

İşte bu kısımdaki Intel(R) HD Graphics 4000 ekran artı çöp olan ve bizim kullanmasını istemediğimiz ekran kartı. Bunu ben bu şekilde değiştirdim.

NVIDIA GeForce 610M.

Hatırlatma !!

Bu adımları oyunu başlatmadan önce gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Çünkü her seferinde tekrar tekrar değiştirmeden önceki ekran kartına dönüş yapacaktır. Eğer bunun bir çözümünü bulursam size bildiririm.

Kaynak >> http://akifakkaya.com/oyun/gta-v-pc-cift-ekran-karti-sorunu-fps-arttirir/
erkolay

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
varmı uygun fiyata gta 5 alacağımız bir yer :D

32095 32095 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
bence çok saçma bendede 2 tane var Intel(R) HD Graphics 4600 mevcut bir şeyi değiştirdiği yok bende 140 fps hala 140 fps, fps artışı için yapılacaklar belli yazılımsal olarak yeni driverlar indirilcek, kasan programlar durdurulacak, windows en iyi performans moduna ve ekran kartı için en iyi performans geçilir, ayarlarda en düşüğe alınırsa en iyi performans sağlanır donanımsal pek bir şey mevcut değil yeni sistem alınır anca yada hız aşırtması yapılır belki

• Üyelik 20.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

darkthepro adlı üyeden alıntı

bence çok saçma bendede 2 tane var Intel(R) HD Graphics 4600 mevcut bir şeyi değiştirdiği yok bende 140 fps hala 140 fps, fps artışı için yapılacaklar belli yazılımsal olarak yeni driverlar indirilcek, kasan programlar durdurulacak, windows en iyi performans moduna ve ekran kartı için en iyi performans geçilir, ayarlarda en düşüğe alınırsa en iyi performans sağlanır donanımsal pek bir şey mevcut değil yeni sistem alınır anca yada hız aşırtması yapılır belki

NVIDIA 2GB - İntel(R) 1GB. Bu durumda NVIDIA kullanılması daha mantıklı bence.

Başkasının İntel'i iyidir onu kullanır. Burada anlatmak istediğim iyisini kullanmak. Böylece daa fazla performans alınabilir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

MehmetAkif97 adlı üyeden alıntı

NVIDIA 2GB - İntel(R) 1GB. Bu durumda NVIDIA kullanılması daha mantıklı bence.

bende 2 sindede fark yok ikiside aynı fps alıyor

• Üyelik 20.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

bende 2 sindede fark yok ikiside aynı fps alıyor

Benim bilgisayarımda ciddi bir fark oluştu. Bunun için paylaşmak istedim.

Baykus Baykus kula minnet eylemem. Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Coder & Developer
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 160 / 159
  • Ticaret 39, (%100)

AhmetCakmak34 adlı üyeden alıntı

varmı uygun fiyata gta 5 alacağımız bir yer :D

Nuveem'in indirimlerini takip edin hocam..Bi ara çok ucuzdu, 110 TL civarı :D

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)

GBMedya adlı üyeden alıntı

Nuveem'in indirimlerini takip edin hocam..Bi ara çok ucuzdu, 110 TL civarı :D

Sağolun :)
Baykus

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

90 tl alabileceğiniz internet siteleri var fakat akk varsa sizin için problem zira 60 gb :D boru değil

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
880M var 8 GB 256 Bit DDR5 Bu kartla bile ful ayar alamıyor. 30 45 50 fps arası geziyor.

Ayrıca 2 ekran kartı olan pc ler zaten direk geçiş yapar. Nvidia ekran kartı denetim masasına gir. Varsayılan ekran kartı seçimini otomatikten Yüksek Grafik işlemcisine al. Her uygulama Nvidia üzerinden açılır... Bende İntel İris var hiç ona geçtiğini görmedim.

Boşuna Ekran kartlarının üstünde NVİDİA OPTİMUS TECHNOLOGY yazmıyor ;)

Ek Olarak:

90 tl alabileceğiniz internet siteleri var fakat akk varsa sizin için problem zira 60 gb :D boru değil

24 saat full açık bırakarak indirdim. Hiç bir şey engel değil :D

Ek Olarak:

Ayarları bir fulle bakalım oyunda. 140 fps alabiliyormusun :D

880M yetmiyor diyorum sen İntel ekran kartı ile 140 fps aldığını idaa ediyorsun.

Adamın demek istediği intel ile piksel piksel oynarken Nvida ile bir nebze daha iyisini alabilirsin.
MehmetAkif97

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al